خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٣ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سخاوت
شبستان گزارش می دهد
جایگاه جود و سخا در فرهنگ انتظار
امام رضا(ع) به فرزندشان جوادالائمه(ع) فرمودند:«... رفت و آمدت را علنی و آشکار کن و هنگام خروج از خانه، درهم و دینار همراه خود بردار تا اگر کسی از تو درخواستی کرد، به او چیزی ببخشی و مردم از خیر تو بهره‌مند شوند و به عطایای تو خوشحال و مسرور گردند...»

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۲:۱۰

استاد حوزه و دانشگاه
سخی؛ مرتبه والاتر بخشندگی است
عضو نهاد رهبری در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: خداوند می فرمایند وقتی انسان ها نسبت به یکدیگر حس بخشندگی دارند و این بخشندگی ملکه وجودشان شود، به مرحله سخی می رسند.

۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۴:۳۱

حجت الاسلام علوی تهرانی
سخاوت هم ردیف با نماز و عامل تقرب به خداست
استاد حوزه علمیه گفت: سخاوت هم ردیف با نماز و عامل تقرب به خداست و صرفا مخصوص ثروتمندان نیست.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۰۹:۴۸

کانون های مساجد مازندران میزبان ولادت کریم اهل بیت(علیهم السلام)
خبرگزاری شبستان: ولادت امام حسن مجتبی(علیه السلام)، کریم اهل بیت(علیهم السلام) در بیش از هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد مازندران با برنامه های مختلف برگزار و بر تبیین سخاوت، یکی از ویژگی های مهم آن امام همام تاکید می شود.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۰۹:۰۲

کلام امیر(ع)؛
کیفیت سخاوت به مردم
خبرگزاری شبستان: حضرت امیر(ع) در نهج البلاغه در مورد شیوه سخاوت و بخشش به دیگران سخنان گوهرباری فرموده و در مورد چگونگی بخشش به دیگران آدابی را قایل شده اند.

۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۰۸:۵۶

حجت‌الاسلام ماندگاری:
برای زندگی کریمانه مانند امام حسن(ع) به خدا متصل شوید
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام ماندگاری گفت: اگر می‌خواهید همچون امام حسن(ع) بخشش و کرامت داشته باشید باید خود را به منبع اصلی یعنی خداوند وصل کنید.

۱۳۹۵/۴/۱ - ۱۴:۱۲

دیواری از جنس سخاوت/ دل های که با مهربانی گرم می شود
خبرگزاری شبستان: نوعدوستی خصیصه بازر مردم ایران زمین است و این روزها در هوای سرد پاییزی شاهد درست شدن دیواری از جنس سخاوت و مهربانی در تمامی شهرهای کشور هستیم.

۱۳۹۴/۹/۲۸ - ۱۱:۰۶

همزمان با برگزاری جشن عاطفه ها در کردستان؛
سخاوتی از جنس مهر با طلوع مهر
خبرگزاری شبستان: جشن عاطفه ها همزمان با سراسر کشور در کردستان نیز آغاز شد و حضور پرشور مردم و مسئولان در پایگاه های مردمی کمیته امداد سخاوتی از جنس مهر را در طلوع مهر این استان ثبت کرد.

۱۳۹۳/۷/۱۷ - ۱۳:۱۲