خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

الاثنين ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٠

Monday, February 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه زعفران
در راستای شفافیت قیمت زعفران و حذف واسطه‌ها
راه اندازی قرارداد اختیار معامله زعفران تا پایان سال
بورس کالا در ابتدای سال برای حل برخی از مشکلات موجود بازار زعفران اقدام به راه‌اندازی بازار قراردادهای آتی زعفران کرد وحالا با تاثیر مثبت آن بر شفاف شدن قیمت زعفران و حذف واسطه‌ها قرار است تا قرارداد اختیار معامله زعفران تا پایان سال راه اندازی شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۰۸:۴۱

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس:
۱۲ درصد زعفران استان در تربت حیدریه تولید می شود
باستانی گفت: ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار یعنی معادل ۱۲ درصد استان به کشت زعفران در اراضی تربت حیدریه اختصاص دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۶:۱۳

فرماندار تربت حیدریه:
تولید زعفران در تربت حیدریه برای ۴۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می کند
رستمی با اشاره به اینکه۹۴ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می شود، گفت:تولید زعفران یکی از مهمترین منابع اشتغال و درآمد تربت حیدریه می باشد زیرا برای حدود ۴۰۰ هزار نفر روز طی مراحل کاشت، داشت و برداشت اشتغال ایجاد می کند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۷

عضو شورای ملی زعفران:
قیمت های تضمینی زعفران باید متصل به نرخ ارز باشد
شریعتی مقدم گفت: قیمت های تضمینی در محصولات کشاورزی صادراتی به خصوص زعفران باید متصل به نرخ ارز باشد و این بدان معناست که برای بهترین نوع زعفران باید یک قیمت مناسب(حدود ۱۲۰۰ یورو) که در بازار جهانی قابل رقابت است انتخاب شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۵:۴۰

شبستان گزارش می دهد:
چالش پیمان سپاری ارزی برای زعفران/افزایش حجم قاچاق
دولت بر این باور است که با اجرای پیمان سپاری ازری از سرمایه های کشور صیانت می شود اما به اعتقاد دست اندرکاران حوزه زعفران شرایط سخت گیرانه صادرات، صادرکنندگان را مجبور به قاچاق یا استفاده از کارت های یکبار مصرف کرده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۸:۱۰

رشد ۴۶ درصدی صادرات زعفران طی ۸ ماه
طلای سرخ ایران از کالاهای باارزش صادراتی است که در سال های اخیر با وجود مشکلات در مسیر تولید آن و اعمال تحریم ها توانسته است جایگاه خود را در حوزه صادراتی در منطقه حفظ کند تا جایی که شاهد رشد ۴۶ درصدی صادرات زعفران طی ۸ ماه هستیم.

۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۰۷:۵۸

۶ کیلومتر تا راه اندازی دفتر گمرک شرق خراسان شمالی در فاروج، راه است
راه اندازی دفتر گمرک، مصوبه نخستین نشست کارگروه تخصصی امور اقتصادی امسال در ۱۸ فروردین به میزبانی فاروج بود اما با گذشت ۹ ماه از تصویب این طرح، همچنان ۶ کیلومتر تا راه اندازی آن راه است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۷

پیش بینی ها محقق شد
تولید ۴۰۰ تنی زعفران در سال جاری
تولید زعفران در سال جاری بنا به گفته مسئولان رشد ۱۵ درصدی داشته و به ۴۰۰ تن رسیده است و ۸۰ درصد زعفران تولیدی به بازار‌های هدف صادر می‌شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۸

مدیر جهاد کشاورزی فاروج:
تکمیل زنجیره ارزش زعفران با رسیدن به پوشش۵۰درصدی در واحدهای صنایع تبدیلی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فاروج گفت: افزایش واحدهای صنایع تبدیلی در حوزه فرآوری زعفران، رویکرد شهرستان در دو تا سه سال آینده برای کمک به تکمیل زنجیره ارزش این محصول کشاورزان است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۳:۰۵

صادرات ۲۴۰ میلیون دلاری زعفران طی ۸ ماه
براساس آمار هشت ماهه گمرک ۱۵۲ تن و ۶۰۲ کیلو زعفران‌ به ارزش بالغ بر ۲۴۰ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۳۲.۴۶ درصد و ارزشی ۴۶ درصد رشد داشته است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۰۷:۵۴

امتیاز دیگری از فائو برای ایران/ثبت «نظام زراعت زعفران مبتنی بر قنات»
کشورمان اقدامات فراوانی را برای توسعه کشت زعفران و ارتقای کیفیت آن انجام داده است و حالا پس از این اقدامات شاهد ثبت «نظام زراعت زعفران مبتنی بر قنات» در فائو هستیم.

۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۵:۵۹

شبستان بررسی می کند
پیمان سپاری ارزی؛ مشکل طلای سرخ یا راه حل؟
دولت اعتقاد دارد با اجرای پیمان سپاری ارزی از سرمایه های ارزی کشور حفاظت می شود اما صادرکنندگان با اجرایی شدن آن با چالش هایی مواجه شدند و یکی از بخش ها صادرات زعفران است که به اعتقاد کارشناسان این حوزه با این اتفاق قاچاق این کالا بیشتر شده است.

۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۰۸:۱۲

شبستان گزارش می دهد؛
تلاش برای افزایش صادرات طلای سرخ/ فعالیت ۱۰ اتحادیه ملی و استانی برای خرید
پیش بینی افزایش تولید و سطح زیرکشت زعفران در برنامه ششم توسعه دیده شده و بر اساس این برنامه در سال ۹۷، ۱۷ تن افزایش در تولید درنظر گرفته شده است که تحقق این امر با فعالیت ۱۰ اتحادیه ملی و استانی در خرید و صادرات محصول زعفران در دستور کار قرار دارد.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۰۸:۲۲

تولید ۴۰۰ تنی طلای سرخ تا پایان سال
کشورمان مقام اول در تولید زعفران در دنیا را به خود اختصاص داده است و پیش بینی ها حاکی از آن است که با توجه به وضعیت مساعد برداشت، تولید زعفران امسال حداقل به ۴۰۰ تن برسد.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۹:۴۵

تولید ۹۰ درصد زعفران جهان در ایران/صادارات ۱۳۵ تنی در هفت ماه
پیشرفت های روزافزون ما در عرصه تولید محصولات کشاورزی و به ویژه کشت زعفران به جایی رسیده است که امروز از ۴۳۰ تن زعفران تولیدی جهان، ۴۰۰ تن آن در ایران تولید می شود.

۱۳۹۷/۹/۳ - ۰۹:۳۶

طلای سرخ، رونق زندگی در کویر
اهالی روستای مقصودآباد اسفراین، که سالهاست با مشکل کمبود آب و خشکسالی گسترده مواجه هستند، چند سالی است که با کشت زعفران به جای محصولات سنتی، رونق جدیدی به کشت و کار و زندگی خود داده اند. روستای مقصودآباد در فاصله ۱۴۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۱۱:۵۸

طرح های جدید برای کشت طلای سرخ/ایران تولیدکننده زعفران بدون آب و خاک
۹۵ درصد زعفران دنیا توسط ایران تولید و صادر می شود. کشورمان برای توسعه کشت این کالا برنامه ریزی های فراوانی را دارد و به تازگی نیز کشت زعفران بدون آب ‌و خاک با روش هواکشت توسط پژوهشگران این دانشکده انجام شده است.

۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۰:۰۵

اینفوگرافی/ زعفران به نام ما به کام دیگران
میزان صادرات زعفران و گردش مالی حاصل از آن را در اینفوگرافی شبستان دنبال کنید.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۵:۴۱

رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی؛
سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی ۸۶ هزار هکتار است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی باید به فکر تولید فرآورده های جدید از زعفران باشیم، گفت: سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی ۸۶ هزار هکتار است.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۵:۳۳

شبستان بررسی می کند:
زعفران به نام ایرانیان به کام جیب جهانیان
۹۵ درصد تولید زعفران جهان متعلق به ایران است. گردش مالی ۱۸ میلیاردی برای جهانیان دارد و تنها ۱۰ درصد آن عاید ایران می شود. مسئولان خام فروشی به دلیل نبود دانش فنی را عامل سود کم می دانند، اما محققان نبود حمایت و دلالی را عامل خام فروشی می دانند.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۵۵