خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه پرسش های مهدوی
سخنران بِعثه مقام معظم رهبری در حرم حضرت عباس(س):
تقوا مسیر ملاقات با امام زمان(عج) را باز می‌کند
حجت‌الاسلام پورموسوی با بیان‌اینکه راه ملاقات با امام زمان(عج) باز است و هرگز نباید آن را انکار کرد، گفت: داشتن تقوای گفتاری، عمل و رفتاری راه ملاقات با امام زمان(عج) است.

۱۳۹۸/۵/۹ - ۱۲:۱۳

آیا آيه «بَقِيَّةُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ» درباره امام زمان (عج) نازل شده است؟
از ابو جعفر (امام باقر(ع)) نقل شده است كه فرمود: «مهدي از ما است (اهل بيت) و خداوند او را با انداختن ترسش در دل دشمنان ياري مي كند ... منادي از آسمان ندا مي دهد كه حق با او و اطرافيانش است. در آن هنگام قيام كننده ما قيام مي كند. ...».

۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۰:۲۴

بازخوانی توقیعات مهدوی(۳)
پاسخ امام زمان(عج) به سوالاتی درباره کاربری موقوفات
حجت الاسلام معنوی با اشاره به توصیه های امام عصر(عج) درباره موقوفات مربوط به بیت امامت و ولایت، گفت: ایشان نسبت به برخی انگیزه های انحرافی و انحطاطی از سوی افراد که به ثروت امامت طمع دارند، هشدار می دهند.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۳:۵۵

مهدویت به روایت قلم
پاسخ «رسالة ثانیة فی الغیبة» به پرسش های مهدوی
«رسالة ثانیة فی الغیبة» کتابی است به زبان عربی و مشتمل بر چهار رساله کوتاه اثر شیخ مفید (متوفای ۴۱۳) که مطالبی همچون غیبت امام زمان(ع) و ویژگی های قیام آن حضرت(عج) و پاسخ به شبهاتی درباره امامت ایشان را شامل می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۱۱:۳۳

مهدویت به روایت قلم
پاسخ شیخ مفید به ۱۰ پرسش مهدوی
شیخ مفید در «الفُصولُ العَشَرة فی الغَیبَة» با استناد به بسیاری از وقایع تاریخی مسلم و مورد قبول فرقه‌ های مختلف و بیان استدلال‌های عقلی، با روشی برهانی به طرح عقاید شیعه درباره امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف پرداخته است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۹:۵۸

کارشناس مهدوی بیان کرد:
سرّ زیارت جمکران در سه‌شنبه شب‌ها
حجت الاسلام فوادیان با پاسخ به این سوال که «چرا شب های سه شنبه در مسجد مقدس جمکران به حضرت حجت(عج) متوسل می شویم؟»، گفت: بهترین متنی که برای توسل به حضرت حجت(عج) از سوی خود ایشان بیان شده، زیارت شریف آل یس است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۳

شبستان گزارش می دهد
چگونه از امام غایب(عج) بهره‌مند شویم؟
امام عصر(عج) در توقیع مبارک به شیخ مفید(ره) چنین فرمود: «ما در مراعات حال شما سهل انگار نیستیم و هرگز شما را فراموش نمی کنیم، و گرنه سختی ها و تنگناهای فراوانی به شما می رسید و دشمنان، شما را نابود می کردند».

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۴

محل سکونت امام عصر(عج) در عصر غیبت
روایات اهل بیت علیهم اسلام اقوال مختلفی را برای سکونتگاه امام مهدی(عج) در عصر غیبت معرفی کرده اند، برخی به مکان های دوردست اشاره دارند و برخی دیگر از شهرها و مکان های خاص یاد کرده اند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۹:۴۸

محقق و مولف سیره اهل بیت(ع) تشریح کرد
پرسش و پاسخ از بهترین شیوه های ترویج معارف مهدوی/راز توفیق «بامداد بشریت»
حجت الاسلام مروجی طبسی با بیان اینکه پرسش و پاسخ و گفت وگو از روش های مرسوم عرضه معارف دین از زمان پیامبر(ص) بوده است، گفت: «بامداد بشریت» به موضوعات مختلف مهدوی در قالب پرسش و پاسخ می پردازد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۳:۱۸

«بامداد بشریت» به چاپ دوازدهم رسید
کتاب «بامداد بشریت»، شامل مجموعه ای از پرسش‌ها و پاسخ ها پیرامون امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ دوازدهم رسید.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۰:۰۴

راز تعلق «جمعه» به امام زمان(عج)/بهترین اعمال آدینه
روز جمعه در منابع معتبر دینی متعلق به امام عصر (ارواحنا له الفداه) یاد شده است؛ از مهم‌ترین اعمال مؤمنان در روز جمعه، توجه به حضرت مهدی (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) و انتظار فرج آن بزرگوار است.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۹:۵۸

پرسش های مهدوی
چگونگی تسلط امام زمان(عج) بر چند میلیارد جمعیت زمین
در روايتى آمده است: «امت اسلامى به مهدى(عج) مهر مى ورزند و به سويش پناه مى برند؛ آن چنان كه زنبورهاى عسل به سوى ملكه خود پناه مى برند، عدالت را در پهنه گيتى مى گستراند و...».

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۱:۳۶

پرسش های مهدوی
آیا می توان امام زمان علیه السلام را در خواب دید؟
شیطان هرگز به صورت پیامبر(ص) و معصومان علیهم السلام در نمی آید و دلیل آن وجود روایات و خواب هایی است که یاران پیامبر(ص) و معصومان(ع) پس از شهادت شان، آنها را در خواب دیده اند و پس از بازگویی خدمت امام دیگر، موردتایید قرار گرفته است.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۶:۰۲

کارشناس مباحث مهدوی تشریح کرد
«دجّال» شخص است یا جریان و نماد؟!
حجت الاسلام خادمیان با بیان اینکه دو دیدگاه درباره دجّال از روایات قابل حصول است، گفت: روایات اهل سنت عموما بر شخص تاکید دارد و روایات شیعه عموما بر موضوعی که باعث فریب و فریبندگی است مثل جریان های انحرافی.

۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۳:۴۰

پرسش های مهدوی
مونس تنهایی های امام زمان(عج)
خداوند عمر طولانی به او عنایت فرمود تا بهترین دلیل بر طولانی بودن عمر حضرت مهدی(عج) باشد و بدین وسیله بهانه را از دست دشمنان بگیرد. همانا خداوند هرگز عمر او را طولانی نکرد تا اینکه نبوتی برایش مقدر کرده باشد و نه به جهت کتابی که بر او نازل شود.

۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۵:۱۶

مهدویت در بازار نشر
۴۱ پرسش و پاسخ درباره حضرت مهدی (عج)
کتاب «۴۱ پرسش و پاسخ درباره حضرت مهدی (عج)» با سوالاتی متنوع همچون «چرا به امام زمان (عج) بقیةالله می‌گویند؟» منتشر شده است.

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۴:۵۷

جلوه های وحدت
نظر علمای اهل سنت درباره ولادت امام مهدی(عج)
گنجی شافعی در «البیان فی اخبار صاحب الزمان(عج)» ضمن آنکه تولد امام مهدی(عج) را مسلم دانسته، برای پاسخ به شبهات کسانی که منکر زنده بودن آن حضرت(عج) اند، در کتاب خود فصلی گشوده با عنوان «مهدی(عج) از هنگام غیبتش تا کنون زنده است».

۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۴:۵۸

کارشناس مهدوی تشریح کرد
اشتراکات رسول خاتم(ص) و مهدی (عج)
حجت الاسلام حشمتی با اشاره به شباهت های امام مهدی(عج) به پیامبر اکرم(ص)، تاکید کرد: همانطور که پیامبر(ص) عدالت، مهرورزی، مساوات، اخوت و صمیمیت را در جامعه بشری ایجاد کرد، حضرت حجت(عج) نیز با ظهور، روح عدالت را بر جهان حاکم می کند.

۱۳۹۷/۹/۴ - ۱۰:۱۹

شبستان گزارش می دهد
دانستنی هایی درباره «ابدال»/ملیت و محل زندگی پیشکاران امام زمان(عج)
گروهی از مردم صالح و نیکوکاراند که هرگز زمین از وجودشان خالی نمی‌شود، هر یک از آنها که بمیرد، خداوند شخص دیگری را جایش قرار می‌دهد.

۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۳:۳۲

پرسش های مهدوی
امام زمان (عج) چگونه عقل مردم را کامل می کند؟
در زمان ظهور حضرت مهدى(عج) با آفت زدايى از درخت عقل و خرد و ايجاد بستر و زمينه مناسب براى رشد و شكوفاى عقول مردم، رحمت و نعمت خداوند بر مردم نازل مى شود و همه آنان هدايت مى يابند.

۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۰:۰۱