خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

الأربعاء ١٥ ربيع الأوّل ١٤٤١

Wednesday, November 13, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام نیلی پور
تربیت نسل مهدوی (۱۱):
مهندسی ارتباط در خانواده مهدوی/نظر شهید مطهری درباره کیفیت صلح و سازش همسران
خبرگزاری شبستان: محور ارتباطات در یک خانواده مهدوی براساس اصل رحمت، کرامت، روابط عاطفی عمیق و ایجاد آرامش است،زیرا یک خانواده مهدوی با درک تفاوت مبنایی میان «خوشبختی» و «خوشی» تلاش خود را برای تامین خوشبختی یعنی سعادت دنیوی و اخروی به کار می بندد.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۰۹:۱۴

تربیت نسل مهدوی (۱۰)؛
«انتظار»، امید را مهمان همیشگی خانه ها می کند/چگونه جامعه برای ظهور به پا می خیزد؟!
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان اصفهان گفت: خانواده های منتظر از سویی با منبع بی پایان امیدواری یعنی فرهنگ انتظار مرتبط هستند و از سویی با تولید امیدواری میان آحاد جامعه، زمینه ظهور آن امیدِ آخرین را فراهم می آورند.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۰:۰۵

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان اصفهان در گفت وگو با شبستان:
شرکت بیش از ۹۰ هزار نفر در طرح های مهدویِ اصفهان/برنامه ویژه بنیاد برای توریست های استان
خبرگزاری شبستان: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان اصفهان بعد از گذشت نزدیک به ۱۰ سال فعالیت مستمر در زمینه آموزش معارف مهدوی، تاکنون موفق به آموزش و ارتباط با بیش از ۹۰ هزار نفر از جوانان و عموم مردم در سطوح مختلف علمی و اجتماعی شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۰۸:۴۶

آسیب های تطبیق گرایی برای انتظار؛
تطبیق گرایی؛ تهدیدی جدی علیه انتظار/عواقب بی توجهی نظام آموزشی به مهدویت برای جامعه!
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد مهدی موعود (عج) اصفهان با اشاره به خطراتی که فرهنگ انتظار را تهدید می کند، گفت: یکی از اشکالاتی که ما به مراکز علمی و آموزشی داریم این است که مباحث مهدوی را به عنوان روح حاکم بر مباحث فرهنگی جامعه در نظر نمی گیرند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۰۹:۴۲

تربیت نسل مهدوی (۹):
فلسفه دفع بلایا و آفات از مهدی یاوران/چگونه مشمول دعای خیر امام زمان(عج) شویم؟
خبرگزاری شبستان: یکی از نیازهای مهم و سازنده هر شیعه، بهره مندی از دعای خیر امام عصر(عج) است، کسی که حجت زمان است و دعای او به درگاه خداوند متعال مستجاب می شود؛ لذا دعا برای تعجیل در فرج و حرکت در مسیر رضایت ایشان، ما را مشمول دعای شان می کند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۰۸:۵۶

تربیت نسل مهدوی (۸)؛
چشیدن طعم توحید، پیش شرط مهدی باوری است/زمانبندی امام باقر(ع) برای تربیت نسل منتظر
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان گفت: یکی از مهمترین عناصر معنوی در ساختن خانواده موفق مهدوی، حاکمیت روح توحید، عبادت و بندگی بر فضای فکری، اخلاقی و رفتاری اعضای خانواده است.

۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۰۹:۲۷

تربیت نسل مهدوی(۷):
سربازان امام زمان(عج) در خانواده تربیت می شوند/تحقق «بِأبى أنْتُمْ وَ اُمّى وَ نَفْسى...» در خانواده مهدوی
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان با بیان اینکه سربازان امام زمان(عج) در خانواده مهدوی تربیت می شوند، گفت: حاکم اصلی در این خانواده خدا و امام زمان(عج) اند و با عمل و رفتار خود، دیگران را عاشق و واله امام مهدی(عج) می کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۰۸:۳۹

تربیت نسل مهدوی(۶)؛
نقش «بیت» در تربیت سربازان امام زمان(عج)/راه معقول زمینه سازی برای ظهور
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان گفت:انبیاء الهی به عنوان یک استراتژی و برنامه برای تربیت نیروهای جان برکف و خداجو، عنایت ویژه ای به حفظ حریم خانواده داشته و دارند و با هر عاملی که ارکان تربیتی آن را تهدید کند، مبارزه می کنند.

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۰۹:۰۴

تربیت نسل مهدوی (۴):
شاهراه عبور از فتنه های آخرالزمان/خانه منتظران چگونه است؟!
خبرگزاری شبستان: کارشناس مهدوی تاکید کرد: در روایات آخرالزمان آمده: در آن دوران، بنیاد خانواده به شدت متزلزل و آسیب پذیر خواهد شد چنان که امام صادق(ع) فرمودند: «... هیچ خانه ای از مسلمین شرق و غرب عالم نمی ماند، مگر اینکه فتنه ها بر آن داخل می شود».

۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۰:۱۷

تربیت نسل مهدوی (۴):
نقش زنان در سربازپروری برای امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) اصفهان گفت: از دیدگاه قرآن، زن گاهی به عنوان کامل کننده و نیمه پنهان وجود مرد و گاهی بدون وجود مرد، مستقلا در جریان تاریخ سازی، تمدن آفرینی و انسان سازی، نقش منحصر بفردی دارد.

۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۰۹:۴۹

تربیت نسل مهدوی (۳):
خانواده؛ اصلی ترین خاستگاه مهدی یاوران و منتظران
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان گفت: آمادگی جهانی برای حکومت مهدوی به سه پیش نیاز: تربیت افراد ولایت محور، ساخت خانواده های مهدوی و تشکیل جامعه مهدوی نیازمندیم تا شاهد جهانی مهدوی با محوریت توحید و ولایت باشیم.

۱۳۹۶/۵/۸ - ۰۸:۵۹

تربیت نسل مهدوی (۲):
مهندسی صحیح خانواده؛ شاهراه تربیت نسل صالح و مهدی یاور
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان با بیان اینکه برای داشتن آرمانشهر مهدوی باید بیشترین هزینه را متوجه کانون خانواده و کارکردهایش کرد،گفت: از مهمترین کارکردهای تشکیل خانواده، تولد و تربیت نسل صالح و مهدی یاور است.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۰۹:۵۰

تربیت مهدوی باوران(۱)؛
کارکردهای «خانه» در مهندسی انتظار و زمینه سازی ظهور!
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان اصفهان گفت: خانه ولایی، خانه ای است که در کنار بهره مندی از عوامل معنویت زا و برکت آفرین، از آفات و عوامل معنویت زدا و بی برکتی مصون باشد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۹