خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ٢٢ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام حسن ملایی
شرط تمامیت واجبات و مستحبات در کلام ثامن الحجج(ع)
خبرگزاری شبستان: امام رضا(ع) فرمودند: «تمام شدن نماز و زكات و روزه و حج و جهاد و فراوانی غنيمت و صدقات و اجرای حدود و احكام و نگهدارى مرزها و اطراف بوسيله امام است، امام است كه حلال خدا را حلال و حرام او را حرام كند...».

۱۳۹۶/۵/۱۳ - ۰۹:۰۷

امام شناسی در نگاه حضرت رضا(ع)
خبرگزاری شبستان: امام رضا (ع) می فرمایند: «هیچ یک از مردم با عقل فردی و خرد جمعی خود، به تنهایی قادر به شناخت امام حقیقی نیستند و باید به دنبال منبعی مطمئن برای کسب این معرفت باشند و این منبع فقط خدای متعال است.»

۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۰۹:۲۴

اوقات فراغتِ زمینه ساز// ۲
راه گذراندن تعطیلات با چاشنی انتظار
خبرگزاری شبستان: جوان منتظر امام زمان(عج) که سودای سربازی ایشان را دارد، همواره باید اینگونه فکر کند که چگونه می تواند آرمان های خود را جهانی و برای ظهور حضرت(عج) رغبتی جهانی و مقبولیت عمومی ایجاد کند.

۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۰۹:۵۵

اوقات فراغتِ زمینه ساز...
اصول انس با امام زمان(عج) در تعطیلات تابستان
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت گفت: اگر انتظار را به تلاش و جهاد برای زمینه سازی ظهور تعریف کنیم آنگاه اوقات فراغت هم باید زمان انجام فعالیت های آگاهانه، لذت بخش و فرح آور برای نزدیکی و زمینه سازی ظهور باشد.

۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۰۹:۰۸

مهدویت در بازار نشر...
« پرتویی از آیه های مهدوی»؛ رهیافت قرآنی در شناخت امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: کتاب «پرتویی از آیه های مهدوی » تالیف حجت الاسلام و المسلمین قرائتی است که به کوشش حجت الاسلام حسن ملّایی گردآوری شده است.

۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۱۵:۴۸

درس های رمضان برای منتظران...
شرط حفظ حس و حال رمضانیِ منتظران
خبرگزاری شبستان: مشکل کار در آن است که ما قبل از پاکسازی دل از موش هوی و هوس، به ذخیره سازی آن با کارهای مستحبی روی آورده‌ایم، غافل از این‌که، موش هوس‌، تمام ذخیره‌های ما را از بین می‌برد.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۰۹:۵۹

درس های رمضان برای منتظران...
روزه دروازه بانِ قلب منتظر است
خبرگزاری شبستان: در مسابقه زندگی پیروزی نصیب کسی است که از ورود هر گونه توپی که از طرف شیطان شوت شده است، به دل جلوگیری کند، واژه معروف تقوا نیز همان حالت خویشتن‌داری و دیده‌بانی از دل است.

۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۱:۳۰

برگزاری مسابقه «همراه با آیه‌های نور»
خبرگزاری شبستان: مسابقه کتابخوانی همراه با آیه‌های نور با محوریت کتاب «شرایط ظهور از دیدگاه قرآن کریم» در خرداد و تیر ماه ۱۳۹۶توسط معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) برگزار می شود.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۱:۲۰

درس های رمضان برای منتظران...
چرا بعد از هر فریضه در رمضان از خدا طلب حج می کنیم؟!
خبرگزاری شبستان: چرا در دعاها بر توفیق بر انجام حج این قدر تأکید شده است به طوری که حتی امام صادق(ع) فرمودند: «بعد از هر نماز واجبی در ماه رمضان باید آرزوی سفر حج کرد.»

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۰۹:۱۸

درس های رمضان برای منتظران/۲
ظرفیت های روزه برای ظهور
خبرگزاری شبستان: مشتاقان و منتظران ظهور می‌توانند ارتقای نیت روزه را داشته باشند و با تمرین آمادگی در ماه مبارک رمضان، این فریضه الهی را با هدف زمینه‌سازی فردی و اجتماعی ظهور انجام دهند.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۳:۰۱

آسيب شناسی تربيت با عيار مهدويت
خبرگزاری شبستان: اگر ارتباط وثیق امامت معصومین(ع) با توحید در متون دینی بار دیگر بازخوانی شود، لزوم طرح اندازی دوباره نظام تربیتی با مقوله مهدويت و شخص حضرت مهدی(عج) عج روشن‌تر خواهد شد.

۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۰۹:۳۸

درس های رمضان برای منتظران
شرط اول سلوک منتظرانه در ضیافت الله
خبرگزاری شبستان: شرط اول سلوک منتظرانه برای قرار گرفتن در زمره یاران حضرت قائم (عج) قصد یاری و صداقت در نیت-حتی در گرفتن روزه-است و حضرت مهدی(عج) در دعای معروف خود مسئلت می کند که: «اَللّهُمَّ ارْزُقْنا... صِدْقَ النِّيَّةِ».

۱۳۹۶/۳/۱۳ - ۱۰:۴۲

زندگی به سبک انتظار...
راه دعوت مردم به دوستیِ امام زمان(عج)/رابطه انتظار با «سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ»
خبرگزاری شبستان: دوستی با دوستان امام زمان(عج) و دشمنی با دشمنان حضرت(عج) باید ملاک عمل منتظران در روابط محدود خانوادگی تا روابط کلان سیاسی باشد و این نوع از سبک زندگی منتظرانه شامل معمولی ترین افراد تا صاحبان مناصب سیاسی کشور هم می شود.

۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۰۹:۲۸

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
راه ارتباط منتظران با امام زمان(عج)/سبک زندگی حضرت حجت(عج) هم منتظرانه است
خبرگزاری شبستان: این سبک زندگی خود امام زمان(عج) است زیرا ایشان اگرچه منتَظَر هستند و همه در انتظارشان به سر می برند اما خود ایشان نیز، منتظر ظهور هستند و در ادعیه داریم، ایشان نیز منتظر تشکیل حکومت عدل الهی هستند.

۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۰۹:۱۸

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
انتظار بدون توجه به اقتصاد و الگوی مصرف، زمینه ساز ظهور نمی شود
خبرگزاری شبستان: منتظر امام زمان (عج) باید در مصرف نعمت ها نیز رضایت آن حضرت(عج) را مدنظر داشته باشد و مصرف را ساماندهی کند. از این رو است که سبک زندگی منتظرانه، عقبه اجرایی ِ بایسته های اقتصاد مقاومتی است.

۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۰۹:۳۸

زندگی به سبک انتظار...
کیفیت اوقات فراغتِ منتظران/کدام تفریحات زمینه ساز ظهور می شوند؟!
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت گفت: در سبک زندگی منتظرانه انسان نباید به بهانه تفریح به هر عملی بپردازد و یا در هر مکانی حضور یابد؛ حتی در فضای مجازی نیز منتظر زمینه ساز با ضابطه و هدف حضور می یابد.

۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۰:۱۶

زندگی به سبک انتظار...
رابطه تغذیه و انتظار/جایگاه «فَكُلُوا مِمَّا رَزَقَكُمُ اللَّهُ حَلَالًا» در زمینه سازی ظهور!
خبرگزاری شبستان: یکی از جلوه های سبک زندگی منتظرانه در زمینه کیفیت و کمیت تغذیه شخص منتظر است زیرا منتظران امام زمان(عج) از سویی با خطاب قرآنی «فَلْیَنْظُرِ الْإِنْسانُ إِلى طَعامِهِ» مواجه هستند و از دیگر سو باید قوای جسمانی خود را تقویت کنند.

۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۰۸:۳۴

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت و گو با شبستان(۲):
حمایت از تولید ملی رسالت جبهه انتظار است
خبرگزاری شبستان: برای حمایت از تولید ملی نیازمند تحقق سبک زندگی منتظرانه، هم در میان مردم و هم بین مسئولان هستیم. چراکه ما در سبک زندگی منتظرانه این حقیقت را به مردم و مسئولان تذکر داده و نهادینه می کنیم که ما در جبهه مبارزه قرار داریم.

۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۵:۰۴

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت و گو با شبستان:
اقتصاد مقاومتی نیازمند اعتقاد و عمل به «سبک زندگی منتظرانه» است
خبرگزاری شبستان: تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور امام زمانی، وابسته به تحقق سبک زندگی منتظرانه در مردم و نخبگان است. همچنین، باید این نگاه برطرف شود که سبک زندگی منتظرانه مختص مردم است و مسئولان و نخبگان رسالتی در این باره ندارند.

۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۰۹:۴۲

زندگی به سبک انتظار...
ارتباط پوشش و انتظار/لباس منتظر باید مظهر «وَ لِبَاس التَّقْوَی ذَلِك خَیرٌ» باشد
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت گفت:  تقوای الهی در انتخاب لباس از سوی منتظران باید رعایت شود؛ مراد از پوشش اعم از لباس و یا چهره آرایی و آرایش است که در این رابطه منتظران باید تقوای الهی را رعایت کنند.

۱۳۹۶/۱/۵ - ۱۰:۵۱