خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

الأحد ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Sunday, October 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ویژگی یاران مهدی علیه السلام
تاظهور/۳۱
یاران امام زمان(عج) دارای صلابت، بینش عمیق و اهل تلاش هستند
حجت الاسلام آیتی با اشاره به نقش تقویت ویژگی های مثبت و انسانی در تعجیل ظهور و فرج گفت: یاران امام زمان(عج) دارای صلابت، بینش عمیق و اهل تلاش هستند.

۱۳۹۹/۵/۳۰ - ۰۹:۰۷

اجتماع بزرگ مردمی بیعت با ولی عصر (عج) در بیرجند برگزار شد
اجتماع بزرگ مردمی عید بیعت به مناسبت آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) امروز پنج شنبه همزمان با سراسر کشور در بیرجند برگزار شد.

۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۸:۳۴

یک کارشناس مهدوی تشریح کرد
مهارت‌های موردنیاز برای حرکت به‌سوی ظهور
حجت‌الاسلام اسحاقیان با بیان‌اینکه منتظران با توانایی‌های‌شان می‌توانند زمینه‌ساز ظهور شوند، گفت: فردی که فعال نباشد و دست روی دست بگذارد، نمی‌تواند یک مرتبه توانمندی و مهارت لازم را برای تاثیرگذاری در حکومت مهدوی کسب کند.

۱۳۹۸/۵/۱۵ - ۱۲:۲۹

اوصاف یاران صاحب الزمان(عج) در قرآن
خبرگزاری شبستان: در قرآن، آياتى وجود دارد كه ويژگى هاى برشمرده آنها را، مى توان بر ياران خاص حضرت مهدى(عج) تطبيق داد و در بعضى از روايات نيز، بيان شده كه اين آيات در مورد مهدى(عج) و اصحابش باشد.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۱۸

ویژگی مهدی باوران؛
از سر اخلاص عمل خود را هیچ می‌پندارند
خبرگزاری شبستان: در راه تحقق آرمان های جهانی امام مهدی(علیه السلام) مشکلات و مصائب فراوانی را به جان می‌خرند ولی از سر اخلاص و تواضع، عمل خود را هیچ می‌پندارند و به جهت هجوم سختی‌ها و تحمل مشقت‌ها، بر خداوند منت نمی‌گذارند.

۱۳۹۷/۱/۹ - ۱۰:۰۷

ویژگی مهدی یاوران؛
شیرانی که اگر اراده کنند، کوه ها را از جا برکنند
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) می‌فرمایند: «همه، شیرانی‌ اند که از بیشه‌ ها خارج شده‌ اند و اگر اراده کنند، کوه ها را از جا بر می‌کنند.»

۱۳۹۷/۱/۵ - ۱۱:۳۹

ویژگى‌هاى مهدی یاوران؛
نیک می‌دانند که حق با امام است و امام با حق
خبرگزاری شبستان: آنان نه تنها مطیع ‌اند، بلکه برخلاف بسیاری که بهانه‌ فقدان زمینه، امکانات، سختی راه و… را دارند، از خدمت به ایشان و اهدافشان شانه خالی نمی‌کنند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۶

ویژگى‌ مهدی یاوران؛
کیفیت محبت یاران مهدوی نسبت به امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: چه بسیار است فاصله‌ی میان ما و یاران او، چرا که ما از جان و حتی وقت خود، برای ایشان سهمی قرار نداده‌ایم و چه اهداف و آرمان‌هایی از ایشان که به جهت سستی ما بر زمین مانده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۶

ویژگى‌مهدی یاوران؛
روزها و شب ها را با ذکر شیرین حق سپری می کنند
خبرگزاری شبستان: یاران امام مهدی(علیه السلام) از پیشوای خود الگو گرفته و روزها و شب ها را با ذکر شیرین حق سپری می کنند؛ «در دل شب، از خشیت خداوند، ناله هایی دارند مانند ناله ی مادران پسر مرده».

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۰:۱۲

ویژگی مهدی یاوران؛
خدا را آن چنان که شایسته است، شناخته اند
خبرگزاری شبستان: امام صادق(علیه السلام) در وصف یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: «آنان مردانی اند که گویا دل هایشان پاره های آهن است و از سنگ سخت ترند و هیچ تردیدی در ذات خداوند ندارند.»

۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۳:۲۲

ویژگی منحصر بفرد یاران حضرت حجت
خبرگزاری شبستان: همانا یاران صاحب این امر، برای او نگهداری شده اند؛ اگر همه مردم نیز از بین بروند، خداوند یارانش را به او می رساند.

۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۰:۴۰

اوصاف منتظران...
روایت امام صادق(ع) از ویژگی های یاران امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند:« آنان شب زنده دارند، در نمازشان زمزمه ای دارند همچون صدای زنبوران در کندوها، شب ها به عبادت می ایستند و روزها سوار بر اسب ها (دنبال جهاد و تلاش)اند، زاهدان شب اند و شیران روز».

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۶:۰۰

ویژگی های مهدی یاوران در روایات و قرآن
خبرگزاری شبستان: علاوه بر آن كه خود حضرت مهدى(عج) ادامه دهنده راه همه پيامبران و اوصيا و دارنده همه سنن و مواريث آنان است؛ به طور طبيعى يارانش نيز دارنده اين ميراث گرانبها خواهند بود.

۱۳۹۶/۳/۱۱ - ۱۱:۴۰

ويژگی های جسمی و ظاهری یاران امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) فرمودند: گويا به قائم عليه السلام مي‌‏نگرم كه بر منبر كوفه است و اصحابش ـ كه ۳۱۳ تن و به شمار اصحاب جنگ بدرند ـ در اطراف او هستند و آنان پرچمداران و حاكمان خداي تعالي بر خلقش در زمين مي‌باشند.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۱:۵۳

ويژگی های روحی و معنوی یاران امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان: اميرمؤمنان علی عليه السلام ياران حضرت مهدي عليه السلام را گنج هايي آكنده از شناخت پروردگار دانسته، از آنان به نيکی ياد کرده است.

۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۰:۵۷

حدیث انتظار...
آرزوی بزرگ یاران امام زمان زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: اینان خواسته شان این است که در راه خدا کشته شوند. شعارشان ای خون خواهان حسین علیه السلام(یالثارات الحسین) است. و چون حرکت می کنند رعب و ترس از آنان در دل دشمن به فاصله یک ماه در حرکت است.

۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۰:۱۶