خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

الأحد ١٧ ربيع الثاني ١٤٤١

Sunday, December 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کتاب خانواده مهدوی
تربیت نسل مهدوی (۱۳):
مهدویت طرحی جهانی برای شکوفایی انسانیت است
مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان اصفهان گفت: مهدویت یعنی احساس مسئولیت بین المللی و جهانی نسبت به انسان امروز و فردا و دغدغه اصلاح بشریت داشتن، از قالب «من» در آمدن و به «ما» اندیشیدن، یعنی طرحی جهانی برای شکوفایی انسانیت.

۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۰۹:۲۹

تربیت نسل مهدوی(۱۱)؛
نقش «بیوتات صالحه» در ظهور/ارتباط انتظار با شایسته سالاری و اصلاح گرایی
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) اصفهان گفت: از رسالت های خانواده مهدوی، تربیت مهدی یاوران است که در روایات از این خانواده ها به «بیوتات صالحه» تعبیر شده؛ لذا یک خانواده مهدوی باید خود از صالحان و شایستگان باشد و در تربیت نسل صالح بکوشد.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۹:۲۷

تربیت نسل مهدوی (۱۰)؛
«انتظار»، امید را مهمان همیشگی خانه ها می کند/چگونه جامعه برای ظهور به پا می خیزد؟!
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان اصفهان گفت: خانواده های منتظر از سویی با منبع بی پایان امیدواری یعنی فرهنگ انتظار مرتبط هستند و از سویی با تولید امیدواری میان آحاد جامعه، زمینه ظهور آن امیدِ آخرین را فراهم می آورند.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۰:۰۵

تربیت نسل مهدوی (۹):
فلسفه دفع بلایا و آفات از مهدی یاوران/چگونه مشمول دعای خیر امام زمان(عج) شویم؟
خبرگزاری شبستان: یکی از نیازهای مهم و سازنده هر شیعه، بهره مندی از دعای خیر امام عصر(عج) است، کسی که حجت زمان است و دعای او به درگاه خداوند متعال مستجاب می شود؛ لذا دعا برای تعجیل در فرج و حرکت در مسیر رضایت ایشان، ما را مشمول دعای شان می کند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۰۸:۵۶

تربیت نسل مهدوی (۸)؛
چشیدن طعم توحید، پیش شرط مهدی باوری است/زمانبندی امام باقر(ع) برای تربیت نسل منتظر
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان گفت: یکی از مهمترین عناصر معنوی در ساختن خانواده موفق مهدوی، حاکمیت روح توحید، عبادت و بندگی بر فضای فکری، اخلاقی و رفتاری اعضای خانواده است.

۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۰۹:۲۷

تربیت نسل مهدوی(۷):
سربازان امام زمان(عج) در خانواده تربیت می شوند/تحقق «بِأبى أنْتُمْ وَ اُمّى وَ نَفْسى...» در خانواده مهدوی
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان با بیان اینکه سربازان امام زمان(عج) در خانواده مهدوی تربیت می شوند، گفت: حاکم اصلی در این خانواده خدا و امام زمان(عج) اند و با عمل و رفتار خود، دیگران را عاشق و واله امام مهدی(عج) می کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۰۸:۳۹

تربیت نسل مهدوی(۶)؛
نقش «بیت» در تربیت سربازان امام زمان(عج)/راه معقول زمینه سازی برای ظهور
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان گفت:انبیاء الهی به عنوان یک استراتژی و برنامه برای تربیت نیروهای جان برکف و خداجو، عنایت ویژه ای به حفظ حریم خانواده داشته و دارند و با هر عاملی که ارکان تربیتی آن را تهدید کند، مبارزه می کنند.

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۰۹:۰۴

تربیت نسل مهدوی (۴):
شاهراه عبور از فتنه های آخرالزمان/خانه منتظران چگونه است؟!
خبرگزاری شبستان: کارشناس مهدوی تاکید کرد: در روایات آخرالزمان آمده: در آن دوران، بنیاد خانواده به شدت متزلزل و آسیب پذیر خواهد شد چنان که امام صادق(ع) فرمودند: «... هیچ خانه ای از مسلمین شرق و غرب عالم نمی ماند، مگر اینکه فتنه ها بر آن داخل می شود».

۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۰:۱۷

تربیت نسل مهدوی (۴):
نقش زنان در سربازپروری برای امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) اصفهان گفت: از دیدگاه قرآن، زن گاهی به عنوان کامل کننده و نیمه پنهان وجود مرد و گاهی بدون وجود مرد، مستقلا در جریان تاریخ سازی، تمدن آفرینی و انسان سازی، نقش منحصر بفردی دارد.

۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۰۹:۴۹

تربیت مهدوی باوران(۱)؛
کارکردهای «خانه» در مهندسی انتظار و زمینه سازی ظهور!
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان اصفهان گفت: خانه ولایی، خانه ای است که در کنار بهره مندی از عوامل معنویت زا و برکت آفرین، از آفات و عوامل معنویت زدا و بی برکتی مصون باشد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۹