خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١

Monday, September 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مجمع عالی حکمت اسلامی
دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی عنوان کرد:
حضور ۱۸۵ عضو پیوسته در مجمع عالی حکمت اسلامی
خبرگزاری شبستان:دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی با بیان این که مجمع عالی حکمت اسلامی هم اکنون ۱۸۵ عضو پیوسته دارد، گفت: هدف از تأسیس مجمع عالی حکمت اسلامی این است که به عنوان یک ستاد و باشگاه فکری از موازی‌کاری فعالیت‌های مختلف علمی و پژوهشی جلوگیری کند.

۱۳۹۴/۶/۲۱ - ۱۴:۳۹

مسئول احیای آثار همایش ملی حکیم طهران عنوان کرد:
گردآوری ۵۳ اثر از مرحوم حکیم طهران
خبرگزاری شبستان:عضو کمیته علمی همایش ملی حکیم طهران بابیان این که ۵۳ نسخه اثر از حکیم مؤسس از کتابخانه‌ها و مخازن نسخ خطی گردآوری شده است، گفت: آثار مرحوم مدرس زنونی در اختیار اساتید مصحح قرار گرفته است که در آستانه همایش ملی حکیم طهران ارائه می شود.

۱۳۹۴/۶/۲۱ - ۱۴:۳۲

دبیر کمیته علمی همایش ملی حکیم طهران عنوان کرد:
برگزاری ۱۳ پیش‌نشست همایش حکیم طهران/مهلت ارسال مقالات تمدید شد
خبرگزاری شبستان: دبیر کمیته علمی همایش ملی حکیم طهران با بیان این که تا کنون ۱۳ پیش‌نشست به مناسبت برگزاری همایش ملی حکیم طهران برگزار شده است، گفت: تا کنون ۴۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است و دبیرخانه همایش تا ۳۰ مهر آماده دریافت مقالات است.

۱۳۹۴/۶/۲۱ - ۱۴:۳۰

منتشر شد:
ماهیت منطق و منطق ماهیت
خبرگزاری شبستان: تحریر و تحلیل و شروح فخر رازی و خواجه نصیر الدین طوسی بر نهج‌های اول و دوّم منطق اشارات در ماهیت منطق و منطق ماهیت جمع شد.

۱۳۹۴/۱/۱۵ - ۱۲:۲۸

مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی در گفتگو با شبستان:
آیت الله انصاری خواسته رهبری درباره تدریس فلسفه در مساجد را عملی کرد
خبرگزاری شبستان: آیت الله انصاری با ورود به مباحث اسلامی و احادیث دینی و برداشت های عقلانی و عرفانی از آنها، نشان داد که در بُعد معنوی جامعه و تقویت معارف نیز تلاش کرد و شخصیت تک بُعدی نداشت که منحصر به فلسفه شود.

۱۳۹۳/۱۰/۱۵ - ۱۵:۰۰

رییس مجمع عالی حکمت اسلامی:
انسان با فطرت الهی به جایی می‌رسد که امین وحی از او باز می‌ماند
خبرگزاری شبستان: انسان از طریق فطرت الهی می تواند به معارفی دست پیدا کند که هیچ موجودی امکان دست پیدا کردن به آن را ندارد. رسول اکرم (ص) در معراج به مرتبه‌ای رسیدند که جبرئیل از آن باز ماند و گفت من توانایی رفتن به این مرحله را ندارم.

۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۱۶:۱۲

سرفصل فعالیت های مجمع عالی حکمت اسلامی نهادینه کردن علوم عقلی در حوزه علمیه است
خبرگزاری شبستان: رییس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی با بیان اینکه حوزه‌های شیعه بر اساس بها دادن علوم عقلی در کنار علوم نقلی شکل گرفته است، گفت: سرفصل فعالیت های مجمع عالی حکمت اسلامی نهادینه کردن علوم عقلی در حوزه علمیه است.

۱۳۹۳/۷/۱۷ - ۱۳:۲۴

مجمع عالی حکمت اسلامی مشهد با پیام آیت الله جوادی‌آملی آغاز به کار کرد
خبرگزاری شبستان: مجمع عالی حکمت اسلامی مشهدصبح امروز(17مهر) با پیام آیت الله جوادی‌آملی، آغاز به کار کرد.

۱۳۹۳/۷/۱۷ - ۱۲:۰۹