خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ویژگی یاران مهدی علیه السلام
اوصاف یاران صاحب الزمان(عج) در قرآن
خبرگزاری شبستان: در قرآن، آياتى وجود دارد كه ويژگى هاى برشمرده آنها را، مى توان بر ياران خاص حضرت مهدى(عج) تطبيق داد و در بعضى از روايات نيز، بيان شده كه اين آيات در مورد مهدى(عج) و اصحابش باشد.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۱۸

ویژگی مهدی باوران؛
از سر اخلاص عمل خود را هیچ می‌پندارند
خبرگزاری شبستان: در راه تحقق آرمان های جهانی امام مهدی(علیه السلام) مشکلات و مصائب فراوانی را به جان می‌خرند ولی از سر اخلاص و تواضع، عمل خود را هیچ می‌پندارند و به جهت هجوم سختی‌ها و تحمل مشقت‌ها، بر خداوند منت نمی‌گذارند.

۱۳۹۷/۱/۹ - ۱۰:۰۷

ویژگی مهدی یاوران؛
شیرانی که اگر اراده کنند، کوه ها را از جا برکنند
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) می‌فرمایند: «همه، شیرانی‌ اند که از بیشه‌ ها خارج شده‌ اند و اگر اراده کنند، کوه ها را از جا بر می‌کنند.»

۱۳۹۷/۱/۵ - ۱۱:۳۹

ویژگى‌هاى مهدی یاوران؛
نیک می‌دانند که حق با امام است و امام با حق
خبرگزاری شبستان: آنان نه تنها مطیع ‌اند، بلکه برخلاف بسیاری که بهانه‌ فقدان زمینه، امکانات، سختی راه و… را دارند، از خدمت به ایشان و اهدافشان شانه خالی نمی‌کنند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۶

ویژگى‌ مهدی یاوران؛
کیفیت محبت یاران مهدوی نسبت به امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: چه بسیار است فاصله‌ی میان ما و یاران او، چرا که ما از جان و حتی وقت خود، برای ایشان سهمی قرار نداده‌ایم و چه اهداف و آرمان‌هایی از ایشان که به جهت سستی ما بر زمین مانده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۶

ویژگى‌مهدی یاوران؛
روزها و شب ها را با ذکر شیرین حق سپری می کنند
خبرگزاری شبستان: یاران امام مهدی(علیه السلام) از پیشوای خود الگو گرفته و روزها و شب ها را با ذکر شیرین حق سپری می کنند؛ «در دل شب، از خشیت خداوند، ناله هایی دارند مانند ناله ی مادران پسر مرده».

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۰:۱۲

ویژگی مهدی یاوران؛
خدا را آن چنان که شایسته است، شناخته اند
خبرگزاری شبستان: امام صادق(علیه السلام) در وصف یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: «آنان مردانی اند که گویا دل هایشان پاره های آهن است و از سنگ سخت ترند و هیچ تردیدی در ذات خداوند ندارند.»

۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۳:۲۲

ویژگی منحصر بفرد یاران حضرت حجت
خبرگزاری شبستان: همانا یاران صاحب این امر، برای او نگهداری شده اند؛ اگر همه مردم نیز از بین بروند، خداوند یارانش را به او می رساند.

۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۰:۴۰

اوصاف منتظران...
روایت امام صادق(ع) از ویژگی های یاران امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند:« آنان شب زنده دارند، در نمازشان زمزمه ای دارند همچون صدای زنبوران در کندوها، شب ها به عبادت می ایستند و روزها سوار بر اسب ها (دنبال جهاد و تلاش)اند، زاهدان شب اند و شیران روز».

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۶:۰۰

ویژگی های مهدی یاوران در روایات و قرآن
خبرگزاری شبستان: علاوه بر آن كه خود حضرت مهدى(عج) ادامه دهنده راه همه پيامبران و اوصيا و دارنده همه سنن و مواريث آنان است؛ به طور طبيعى يارانش نيز دارنده اين ميراث گرانبها خواهند بود.

۱۳۹۶/۳/۱۱ - ۱۱:۴۰

ويژگی های جسمی و ظاهری یاران امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) فرمودند: گويا به قائم عليه السلام مي‌‏نگرم كه بر منبر كوفه است و اصحابش ـ كه ۳۱۳ تن و به شمار اصحاب جنگ بدرند ـ در اطراف او هستند و آنان پرچمداران و حاكمان خداي تعالي بر خلقش در زمين مي‌باشند.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۱:۵۳

ويژگی های روحی و معنوی یاران امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان: اميرمؤمنان علی عليه السلام ياران حضرت مهدي عليه السلام را گنج هايي آكنده از شناخت پروردگار دانسته، از آنان به نيکی ياد کرده است.

۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۰:۵۷

حدیث انتظار...
آرزوی بزرگ یاران امام زمان زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: اینان خواسته شان این است که در راه خدا کشته شوند. شعارشان ای خون خواهان حسین علیه السلام(یالثارات الحسین) است. و چون حرکت می کنند رعب و ترس از آنان در دل دشمن به فاصله یک ماه در حرکت است.

۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۰:۱۶