خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

الخميس ٦ صفر ١٤٤٢

Thursday, September 24, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حدادعادل
حداد عادل در یادداشتی نوشت:
بعضی جنبه‌های مثبت تجربه تلخ کرونا
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی به بعضی جنبه‌های مثبت تجربه تلخ کرونا پرداخت.

۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۳:۰۵

حدادعادل:
جانبازان نور و روشنایی‌بخش جامعه هستند
غلامعلی حدادعادل در مراسم یاد بود مرحوم حمیدرضا قزوه از جانبازان دفاع مقدس در حوزه هنری گفت: جانبازان نوری هستند که جامعه ما را با ارزش‌های دوران دفاع مقدس روشن می‌کنند.

۱۳۹۸/۸/۱۲ - ۰۸:۲۹

حداد عادل:
حفظ سنت استاد و شاگردی طی ۱۲۰۰ سال، از ویژگی های فلسفه در ایران است
رییس شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی گفت: ایران همیشه کشور حکمت، عرفان، کلام و فلسفه بوده و شاید کمتر کشوری در دنیا باشد که فلاسفه آن بتوانند سنت استاد- شاگردی خود را از ۱۲۰۰ سال قبل تا کنون به صورت منظم و ناگسیخته ترسیم کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۲

حداد عادل:
زبان فارسي هزار سال پيش به پختگي رسيده است
رييس بنياد سعدي در پنجمين نشست قند پارسي گفت: زبان فارسي هزار سال پیش به پختگی رسیده است که شعر هزار ساله‌اش، برای مردم امروز قابل فهم است.

۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۷:۲۹

حداد عادل در جمع خبرنگاران:
مرحوم موسوی حسینی یک شخصیت در خدمت مردم بود
خبرگزاری شبستان: رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: ایشان یک معلم اخلاق در مجلس و تلویزیون بود و همیشه به دنبال خدمت کردن به مردم بود و جزء روحانیونی بودند که نسبت به دنیا بی‌اعتنا بودند.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۰۸:۳۶

حدادعادل در جمع خبرنگاران:
مرحوم حسینی بیشتر به دنبال خدمت به مردم و مسجد بود
خبرگزاری شبستان: رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در مورد اینکه چرا ایشان زیاد به دنبال دیده شدن نبود، گفت: تا جایی که به یاد دارم مشکلی با کسی نداشت و فقط به دنبال خدمت به مردم بود.

۱۳۹۷/۴/۱ - ۱۳:۵۷

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در آیین رونمایی از سامانه ایران صدا:
کتاب گویا حس و حال شاعر و نویسنده را برکلامش متجلی می کند
خبرگزاری شبستان:غلامعلی حدادعادل گفت:کتاب گویا همراهی صدا و کتاب است، صدای شاعران و نویسندگان با کتاب هایشان همراه می شود و کتاب گویا فرصتی را فراهم می کند تا حس و حال شاعر و نویسنده بر کلامش متجلی شود.

۱۳۹۷/۲/۴ - ۱۶:۲۷

حدادعادل برای حضور در نشست ادبی انجمن بیدل به هندوستان رفت
خبرگزاری شبستان:شصت و پنجمین جلسه انجمن ادبی بیدل، با حضور حدادعادل، رییس بنیاد سعدی و رونمایی از دو کتاب «حدیث سرو و نیلوفر » و «مثنوی معنوی تصحیح محمدعلی موحد» برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۶:۱۵

حداد عادل
جبهه مردمي انقلاب با جامعه روحانيت هماهنگ است
خبرگزاری شبستان:يك فعال سياسي اصولگرا با بيان اينكه جبهه مردمي سازوكار لازم را براي رسيدن به وحدت پيشنهاد مي دهد گفت:ما با جامعه روحانيت هماهنگ هستيم .

۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۱۲:۱۶

مُهر دومین چاپ بر مجموعه «هنوز هم...» دکتر حدادعادل
خبرگزاری شبستان:مجموعه شعری «هنوز هم...»؛ سروده دکتر غلامعلی حدادعادل که فروردین ماه امسال منتشر و رونمایی شده بود، به چاپ دوم رسید.

۱۳۹۵/۴/۲۹ - ۱۶:۴۶

«حدادعادل» مجموعه شعر تازه اش را برای علاقه‌مندان امضا كرد
خبرگزاری شبستان:غلامعلی حدادعادل كه به تازگی مجموعه شعر تازه اش با عنوان «هنوز هم...» توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است، در جشن امضای این اثر حاضر شد و گفت: تاثیر نقد رهبر معظم انقلاب بر اشعارم مسلم است.

۱۳۹۵/۲/۲۰ - ۰۹:۵۳

حداد عادل:
باید برای آموزش زبان فارسی در عراق طراحی ویژه داشته باشیم
خبرگزاری شبستان: رییس بنیاد سعدی گفت: با توجه به قرابت فرهنگی، دینی، اقتصادی و امنیتی با کشور عراق باید برای آموزش و گسترش زبان فارسی در این کشور طراحی ویژه داشته باشیم.

۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۱:۱۷

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان:
افرادی که در لیست اصولگرایان هستند در فهرستهای مشخص سیاسی دیگر نباشند
خبرگزاری شبستان: حدادعادل با اشاره به اینکه لیست اصولگرایان بعد از ۹ جلسه در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفت، گفت: افرادی که در لیست اصولگرایان هستند در فهرستهای مشخص سیاسی دیگر نباشند.

۱۳۹۴/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۹

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان در جمع خبرنگاران:
عدم ورود لاریجانی به ائتلاف به معنای تفرقه نیست
خبرگزاری شبستان: حدادعادل گفت: عدم ورود لاریجانی به ائتلاف به معنای تفرقه نیست و هر تصمیمی که روحانیت داشته باشد لاریجانی اعلام کرده که از آن حمایت می کند.

۱۳۹۴/۱۱/۸ - ۰۹:۲۴

حدادعادل در همایش استحکام ساخت درونی و قدرت ملی:
فرهنگ اسلامی منشاء قدرت ایران است
خبرگزاری شبستان: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه غربیها مادیات را سرمنشا قدرت خود برگزیده‌اند، گفت: اما ایران و انقلاب ایران به فرهنگ اسلامی تکیه دارد.

۱۳۹۴/۸/۲۵ - ۱۲:۲۲

حدادعادل:
فلسفه چکیده وجود مرحوم جلیلی بود نه ابزار مقام و شهرتش
خبرگزاری شبستان: مرحوم جلیلی به دنیا با چشم فلسفی نگاه می کرد و فلسفه چیز چسبیده ای به او نبود بلکه چکیده وجود استاد جلیلی بود و به صورت تصنعی و برای مقام و شهرت به سراغ فلسفه نرفته و از دل آن را می پسندید.

۱۳۹۴/۸/۱۷ - ۱۴:۲۱

حداد عادل:
پیوند روحانیت و ارتش موفق تر از پیوند دانشگاهیان با ارتش است
خبرگزاری شبستان: رییس فرهنگستان ادب و نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نقش ادبیات فارسی در دفاع مقدس گفت: ادبیات دفاع مقدس سرمایه ای مکتوب و ارزشمند است.

۱۳۹۴/۵/۲۶ - ۱۱:۱۴

مقتل فدايي گواه دينداري مازني ها/شعر شاعران فارسي مروج تشيع
خبرگزاري شبستان: رئيس فرهنگستان زبان و ادب فارسي گفت: مقتل منظوم فدایی با بیش از ۷ هزار بیت در مرثیه سرور آزادگان جهان، حسین‌بن‌علی (ع) گواه دینداری مردم مازندران و ارادت ديرينه اقوام اين سامان به پيامبر(ص) و خاندان آن حضرت است.

۱۳۹۴/۳/۷ - ۱۱:۰۸

یادداشت حدادعادل بر فیلم «شیار 143»
خبرگزاری شبستان: غلامعلی حدادعادل نماینده مجلس و رییس فرهنگستان ادب که چندی پیش به دیدن این فیلم سینمایی به کارگردانی نرگس آبیار نشست، یادداشتی را درباره این فیلم سینمایی نوشته است.

۱۳۹۳/۱۰/۷ - ۱۲:۱۴

آئین بزرگداشت زنده یاد قیصر امین پور
آئین بزرگداشت زنده یاد قیصر امین پور عصر امروز با حضور حداد عادل و خانواده قیصر امین پور در انجمن مفاخر فرهنگی برگزار شد.

۱۳۹۳/۸/۱۸ - ۰۰:۰۳