خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸

الجمعة ١٧ ربيع الأوّل ١٤٤١

Friday, November 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه گاز
صنایع گازی ایران در حال رشد
خبرگزاری شبستان: سه سال از ریاست جمهوری حسن روحانی در ایران می گذرد و این کشور شاهد رشد بسیار خوبی در صنابع بالا دستی انرژی اش است .

۱۳۹۵/۳/۲۵ - ۱۲:۱۸

همکاری ایران و نروژ در حوزه گاز با قراردادی ۶۰۰ میلیون دلاری
خبرگزاری شبستان:روابط اقتصادی ایران و نروژ در سال ۱۳۰۹، با امضاء عهدنامه مودت‌آمیزی در زمینه دریانوردی آغاز شد و امروز با لغو تحریم ها مذاکره شرکت‌های گازی ایران و نروژ برای انعقاد قرارداد ۶۰۰ میلیون دلاری انجام شده است.

۱۳۹۵/۳/۲۴ - ۰۷:۰۲

گازپروم مشتاق سرمایه گذاری در ایران
خبرگزاری شبستان:گازپروم خواهان سرمایه گذاری در صنعت گاز ایران است و بر این اساس گروه های مشترک کاری ایران و روسیه در بخش گاز که پارسال تشکیل شد، اکنون فعالیت خود را آغاز کرده و درباره جزییات گسترش همکاری ها رایزنی کرده اند.

۱۳۹۵/۳/۲۴ - ۰۷:۰۰

همکاری ایران و روسیه در ۱۱ محور گازی
خبرگزاری شبستان:روسیه؛ همسایه شمالی کشورمان از جمله کشورهایی است که مراودات تجاری و اقتصادی بسیاری با ایران دارد و در راستای توسعه روابط قرار است در ۱۱ محور صنعت گاز از جمله گازطبیعی فشرده و گازطبیعی مایع شده همکاری کنند.

۱۳۹۵/۳/۲۳ - ۰۶:۵۲

برنامه ریزی اوکراین برای مشارکت در طرحهای ذخیره سازی گاز ایران
خبرگزاری شبستان:ایران و اوکراین با لغو تحریم ها در راستای توسعه روابط اقتصادی با یکدیگرهستند و در این مسیر اوکراین آمادگی خود را برای مشارکت در طرحهای ذخیره سازی گاز ایران اعلام کرده است.

۱۳۹۵/۳/۲۰ - ۰۸:۳۹

فیلیپین به طرح های LNG  ایران می پیوندد
خبرگزاری شبستان:در حالی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای نمایشگاه نفت و گاز آذربایجان پیام فرستاد و این کشور کوچک شمالی را تعیین کننده در بازار انرژی جهانی توصیف کرد ایران به عنوان بزرگ ترین دارنده منابع نفتی و گازی منطقه خاورمیانه است.

۱۳۹۵/۳/۱۶ - ۰۷:۳۹

تولید ٣٦ میلیون مترمکعب گاز در نیمه نخست اردیبهشت/راه اندازی واحد گوگردزدایی فازهای ١٧ و ١٨
خبرگزاری شبستان:میزان تولید پالایشگاه پارس جنوبی تا نیمه نخست اردیبهشت ماه ٣٦ میلیون مترمکعب در روز اعلام شده است و در راستای توسعه و تکمیل این میدان گازی؛ واحد گوگردزدایی فازهای ١٧ و ١٨ به مرحله راه اندازی رسیده است.

۱۳۹۵/۳/۱۱ - ۰۷:۰۸

ایران می تواند ۵۰ درصد از گاز لیتوانی را تامین کند
خبرگزاری شبستان: لیتوانی یکی از خریداران گاز از روسیه و از کشورهای به جا مانده از اتحاد شوروی است که پس از لغو تحریم ها قصد دارد مناسبات انرژی خود را با جمهوری اسلامی توسعه بخشد.

۱۳۹۵/۳/۱۱ - ۰۷:۰۴

ماروبینی ژاپن در کیش پالایش گاز می سازد
خبرگزاری شبستان:ژاپن به نفت و بازار ایران نیازمند می‌باشد و از طرف دیگر ایران نیز ژاپن را همواره بازار عمده برای فروش نفت قلمداد کرده ‌است و در راستای تعاملات در این زمینه مذاکرات شرکت ماروبنی برای احداث مجتمع پالایش گاز درجزیره کیش در حال انجام است.

۱۳۹۵/۳/۵ - ۰۷:۲۰

ایران بهترین گزینه پاکستان برای واردات گاز
خبرگزاری شبستان:پاکستان برای حرکت چرخ های اقتصادی خود مانند بسیاری از کشورها به نفت و گاز نیاز دارد و در میان کشورهای منطقه ایران گزینه ای مناسب بزای واردات نفت از آن می باشد.

۱۳۹۵/۳/۴ - ۰۷:۰۸

برنامه ریزی برای تشکیل شرکتهای E&P ایرانی/اعلام فراخوان ارزیابی شرکتها
خبرگزاری شبستان:اكتشاف نفت و گاز به عنوان يكي از زيربنايي ترين طرح هاي صنعت نفت و گاز كشور است و بر این اساس وزارت نفت برای تشکیل شرکت‌های پیمانکار عمومی GC و ایجاد شرکت‌های تولید و اکتشاف E&P در کشور برنامه ریزی انجام داده است.

۱۳۹۵/۳/۴ - ۰۷:۰۷

گاز ایران با ایزوتانک به آفریقا رفت
خبرگزاری شبستان:صادرات نفت و گاز از جمله بخش هایی است که اقتصاد کشورمان تمرکز زیادی روی آن دارد. برای صادرات بهتر و مناسبتر این فرآورده ها ابزار و روش های فراوانی وجود دارد که به تازگی نیز برای حمل گاز مایع به آفریقا از ایزوتانک استفاده شده است.

۱۳۹۵/۳/۴ - ۰۷:۰۷

فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی به مدار می آیند
خبرگزاری شبستان:پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی مجموعه‌ای از ۱۴ پالایشگاه گازی است که برای پالایش گاز طبیعی حاصل از میدان گازی پارس جنوبی بوجود آمده است که امسال فازهای ۲۰ و ۲۱ آن وارد مدار می شوند.

۱۳۹۵/۳/۳ - ۰۷:۱۷

هدفگذاری برای کسب سهم ۴۰ درصدی بازار ال پی جی
خبرگزاری شبستان:کشورمان یکی از صادر کنندگان گاز مایع به دیگر کشورهاست و در راستای توسعه و پیشرفت در این مسیر درنظر دارد تا در حوزه صادرات گاز مایع سعم ۴۰ درصدی از بازار را برای خود کسب کند؛ امری که با تکمیل پروژه پارس جنوبی محقق می شود.

۱۳۹۵/۲/۳۰ - ۰۸:۴۳

تزریق پنج میلیون مترمکعب گاز به شبکه سراسری با راه‌اندازی فاز ١٩ پارس جنوبی
خبرگزاری شبستان:کشورمان در طول دولت هشتم و نهم توانست ۱۰ فاز تولید گاز از پارس جنوبی را به بهره‌برداری برساند و امروز فاز ١٩ پارس جنوبی با تکیه بر گاز دریا راه اندازی شده است.

۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۰۷:۲۶

هند بدنبال گاز ایران
خبرگزاری شبستان:روابط تجاری و اقتصادی کشورمان و هند در حوزه ها و بخش های مختلفی است یکی از مهمترین بخش ها نفت و گاز است.

۱۳۹۵/۲/۲۵ - ۰۷:۱۸

صادرات گاز ایران به اروپا یک استراتژی برای تهران است
خبرگزاری شبستان:جمهوری اسلامی ایران که از بحران تحریم های بین المللی رهایی یافته است یکی از بازارهای بزرگ هدف برای انتقال انرژی به کشورهای اروپایی به شمار می رود. گفته می شود ایران به فن آوری های روز در صنایع انرژی بسیار نیازمند است.

۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۴:۱۲

مدیر پروژه طرح تولید گاز از پسماندها:
برای اولین بار تولید گاز از پسماندها در کشور عملیاتی شد
خبرگزاری شبستان:رشادی گفت: طرح تولید گاز از پسماندها در کشور ما کاملا عملیاتی است و فقط نیاز به حمایت مالی و سازمانی دارد که بتوانیم این طرح را گسترش دهیم.

۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۲:۱۴

صادرات گاز به عراق/اتمام ساخت خط لوله صادرات گاز ایران به بصره
خبرگزاری شبستان:نفت از گذشته نقش اساسی در اقتصاد عراق یرعهده داشته و با توجه به نزدیکی که کشورمان با این کشور دارد گزینه ای مناسب برای تبادلات گازی و نفتی با یکدیگر هستند و بر این اساس طرح ساخت خط لوله گاز ایران به بصره ریخته شده است.

۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۰۷:۲۶

وارد مدار شدن ٥ فار پارس جنوبی/تولیدی برابر با قطر
خبرگزاری شبستان:تولید پارسال ایران در میدان گازی پارس جنوبی حدود ١٣٢ میلیارد مترمکعب بود و در حال حاضر تولید سالانه ایران در میدان گازی پارس جنوبی به نسبت تولید سالانه قطر به ٧٥ درصد رسیده است.

۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۰۷:۲۵