خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٧ شعبان ١٤٤٠

Tuesday, April 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه زعفران
در معاملات هفته گذشته بورس کالا صورت گرفت؛
معامله ۴۲۶ هزار و ۹۲۷ قرارداد آتی زعفران
چندی پیش بورس کالا با صدور اطلاعیه ای از راه اندازی سر رسید جدید در قرارداد آتی زعفران نگین برای تحویل تیر ۹۸ خبر داد که بر اساس گزارش های رسیده در معاملات هفته گذشته بورس کالا معامله ۴۲۶ هزار و ۹۲۷ قرارداد آتی زعفران صورت گرفته است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۲:۵۸

با صدور اطلاعیه ای اعلام شد
راه اندازی سر رسید جدید در قرارداد آتی زعفران نگین
بورس کالا سال گذشته برای حل برخی از مشکلات و گسترش بازار زعفران اقدام به راه اندازی بازار قراردادهای آتی بر پایه دارایی زعفران نگین کرد و حالا در ادامه با صدور اطلاعیه ای از راه اندازی سر رسید جدید در قرارداد آتی زعفران نگین برای تحویل تیر ۹۸ خبر داد

۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۱۵:۵۳

بر اساس آمارها صورت می گیرد؛
رونق صادرات طلای سرخ در سال ۹۸
کشورمان با تولید ۴۰۰ تن زعفران رتبه نخست تولید این محصول را در جهان به خود اختصاص داده است و از آنجا که تنها تولیدکننده بزرگ زعفران در دنیا محسوب می شویم پبنا به گفته مسئولان شاهد رونق در صادرات این محصول در سال ۹۸ هستیم.

۱۳۹۸/۱/۱۲ - ۱۱:۰۵

با راه اندازی قراردادهای آپشن در بورس کالا فراهم می شود
بورس کالا مرجع بین المللی تعیین کننده قیمت طلای سرخ
بورس کالا باهدف برای شفاف کردن معاملات زعفران وبسترسازی برای صادرات منسجم آنها اقدام به راه اندازی معاملات آتی و قراردادهای آپشن کرده و به اعتقاد کارشناسان این اتفاق می تواند زمینه تبدیل بورس کالا به مرجع تعیین قیمت بین المللی طلای سرخ را فراهم آورد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۸:۱۴

طی ۱۰ ماهه سال جاری صورت گرفت
ارزآوری ۲۹۵ میلیون دلاری طلای سرخ برای ایران
ایران با تولید ۹۳ درصدی از مجموع تولید جهانی در مقام نخست تولید زعفران در جهان قرار دارد و این محصول توانسته است طی ۱۰ ماهه سال جاری بالغ بر ۲۹۵ میلیون دلار برای کشورمان تولید ثروت داشته باشد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۷

شبستان گزارش می دهد:
وقتی بورس به کمک زعفران کاران می آید
اقدام بورس کالا در راه اندازی قراردادهای آتی و آپشن (اختیار معامله) به اعتقاد کارشناسان اقتصادی باعث شده است بسیاری از نگرانی های تولیدکنندگان زعفران برای به فروش نرفتن محصولات یا کاهش قیمت ها در فصل برداشت از بین برود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۰۷:۱۲

در راستای شفافیت قیمت زعفران و حذف واسطه‌ها
راه اندازی قرارداد اختیار معامله زعفران تا پایان سال
بورس کالا در ابتدای سال برای حل برخی از مشکلات موجود بازار زعفران اقدام به راه‌اندازی بازار قراردادهای آتی زعفران کرد وحالا با تاثیر مثبت آن بر شفاف شدن قیمت زعفران و حذف واسطه‌ها قرار است تا قرارداد اختیار معامله زعفران تا پایان سال راه اندازی شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۰۸:۴۱

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس:
۱۲ درصد زعفران استان در تربت حیدریه تولید می شود
باستانی گفت: ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار یعنی معادل ۱۲ درصد استان به کشت زعفران در اراضی تربت حیدریه اختصاص دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۶:۱۳

فرماندار تربت حیدریه:
تولید زعفران در تربت حیدریه برای ۴۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می کند
رستمی با اشاره به اینکه۹۴ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می شود، گفت:تولید زعفران یکی از مهمترین منابع اشتغال و درآمد تربت حیدریه می باشد زیرا برای حدود ۴۰۰ هزار نفر روز طی مراحل کاشت، داشت و برداشت اشتغال ایجاد می کند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۷

عضو شورای ملی زعفران:
قیمت های تضمینی زعفران باید متصل به نرخ ارز باشد
شریعتی مقدم گفت: قیمت های تضمینی در محصولات کشاورزی صادراتی به خصوص زعفران باید متصل به نرخ ارز باشد و این بدان معناست که برای بهترین نوع زعفران باید یک قیمت مناسب(حدود ۱۲۰۰ یورو) که در بازار جهانی قابل رقابت است انتخاب شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۵:۴۰

شبستان گزارش می دهد:
چالش پیمان سپاری ارزی برای زعفران/افزایش حجم قاچاق
دولت بر این باور است که با اجرای پیمان سپاری ازری از سرمایه های کشور صیانت می شود اما به اعتقاد دست اندرکاران حوزه زعفران شرایط سخت گیرانه صادرات، صادرکنندگان را مجبور به قاچاق یا استفاده از کارت های یکبار مصرف کرده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۸:۱۰

رشد ۴۶ درصدی صادرات زعفران طی ۸ ماه
طلای سرخ ایران از کالاهای باارزش صادراتی است که در سال های اخیر با وجود مشکلات در مسیر تولید آن و اعمال تحریم ها توانسته است جایگاه خود را در حوزه صادراتی در منطقه حفظ کند تا جایی که شاهد رشد ۴۶ درصدی صادرات زعفران طی ۸ ماه هستیم.

۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۰۷:۵۸

۶ کیلومتر تا راه اندازی دفتر گمرک شرق خراسان شمالی در فاروج، راه است
راه اندازی دفتر گمرک، مصوبه نخستین نشست کارگروه تخصصی امور اقتصادی امسال در ۱۸ فروردین به میزبانی فاروج بود اما با گذشت ۹ ماه از تصویب این طرح، همچنان ۶ کیلومتر تا راه اندازی آن راه است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۷

پیش بینی ها محقق شد
تولید ۴۰۰ تنی زعفران در سال جاری
تولید زعفران در سال جاری بنا به گفته مسئولان رشد ۱۵ درصدی داشته و به ۴۰۰ تن رسیده است و ۸۰ درصد زعفران تولیدی به بازار‌های هدف صادر می‌شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۸

مدیر جهاد کشاورزی فاروج:
تکمیل زنجیره ارزش زعفران با رسیدن به پوشش۵۰درصدی در واحدهای صنایع تبدیلی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فاروج گفت: افزایش واحدهای صنایع تبدیلی در حوزه فرآوری زعفران، رویکرد شهرستان در دو تا سه سال آینده برای کمک به تکمیل زنجیره ارزش این محصول کشاورزان است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۳:۰۵

صادرات ۲۴۰ میلیون دلاری زعفران طی ۸ ماه
براساس آمار هشت ماهه گمرک ۱۵۲ تن و ۶۰۲ کیلو زعفران‌ به ارزش بالغ بر ۲۴۰ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۳۲.۴۶ درصد و ارزشی ۴۶ درصد رشد داشته است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۰۷:۵۴

امتیاز دیگری از فائو برای ایران/ثبت «نظام زراعت زعفران مبتنی بر قنات»
کشورمان اقدامات فراوانی را برای توسعه کشت زعفران و ارتقای کیفیت آن انجام داده است و حالا پس از این اقدامات شاهد ثبت «نظام زراعت زعفران مبتنی بر قنات» در فائو هستیم.

۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۵:۵۹

شبستان بررسی می کند
پیمان سپاری ارزی؛ مشکل طلای سرخ یا راه حل؟
دولت اعتقاد دارد با اجرای پیمان سپاری ارزی از سرمایه های ارزی کشور حفاظت می شود اما صادرکنندگان با اجرایی شدن آن با چالش هایی مواجه شدند و یکی از بخش ها صادرات زعفران است که به اعتقاد کارشناسان این حوزه با این اتفاق قاچاق این کالا بیشتر شده است.

۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۰۸:۱۲

شبستان گزارش می دهد؛
تلاش برای افزایش صادرات طلای سرخ/ فعالیت ۱۰ اتحادیه ملی و استانی برای خرید
پیش بینی افزایش تولید و سطح زیرکشت زعفران در برنامه ششم توسعه دیده شده و بر اساس این برنامه در سال ۹۷، ۱۷ تن افزایش در تولید درنظر گرفته شده است که تحقق این امر با فعالیت ۱۰ اتحادیه ملی و استانی در خرید و صادرات محصول زعفران در دستور کار قرار دارد.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۰۸:۲۲

تولید ۴۰۰ تنی طلای سرخ تا پایان سال
کشورمان مقام اول در تولید زعفران در دنیا را به خود اختصاص داده است و پیش بینی ها حاکی از آن است که با توجه به وضعیت مساعد برداشت، تولید زعفران امسال حداقل به ۴۰۰ تن برسد.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۹:۴۵