خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷

الأحد ٠ ربيع الثاني ١٤٤٠

Sunday, December 09, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه زعفران
شبستان بررسی می کند
پیمان سپاری ارزی؛ مشکل طلای سرخ یا راه حل؟
دولت اعتقاد دارد با اجرای پیمان سپاری ارزی از سرمایه های ارزی کشور حفاظت می شود اما صادرکنندگان با اجرایی شدن آن با چالش هایی مواجه شدند و یکی از بخش ها صادرات زعفران است که به اعتقاد کارشناسان این حوزه با این اتفاق قاچاق این کالا بیشتر شده است.

۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۰۸:۱۲

شبستان گزارش می دهد؛
تلاش برای افزایش صادرات طلای سرخ/ فعالیت ۱۰ اتحادیه ملی و استانی برای خرید
پیش بینی افزایش تولید و سطح زیرکشت زعفران در برنامه ششم توسعه دیده شده و بر اساس این برنامه در سال ۹۷، ۱۷ تن افزایش در تولید درنظر گرفته شده است که تحقق این امر با فعالیت ۱۰ اتحادیه ملی و استانی در خرید و صادرات محصول زعفران در دستور کار قرار دارد.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۰۸:۲۲

تولید ۴۰۰ تنی طلای سرخ تا پایان سال
کشورمان مقام اول در تولید زعفران در دنیا را به خود اختصاص داده است و پیش بینی ها حاکی از آن است که با توجه به وضعیت مساعد برداشت، تولید زعفران امسال حداقل به ۴۰۰ تن برسد.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۹:۴۵

تولید ۹۰ درصد زعفران جهان در ایران/صادارات ۱۳۵ تنی در هفت ماه
پیشرفت های روزافزون ما در عرصه تولید محصولات کشاورزی و به ویژه کشت زعفران به جایی رسیده است که امروز از ۴۳۰ تن زعفران تولیدی جهان، ۴۰۰ تن آن در ایران تولید می شود.

۱۳۹۷/۹/۳ - ۰۹:۳۶

طلای سرخ، رونق زندگی در کویر
اهالی روستای مقصودآباد اسفراین، که سالهاست با مشکل کمبود آب و خشکسالی گسترده مواجه هستند، چند سالی است که با کشت زعفران به جای محصولات سنتی، رونق جدیدی به کشت و کار و زندگی خود داده اند. روستای مقصودآباد در فاصله ۱۴۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۱۱:۵۸

طرح های جدید برای کشت طلای سرخ/ایران تولیدکننده زعفران بدون آب و خاک
۹۵ درصد زعفران دنیا توسط ایران تولید و صادر می شود. کشورمان برای توسعه کشت این کالا برنامه ریزی های فراوانی را دارد و به تازگی نیز کشت زعفران بدون آب ‌و خاک با روش هواکشت توسط پژوهشگران این دانشکده انجام شده است.

۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۰:۰۵

اینفوگرافی/ زعفران به نام ما به کام دیگران
میزان صادرات زعفران و گردش مالی حاصل از آن را در اینفوگرافی شبستان دنبال کنید.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۵:۴۱

رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی؛
سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی ۸۶ هزار هکتار است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی باید به فکر تولید فرآورده های جدید از زعفران باشیم، گفت: سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی ۸۶ هزار هکتار است.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۵:۳۳

شبستان بررسی می کند:
زعفران به نام ایرانیان به کام جیب جهانیان
۹۵ درصد تولید زعفران جهان متعلق به ایران است. گردش مالی ۱۸ میلیاردی برای جهانیان دارد و تنها ۱۰ درصد آن عاید ایران می شود. مسئولان خام فروشی به دلیل نبود دانش فنی را عامل سود کم می دانند، اما محققان نبود حمایت و دلالی را عامل خام فروشی می دانند.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۵۵

فرماندار تربت حیدریه؛
بهره گیری از شیوه های نوین گامی مهم در افزایش بهره وری تولید زعفران است
فرماندار تربت حیدریه با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت هر کیلو گرم پوشال زعفران در بازار حدود ۸ تا ۱۰ میلیون تومان و هر کیلو نگین زعفران ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان است، گفت: بهره گیری از شیوه های نوین گامی مهم در زمینه افزایش بهره وری تولید زعفران است.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۳۸

زعفران یک ظرفیت صادراتی استراتژیک است
عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی مشهد گفت: زعفران یک ظرفیت صادراتی استراتژیک است.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۰:۵۲

معاون وزیر جهاد کشاورزی؛
۹۴ درصد زعفران جهان در ایران تولید می‌شود
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه اکنون ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی وجود دارد که مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند، گفت: ۹۴ درصد زعفران جهان در ایران تولید می‌شود.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۰:۲۷

دبیر ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی:
گردش مالی ضعیف زعفران با خام فروشی/دانش فنی نداریم
عصاره گفت: به دلیل نبود دانش فنی و سرمایه گذار، زعفران به صورت خام صادر می شود به همین دلیل با وجود میزان بالای صادرات گردش مالی ضعیفی دارد.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۳:۳۴

صادرات ۹۴ درصدی زعفران به دنیا
دبیر چهارمین جشنواره گیاهان دارویی گفت: ۹۴ درصد تولید زعفران کل دنیا با ایران است اما به دلیل نبود دانش فنی گردش مالی ضعیفی داریم.

۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۱:۲۹

جای خالی بازارچه محصولات خاص در تربت حیدریه مشهود است
فرماندار تربت حیدریه با اشاره به اینکه این شهرستان پایتخت ابریشم ایران و محصول زعفران آن جهانی محسوب می شود گفت: جای خالی بازارچه محصولات خاص در تربت حیدریه مشهود است.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۵:۵۹

شیرزاد:
حضور سازمان مرکزی تعاون روستایی در بازار شیر برای تثبیت قیمت
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: حضور سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در بازار شیر در بهترین شرایط حدود ۳ درصد به منظور تثبیت قیمت به نفع جامعه تولید کنندگان است.

۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۶:۵۶

پای طلای سرخ به بورس کالا باز می شود
نقش ارزآوری زعفران و آثار آن بر اقتصاد ملی و بین المللی باعث شده بر اساس پیش بینی کارشناسان کشاورزی در آینده نزدیک شاهد حضور طلای سرخ در بازار بورس کالا باشیم.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۰:۴۸

همایش ملی زعفران در تربت حیدریه برگزارمی شود
رئیس دانشگاه تربت حیدریه از برگزاری همایش ملی زعفران در آبان ماه سال جاری خبرداد.

۱۳۹۷/۵/۲ - ۱۱:۰۴

در اصفهان؛
نمایشگاه سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه افتتاح شد
دبیر جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه وزاوه گفت :نمایشگاه سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه وزاوه درشهر تاریخی اصفهان افتتاح شد.

۱۳۹۷/۴/۸ - ۱۵:۵۰

در اصفهان؛
۷ تیر، نمایشگاه عکس زعفران تربت حیدریه افتتاح می شود
خبرگزاری شبستان:دبیر جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه گفت: نمایشگاه عکس سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه، ۷ تیرماه در مجموعه فرهنگی وهنری سوره نقش خانه اصفهان افتتاح می گردد.

۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۳:۲۸