خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

الاثنين ٤ جمادى الثانية ١٤٤٢

Monday, January 18, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام حسن ملایی
پژوهشگر مهدویت:
دهه اول محرم بهترین فرصت آمادگی برای نصرت امام زمان(عج) است
حجت الاسلام والمسلمین ملایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که چرا مراسم محرم قبل از شهادت امام حسین(ع) برگزار می‌شود، گفت: دهه اول محرم دهه آمادگی برای نصرت امام زمان(عج) است چون قیام آن حضرت نیز در روز عاشورا خواهد بود.

۱۳۹۹/۵/۲۹ - ۰۹:۴۳

تا ظهور/۱۹
شاخصه های سبک زندگی منتظرانه در مقایسه با سبک زندگی غربی
حجت الاسلام ملایی در تبیین شاخصه های سبک زندگی منتظرانه در مقایسه با سبک زندگی غربی گفت: در سبك زندگی منتظرانه؛ نگرشها، عاقلانه و عالمانه؛ گرايش ها، مؤمنانه و عاشقانه؛ و رفتارها، تلاش گرانه و مجاهدانه است.

۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۰۸:۱۳

کارشناس مهدویت مطرح کرد؛
رابطه شب قدر و وجود مقدس امام زمان(عج)
حجت الاسلام ملایی با اشاره به رابطه شب قدر و وجود مقدس امام زمان(عج) اظهار داشت: شب قدر هم شب نزول قرآن و هم شب نزول ملائکه بر امام زمان(عج) است، هم شب قرآن و هم شب اهل بيت(ع) است.

۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۷:۲۹

تا ظهور/۱۶
جایگاه اندیشه مهدویت و انتظار در شکل گیری تمدن اسلامی
حجت الاسلام ملایی با اشاره به جایگاه اندیشه مهدویت و انتظار در شکل گیری تمدن اسلامی گفت: ساخت تمدن نوین اسلامی از دیدگاه حضرت آیت الله خامنه ای از چنان اهمیتی برخوردار است که آرمان انقلاب اسلامی به شمار می آید.

۱۳۹۹/۲/۱۹ - ۰۰:۳۷

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصی مهدویت بیان کرد
صبر از ارکان انتظار است/ کدام صبر به ظهور ختم می‌شود؟
حجت‌الاسلام ملایی با بیان‌اینکه صبر و ظفر دو روی یک سکه‌اند، گفت: اهل بیت(ع) در روایات مربوط به ظهور امام‌زمان(عج) صبر را در کنار فرج آورده‌اند یعنی صبر از ارکان انتظار است به ویژه صبر بر واجبات که سبک زندگی منتظرانه و زمینه‌سازی ظهور را در پی دارد.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۰۹:۴۶

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصی مهدویت در برنامه «تا جمعه ظهور»:
مخاطرات آخرالزمانی که مردان را تهدید می کند
حجت الاسلام ملایی بیان کرد: اگر پدری دغدغه دارد یار امام زمان (عج) تربیت کند باید لقمه حلال به وی دهد، زیرا با لقمه های حرام، در دوران بزرگسالی بسیار مشکل است تا فرد در مسیر امام و اهل بیت(ع) قرار بگیرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۰۹:۱۴

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
«رجب»؛ ماه استغفار از گناهانی که مانع ظهور شده اند/زمینه سازی های ماه خدا برای دولت مهدوی
حجت الاسلام ملایی با اشاره به تاثیر اعمال سفارش شده ماه رجب در دستیابی به سبک زندگی منتظرانه، گفت: منتظران باید در فرصت مهیای رجب بررسی کنند کدام خطا و اشتباه موجب تاخیر در ظهور امام زمان (عج) شده و از آنها طلب استغفار کنند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۲

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصی مهدویت در برنامه «تا جمعه ظهور»:
نان حلال و پرهیز از حرام، پیش نیازهای خانواده مهدوی است/صرف محبت، خانواده را منتظر نمی کند
حجت الاسلام ملایی بیان کرد: باید بدانیم خانواده مهدوی یک خانواده اسلامی صرف نیست زیرا در خانواده اسلامی به حداقل هایی مانند نان حلال، دوری از حرام و نماز بسنده می شود اما در خانواده مهدوی این ها پیش نیاز هستند و آرمان های بزرگ دنبال می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۷:۳۵

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصی مهدویت
«وحدت»؛ مهمترین استراتژی عصر غیبت/اصلی ترین امر به معروفِ منتظرانه
حجت الاسلام ملایی تاکید کرد: وحدت مهمترین استراتژی عصر غیبت امام زمان(عج) است و هر میزان وحدت در این عصر آسیب ببیند، موجودیت جبهه منتظران آسیب می بیند و دشمن امکان آسیب رساندن به آن را پیدا می کند.

۱۳۹۷/۹/۳ - ۰۸:۵۷

سوغات رمضان برای منتظران//۲
فواید ختم قرآن به نیابت امام زمان(عج)/ارتباط دعاهای رمضان با انتظار
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر اینکه نخستین دعای منتظران در افطارها، سحرها و لیالی قدر برای سلامتی و فرج حضرت حجت(عج) باشد، گفت: این اولویت قائل شدن برای امام عصر(عج)، روح ایثار را در منتظران تقویت می کند.

۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۹:۳۸

سوغات رمضان برای منتظران//۱
ارتباط روزه و انتظار/تاثیر حضور در ضیافت الله بر زمینه سازیِ ظهور
خبرگزاری شبستان: مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدویت گفت: ماه مبارک رمضان ظرفیت های بسیار ویژه ای در ابعاد فردی و اجتماعیِ انتظار دارد و یک منتظر می تواند در سه بُعد بینش ها، گرایش ها و رفتارها ره توشه های خوبی را از این مهمانی برداشت کند.

۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۹:۰۲

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدویت در گفت وگو با شبستان:
تاثیر «انتظار» بر سلامت بازار/کیفیت زمینه سازی ظهور با حمایت از کالای ایرانی
خبرگزاری شبستان: تولیدکننده و خریدار ما باید روحیه انتظار داشته باشند، تا تولیدکننده توجه کند مصرف کننده کالا، دوستدار و منتظر امام زمان (عج) است و خریدار نیز بداند دانست کالا، به دست یک منتظر ساخته شده و اینچنین از کالای ایرانی حمایت می شود.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۰۹:۱۴

مهدویت در بازار نشر ...
شرایط ظهور از دیدگاه قرآن کریم به روایت حجت الاسلام قرائتی
خبرگزاری شبستان: اهمیت دعا برای ظهور، نقش توکل بر خدا در این زمینه، امدادهای غیبی و شرایط نزول آن، صبر و استقامت در راه خدا و ... از جمله مسائلی است که کتاب «شرایط ظهور از دیدگاه قرآن کریم» به آنها می پردازد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۰۹:۴۳

مهدویت در بازار نشر...
روایت «سبک زندگی منتظرانه» از مهدويت، انتظار و جنبه‌های اجتماعی آن
خبرگزاری شبستان: کتاب «سبک زندگی منتظرانه» نوشته حجت الاسلام حسن ملّایی از سوی بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) و با موضوع مهدويت، انتظار و جنبه‌هاي اجتماعي آن منتشر شده است.

۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۱۰:۰۴

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدویت در گفت وگو با شبستان:
مدافعان حرم انتظار جهادی را به سبک زندگی گره زدند/مهدویت و راهبرد انتظار داعش را نابود کرد
خبرگزاری شبستان: مدافعان حرم انتظار جهادی را به صحنه زندگی آوردند و بحق مصداق این روایت نبوی اند: کسانی که در عصر غیبت منتظر فرج اند و انتظارشان توام با وحدت علیه جبهه باطل است، گویی در رکاب پیامبر(ص) شمشیر زده و به شهادت می رسند.

۱۳۹۶/۹/۸ - ۰۸:۵۶

گفت وگوی مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت با شبستان به مناسبت روز نوجوان؛
چشم انداز حضور منتظرانه نوجوان در فضای مجازی/کیفیت بهبود ارتباط نوجوانان با امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: اگر فرض کنیم هدف یک نوجوان منتظر از حضور در فضای مجازی، فراهم ساختن زمینه ظهور امام زمان(عج) با استفاده از ابزار نوین شبکه های اجتماعی باشد، از این منظر در سه عرصه می توان این جهاد کبیر و فعالیت فرهنگی را ترسیم کرد.

۱۳۹۶/۸/۸ - ۰۸:۵۴

انتظار جهادی//
انتظار چشم‌به‌راهی قیام قائم (عج) توأم با جهاد و زمینه سازی است
خبرگزاری شبستان: انتظار، چشم‌به‌راهی قیام قائم (عج) توأم با جهاد و تلاش براي آمادگي فردي و زمينه‌سازي اجتماعي جهت پذيرش ولایت و شركت در بزرگترين حماسه تاريخي نبرد حق و باطل به رهبري اوست.

۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۴:۲۷

انتظار جهادی//
روایات، انتظار و جهاد را ملازم هم می دانند
خبرگزاری شبستان: نگاه تطبیقی که بین روایات مربوط به انتظار وجود دارد نشان‌گر نوعی ارتباط و همراهی انتظار با مقوله جهاد- علاوه بر عمل- است. همه ما این سخن پیامبر عظیم الشأن اسلام را شنیده ایم که فرمودند: «أفضل أعمال أمتي انتظار الفرج من الله عزوجل‏».

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۰:۱۲

انتظار جهادی//
چگونه وارد خیمه امن مهدوی شویم؟
خبرگزاری شبستان: تفسیر انتظار در کیفیت زندگی مهدوی ما تأثیر زیادی دارد و چون هر یک از ما احیاناً بدون توجه و دقت کافی در روایات انتظار، برای خود معنایی را برگزیدیم، تفاوت زیادی در زندگی مهدوی منتظران دیده می‌شود.

۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۳:۲۲

الزامات انتظار در فضای مجازی//۲
اعتیاد به فضای مجازی با روح انتظار در تضاد است/عواقب دعواهای مجازی برای جبهه منتظران
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه اخلاق وتربیت مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر لزوم ارائه هنرمندان مباحث مهدوی در فضای مجازی گفت: اگر انتظار را به عمل و رفتار جهادی معنا می کنیم، این عمل و رفتار جهادی بویژه در فعالیت های فرهنگی نیازمند صبر و حوصله است.

۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۰۹:۴۴