خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٦ رمضان ١٤٤٠

Tuesday, May 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه وحدت اسلامی
سومین نشست علمی «طلایه داران صلح و وحدت اسلامی» برگزار می شود
سومین نشست علمی طلایه داران صلح و وحدت اسلامی با محوریت اندیشه های آیت الله حاج شیخ «محمدمهدی آصفی» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۰۹:۵۳

حجت الاسلام ستوده:
وحدت اسلامی مقدمه مقابله با دشمنان تفرقه است
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: وحدت اسلامی در بین شیعیان و اهل تسنن مقدمه مقابله با دشمنان تفرقه افکن است که باید این وظیفه عمومی در بین آحاد جامعه متذکر شد.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۲:۵۸

عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی:
پرهیز از تقلیل قومی فرقه‌ایِ شعارها، از عوامل اصلی موفقیت انقلاب مقابل وهابیت و تکفیر است
ثمرحسینی با بیان اینکه بزرگ‌ترین جهاد با جریان‌های افراطی و تکفیری آن است که همه خصوصاً مسئولان با کردارشان الگوی عملی مسلمانان باشند، گفت: پرهیز از تقلیلِ قومی، فرقه‌ای و یا نژادی شعارهای اصلی، از عوامل مهم توفیق انقلاب مقابل وهابیت بوده است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۱:۱۴

پژوهشگر حوزه تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد
تعاملات علمی؛ شاهراه وحدت
حجت الاسلام سالار با بیان اینکه تفرقه در جهان اسلام با طراحی و حمایت عربی، عبری و غربی دامن زده می شود، گفت: شیعه و اهل سنت به وفور اشتراکاتی دارند؛ باید استفاده دوسویه از منابع اهل سنت و تشیع در مباحث علمی مورد توجه قرار بگیرد.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۰۸:۴۰

اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی
مراسم پاياني سي و دومين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي ­در سالن همايش هاي بين المللي صدا و سيما با سخنرانی رئیس مجلس برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۰۰:۲۵

برگزاری اولین کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان از برگزاری اولین کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی خبر داد.

۱۳۹۷/۹/۲ - ۱۲:۳۱

عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی:
وحدت یعنی مدیریت اختلاف ها/تفرقه سبب بروز داعش های متعدد می شود
حجت الاسلام مروجی طبسی با بیان اینکه مساله وحدت یک بحث سیاسی اجتماعی صرف نیست، گفت: وحدت به معنای پاک کردن اختلافات نیست بلکه می خواهد آنها را مدیریت کند. کارکرد درونی وحدت برای جهان اسلام، غربال گری است و باعث هرس کردن جریان های انحرافی می شود.

۱۳۹۷/۹/۲ - ۱۰:۵۷

کتب منتشره در حوزه وحدت و تقریب مذاهب
توجه به وحدت و انسجام اسلامی و راهکارهای آن از جمله تقریب مذاهب از موضوعاتی است که نویسندگان متعددی درباره‌اش قلم زده‌ و بر ضرورت آن تأکید ورزیده‌اند.

۱۳۹۷/۹/۲ - ۰۹:۴۳

یک استاد حوزه و دانشگاه
حفظ استقلال و عزت اسلام رهاورد وحدت است
حجت الاسلام قطبی با اشاره به دستاوردهای وحدت بین اقوام و مذاهب، تاکید کرد: حفظ استقلال، عزت و آبروی اسلام و ایران حداقل دستاوردهای وحدت است.

۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۱:۴۶

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع)
ارتباط وحدت با ساخت تمدن اسلامی زیربنایی و کلیدی است
حجت الاسلام جعفری فراهانی گفت: ارتباط وحدت با تمدن اسلامی یک ارتباط زیربنایی و کلیدی است. این ارتباط در گذشته اثر چشمگیری را بر جای گذاشت و امروز نیز مسلمین اگر بخواهند به پیشرفت تمدنی منسجم و اثرگذار دست یابند باید از این طریق وارد میدان شوند.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۰۸:۵۴

۱۳ آبان از روزهای تاثیرگذار برای حفظ انقلاب اسلامی بود
امام جمعه موقت لنده ۱۳ آبان را یکی از مناسبت های مهم انقلاب اسلامی دانست که در طول دوران قبل از انقلاب انقلاب اسلامی شکل گرفته و اضافه کرد: این مناسبت مهم برای پیروزی و حفظ انقلاب تاثیرگذار بود.

۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۰۹:۰۹

کارشناس فِرَق اسلامی
پیاده روی اربعین؛ راهبرد مقابله با اسلام هراسی و وحدت بر مدار محبت
حجت الاسلام جعفری فراهانی گفت: اربعین فرصت بسیار مناسبی است تا مردم از مذاهب و ملیت های مختلف، هم عقیده و همفکر با یکدیگر وارد تعامل و گفت وگو شوند. همچنین این گردهمایی مردمی سبب می شود تا زائران بیشتر در مورد عاشورا و حوادث آن مطالعه کنند.

۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۰۸:۳۶

انتشار کتاب درآمدی بر مبانی وحدت اسلامی
کتاب درآمدی بر مبانی وحدت اسلامی تألیف دکتر مختاری از سوی انتشارات دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر شد.

۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۵:۲۰

آزادی قدس به وحدت اسلامی نیازمند است
خبرگزاری شبستان:نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: آزادی قدس به وحدت اسلامی بین کشورهای اسلامی و دوری از تفرقه نیازمند است.

۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۱۷:۴۷

سران جوامع اسلامی وحدت را عمق ببخشند / مسئولان به مردم خدمت کنند
خبرگزاری شبستان:نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: سران جوامع اسلامی و مسئولان داخلی وحدت بین مسلمانان را عمق ببخشند.

۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۱۳:۵۲

یادداشت مهمان//
جز نشر دین کامش نبود...
خبرگزاری شبستان: علامه سید مرتضی رضوی کشمیری، یکی از شخصیت‌های فرهنگی تابناکی است که زندگی خود را وقف نشر دین و اعتلای کلمه اسلام کرد و به معنای واقعی کلمه در جهت وحدت میان مسلمین کوشید.

۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۲:۳۲

کارشناسان در گفت وگو با شبستان تاکید کردند:
«وحدت» سبک زندگی را به مسیر اصلی اش باز می گرداند/تعامل شاهراه وحدت است
خبرگزاری شبستان: اختلاف که نباشد مدینه فاضله دینی تحقق یافته است. سخنان متفرقه از سوی علمای دینی مطرح نمی شود. مردم می توانند در امنیت ذهنی و روحی به دستورات دینی عمل کنند، به کارهای روزمره زندگی خود در ابعاد مختلف برسند.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۸:۴۶

ترامپ با تصمیم خود گور رژیم صهیونیستی را کند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت زاهدان گفت: ترامپ با به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی زمینه نابودی این رژیم جعلی را در منطقه فراهم کرد.

۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۳:۱۲

اختتامیه سی‌ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی
مراسم اختتامیه سی‌ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور علی اکبر ولایتی و آیت الله اراکی برگزار شد.

۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۲۳:۵۰

استراتژی های ضروری برای تحقق وحدت اسلامی به مفهوم حقیقی کلمه
خبرگزاری شبستان: شعار تعارض بین اسلام و کفر که بسیاری از جریان های اسلامی زیر چتر واحد سر می دهند یکی از بارزترین نقاط ضعفی است که باید مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته و مبارزه حقیقی باید بین مستضعفین و مستکبرین باشد.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۳:۰۷