خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام سعید امیدیان
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم در گفت وگو با شبستان:
شاهراه رسیدن بشر به همه آرزوها/تعجیل در فرج سرآمد دعاهای «لیله الرغائب» است
خبرگزاری شبستان: امیدیان با اشاره به کیفیت دعا در لیله الرغائب، گفت: ظهور حضرت مهدی(عج) همه آرزوهای بشر در عرصه های فردی و اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... را محقق می کند، پس باید در لیله الرغائب ظهور را سرلوحه دعاهایمان قرار دهیم.

۱۳۹۷/۱/۲ - ۰۹:۴۴

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۹
دعای امام زمان(عج) در حق حاکمان/ملزومات اجرای عدالت در نگاه حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم گفت: امام زمان (عج) بنا دارند، این درس را بدهند که اجرای عدالت همواره با قوه قهریه ای همراه نیست بلکه با رحمت، آرامش و استدلال هم می توان، عدالت این مطلوب انسان های آزادی خواه عالم را حاکم کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۰:۴۷

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۸
دعای امام مهدی(عج) در حق همه مردم/خواسته ولیعصر(عج) از ثروتمندان
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم گفت: امام زمان(عج) در فرازهای دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ ...» برای اقشار مختلف مردم با توجه به مواضع آسیب پذیر آنها، دعا و درمان آلام آنها را از خدا متعال مسئلت می کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۰:۱۷

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۷
دعای امام زمان(عج) در حق زنان و نسل جوان/محبت امام مهدی(عج) شامل حال چه کسانی می شود؟
خبرگزاری شبستان: امام عصر(عج) به تمام گروه های سنی توجه دارند و در کنار دعا برای جوانان، کهنسالان را هم که تصویری از گذشته جامعه هستند و می توانند تجربیات و آموخته های خود را به نسل امروز منتقل کنند، مورد مرحمت قرار می دهند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۱

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۶
توصیه امام زمان(عج) به منتظران/منتظر نسبت به سرنوشت دیگران بی تفاوت نیست
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم با اشاره به اینکه خردورزی شاخصه سبک زندگی اسلامی، گفت: برخلاف تفکرات نگاه غربی و سکولار، امام زمان(عج) در دعایشان آموزش می دهند که منتظر باید نسبت به سرنوشت و زندگی دیگران احساس مسئولیت کند.

۱۳۹۶/۲/۹ - ۰۹:۳۸

مدیرگروه معارف دانشگاه صنعتی قم در گفت وگو با شبستان:
رابطه تغییر سبک زندگی با «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»!
خبرگزاری شبستان: اصلاح الگوی مصرف در سبک زندگی به تحقق «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» کمک می کند؛ جامعه مبتلا به مصرف گرایی و ضعف مدیریت در منابع مالی قطعاً دچار مشکل می شود.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۰۹:۲۹

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۵
ارتباط انتظار با «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»/راز دعای ولیعصر(عج) برای علما!
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین می فرمایند: «آنگاه که اشیاء با یکدیگر جفت شدند؛ کسالت و عجز هم با یکدیگر ازدواج کردند و فرزندی به نام فقر به وجود آوردند.»، لذا جامعه مدعی زمینه سازی ظهور و تحقق «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» باید کار و تلاش کند.

۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۰۹:۰۱

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۴
سلب آسایش از دیگران با روح انتظار تضاد دارد
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس مهدوی با اشاره به انتظارات امام زمان(عج) از منتظران گفت: منتظر واقعی در حال زندگی و حقوق دیگران را کاملا رعایت می کند، چون اگر آسایش و آرامش دیگران با اعمال ما آسیب ببیند، با روح انتظار منافات دارد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۳

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۳
منظور امام مهدی(عج) از گفتن «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا»/منتظر حرف دروغ و بی حکمت نمی زند
خبرگزاری شبستان: گاهی انسان ها تنها در زمان هایی که به نفعشان هست صداقت را می گویند و اگر در زمانی منافعشان به خطر بیفتد، از حرف راست زدن، امتناع می کنند اما امام زمان(عج) از خداوند می خواهند که همواره زبانشان به راستگویی و حکمت استوار باشد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۹

وظایف منتظران در دعای امام زمان(عج)//۲
حفظ زبان؛ رمز توفیق منتظران/تاثیر«طَهِّرْ بُطُونَنا مِنَ الْحَرامِ وَالشُّبْهَةِ» بر ظهور!
خبرگزاری شبستان: سخنان بي‏ محتوا و بي‏ فايده كه نه در امر دين سودي مي‏ بخشند و نه در دنيا، حكيمانه نبوده و لغو است و اهل ايمان باید از لغو پرهیز کنند؛ بر اهل انتظار شايسته است كه حكيمانه سخن بگويند و زبان را از سخنان لغو صيانت كنند.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۰:۲۳

وظایف منتظران در دعای امام زمان(عج)//۱
معنای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ»/انتظار و گناه یک جا جمع نمی شوند
خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی قم با اشاره به اینکه رضایت اهل بیت(ع) همان رضایت خداوند است، گفت: در فرازی از این دعا حضرت(عج) می فرمایند «وَ بُعْدَ الْمَعْصِيَةِ» یعنی در کنار اطاعت و بندگی خداوند باید از گناه هم دوری کرد.

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۲