خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٤ ذو القعدة ١٤٤٠

Wednesday, July 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام پاک نیا
پژوهشگر سیره اهل بیت(ع) تشریح کرد
تدبیر امام حسن(ع) برای تربیت نسل آینده/جلوه های مظلومیت کریم اهل بیت(ع)
حجت الاسلام پاک نیا با اشاره به سیره تربیتی امام حسن(ع) و کاربردهای آن برای امروز جامعه، گفت: یکی از مظلومیت های امام حسن(ع) همین است که بسیار اندک به زندگانی ایشان پرداخته اند. باید بیشتر در این زمینه کار شده و فقط به نقل روایت اکتفا نشود.

۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۰۸:۴۴

با عاشورائیان...
راز عاقبت به خیر شدن جناب حرّ / منتظر در همه حال احترام امامش را نگاه می دارد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پاک نیا با اشاره به ادب حر مقابل امام زمانش گفت: درس بزرگ جناب حرّ برای منتظران رعایت ادب مقابل امام زمان شان است.

۱۳۹۶/۷/۲ - ۰۹:۳۴

علی(ع)، نمونه عینی و کامل اثر بخشی سجایای الهی و انسانی است
خبرگزاری شبستان: وجود مبارک حضرت امیر(ع)، معدن جود و کرم و بخشش است، به طوری که خداوند سوره مبارکه «انسان» را در فضیلت و تبیین شخصیت حضرت امیر(ع) وصدیقه کبری(س) نازل فرمود.

۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۴:۳۱

در گفت وگوی شبستان با کارشناسان مطرح شد:
عزاداری ها و مناسک مذهبی نباید از فلسفه عاشورا و واجبات دین غافل مان کند
خبرگزاری شبستان: امام حسین(ع) برای احیای دین اسلام که در مسیر انحراف افتاده بود و بازگرداندن آن به ریل و مسیر اصلی، قیام و جان و هستی خویش را فدا کردند، ما هم به عنوان عزاداران حسینی، باید پایبند به واجبات دینی باشیم.

۱۳۹۵/۸/۲۷ - ۱۰:۲۴

پژوهشگر و مؤلف سیره اهل بیت(ع) در گفت وگو با شبستان:
مجالس حسینی خاکریز نهادینه سازی بایدها و نبایدهای دین است
خبرگزاری شبستان: بایدها و نبایدها رفتاری باید در رسانه ها، مجالس عزاداری و سخنرانی ها برای مردم تبیین شود و هر فردی که صاحب تریبون است، باید به این مطالب بپردازد تا همانند نماز ظهر عاشورا، دیگر رفتارهای پسندیده هم در عزاداری ها نهادینه شود.

۱۳۹۵/۷/۲۴ - ۰۹:۰۹

روایت تربیتی معصومین (ع) در حدیث فطرت
خبرگزاری شبستان: نرم افزار حدیث فطرت مشتمل بر مجموعه آثاری در موضوعات فرهنگ، تربیت و سیره اهل بیت (ع) تولید و روانه بازار شد.

۱۳۹۳/۷/۱۹ - ۱۰:۱۳