خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کمپین نه به چهارشنبه سوری
چهارشنبه سوری یا فرهنگ سوزی؟/سیئات را به اسم فرهنگ تمام نکنیم
در کتاب مفاتیح الحیات آیت الله جوادی آملی ضمن اشاره به برخی متون پیش از اسلام، عنوان شده که چهارشنبه سوری در آن زمان اصلا وجود نداشته و کارهایی که امروز انجام می شود در واقع به مثابه ظلم به فرهنگ ایران است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۸

داغی به نام چهارشنبه سوری
برگزاری مراسم چهارشنبه سوری امروز با گذشته آنچنان تفاوت دارد که گویی در دو مکان و زمان جدا برگزار می شود و فقط عنوان آن یکی است. رد چهارشنبه سوری گاهی منجر به داغی ماندگار می شود تا لحظاتی شاد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۲

شبستان گزارش می‎دهد:
از دگردیسی در آیین چهارشنبه‎سوری تا فستیوال بازی با مرگ
با دگردیسی در آیین چهارشنبه سوری همواره در آستانه سال نو آمار غم انگیزی از نقص عضو و وفوت برای ایرانیان به ارمغان می‎آید.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۸:۳۷

شبستان گزارش می دهد:
چهارشنبه سوزی باور غلطی که سایه بر آئین کهن انداخته است
چهارشنبه سوری به عنوان آئینی برگرفته از پیشینیان با باورهای غلط همچون ترقه پراکنی، آتش سوزی و خطرات ناشی از موادمحترقه پیوند می خورد و فصلی از اضطراب و دلواپسی را به خانواده ها ارزانی می کند، آن هم درست همزمان با آغازین روزهای سال جدید.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۱:۲۸

خانواده متهم اصلی آسیب‌ها در چهارشنبه‌‌سوری
خبرگزاری شبستان:هرچند مسئولان می گویند آمارمصدومان چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال قبل با کاهش ۳۰ درصدی روبرو بوده است که بیانگر توجه به هشدارهای مسئولان است اما این آمار بیانگر عدم نظارت و حمایت خانواده ها از اعضای خانواده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۹:۴۷

افزایش مصدومین چهارشنبه سوری به هزار مصدوم/ ۵ فوتی تاکنون
خبرگزاری شبستان:از ابتدای اسفند تاساعت ۲۱ امشب آمار مصدومین چهارشنبه سوری درحالی عدد هزار رانشان می دهد که افراد فوت شده به پنج نفر رسیده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۲۲:۲۳

رویکرد مسئولان فرهنگی در مواجهه با چهارشنبه‌سوری مقابله‌ای بوده است
خبرگزاری شبستان: رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر گفت: رویکرد مسئولان فرهنگی در مواجهه با چهارشنبه‌سوری رویکردی مقابله‌ای و رو به خطا بوده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۷

مدیر گروه رشته زرتشت و تاریخ باستان مدرسه خاتم النبیین(ص) در گفت وگو با شبستان:
ماجراهایی که چهارشنبه سوری با آنها خلق شد/سوختن سنت ها در شعله های جهل!
خبرگزاری شبستان: برخلاف ایرانیان مسلمان که مظاهر شرک و جاهلانه را در نخستین مواجهه با چهارشنبه سوری زدودند و سنت های حسنه را جایگزین آن کردند، امروزه چهارشنبه سوری از مصادیق جاهلیت مدرن و تضییع حقوق شهروندی و ایجاد رعب و وحشت است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۳:۲۴

پرواز بادکنک‌های مهربانی در آسمان/کمپین «نه به چهارشنبه سوری» به مدرسه نخبگان گوراب زرمیخ رسید
خبرگزاری شبستان: در راستای کمپین «نه به چهارشنبه سوری» که در سراسر کشور به راه افتاده، این کمپین به مدرسه نخبگان گوراب زرمیخ هم رسید.

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۰۹:۲۲