خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام قاسم خانجانی
یک کارشناس تاریخ اسلام تشریح کرد
راهی که امام سجاد(ع) با دعا برای شیعه گشود/ سرّ صلوات‌های مکرر حضرت(ع)
حجت‌الاسلام خانجانی با بیان‌اینکه امام سجاد(ع) با دعا مسیر مبارزه با حکام جور و تداوم قیام عاشورا را در پیش گرفتند، گفت: صلوات‌های مکرر حضرت(ع) در دعا، نوعی تخطئه و زیر سوال بردن اقدام قاتلان امام حسین(ع) در کربلا است.

۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۳:۴۱

بررسی ریشه های بروز کوفی صفتی در گفت وگوی شبستان با دکتر قاسم خانجانی(۲):
دنیاپرستی انسان را مقابل امام زمانش سرکش می کند/فقط به ندبه ها و دعای فرج ها دلخوش نباشیم
خبرگزاری شبستان: خاصیت دنیاپرستی، رفاه طالبی و برخورداری از مال و مکنت و ثروت این است که انسان را در مقابل ولی خدا و امام زمانش متمّرد و سرکش می کند تا جایی که حاضر می شود حتی روی امام خود تیغ بکشد؛ و هیچ استثنایی هم در کار نیست.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۲:۰۴

بررسی ریشه های بروز کوفی صفتی در گفت وگوی شبستان با دکتر قاسم خانجانی(۱):
چگونه «ندبه ها» و «یابن الحسن (عج)» هامان به عاشورای دیگر ختم نشود؟!
خبرگزاری شبستان: بسیاری از افرادی که مقابل امام حسین (ع) قرار گرفتند اهل مسجد، نماز و مستحبات بودند و برخی از آنان در کوفه به عنوان شیعه امام حسین (ع) شناخته می شدند؛ امروز هم اگر ما مراقبت نکنیم ممکن است دچار چنان قساوتی شویم.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۲:۵۶

رابطه دولت کریمه مهدوی با حکومت نبوی//۱
امام مهدی(عج) هنگام ظهور با جاهلیتی بسیار سخت تر از دوران پیامبر(ص) مواجه می شوند
خبرگزاری شبستان: یکی از مسایلی که در زمان ظهور خود را نشان می دهد بحث «تأویل» یا «تفسیر مطابق میل و سلیقه افراد» است، یعنی با قرآن و آیات الهی برخلاف هدف، ایده و تعالیم امام زمان علیه السلام احتجاج می شود.

۱۳۹۶/۲/۴ - ۰۹:۳۰

در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین قاسم خانجانی، پژوهشگر تاریخ اسلام مطرح شد
امضای شگفت انگیز امام هادی (ع) بر زیارت حضرت عبدالعظیم (ع)
خبرگزاری شبستان: امام هادی (ع) وقتی می بینند آن فرد از ری آمده می فرمایند اگر عبدالعظیم که نزد شماست، در ری زیارت می کردید مانند آن بود که امام حسین (ع) را در کربلا زیارت می کنید.

۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۲:۳۱

در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین قاسم خانجانی، پژوهشگر تاریخ اسلام مطرح شد
تأیید حضرت عبدالعظیم (ع) از سوی ائمه (ع) بی نظیر است
خبرگزاری شبستان:تعبیر "کان مرضیا" یا "کان ورعا" یا "کان عابدا" که در مجامع حدیثی در باره وی به کار رفته و در رأس این تعابیر عبارت «انت ولینا حقا» یعنی تو حقیقتا دوست ما هستی، که از ناحیه ائمه علیهم السلام به کار رفته، نشان دهنده شخصیت این عالم است.

۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۴:۲۲