خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

الخميس ٣ رجب ١٤٤١

Thursday, February 27, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله ری شهری
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع):
قلب گمراهان ظرفیت درک حق و حقیقت را از دست می‌دهد
آیت‌الله ری‌شهری با بیان‌اینکه انسان‌های گمراه دچار تنگی سینه شده و قلب آنها برای دریافت و درک حق ظرفیت لازم را از دست می‌دهد، گفت: از نشانه‌های قلب مریض داشتن احساسات زیانبار است.

۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۱:۱۴

آیت‌الله ری‌شهری:
معرفت به خدا، محبت او را در دل‌ها افزایش می‌دهد
تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع) با بیان‌اینکه افراد صالح، قلب سالم دارند، گفت: هر چه شناخت و آگاهی انسان درباره صفات جمال و جلال خداوند افزایش یابد، بر محبت او نسبت به خداوند افزوده می‌شود.

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۵:۳۰

۷۰ استاد دانشگاه، خادم افتخاری آستان حضرت عبدالعظیم(ع) شدند
۷۰ نفر از استادان و نخبگان دانشگاه علم و صنعت با حضور در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، ضمن دیدار با آیت‌الله محمدی ری‌شهری، به لباس خدمت افتخاری این بارگاه ملکوتی ملبس شدند.

۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۴:۴۰

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع):
قلب سالم همواره دنبال پیروی از حق است و با حق آرام می‌گیرد
آیت‌الله ری‌شهری با بیان‌اینکه یک مسلمان حقیقی کاملاً برابر حق تسلیم است و هیچ‌گاه پذیرش حق برای او سنگین نیست، گفت: قلب سالم همواره دنبال پیروی از حق است زیرا با حق آرام می‌گیرد.

۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۱۳

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع):
قلب سلیم نتیجه جهاد با هوای نفس و وسوسه‌های شیطانی است
آیت‌الله ری‌شهری تاکید کرد: اگر روح ایمان بر قلب انسان غلبه داشته باشد شخص رفتار مومنانه خواهد داشت اما اگر شیطان بر او غلبه کند عمل و رفتار او بر خلاف دین و بر اساس هوای نفس خواهد بود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۸

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع):
شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی همچون حیاتش برای اسلام و انقلاب برکات دارد
آیت الله محمدی ری‌شهری به مناسبت شهادت سردار سلیمانی در بیانیه‌ای تاکید کرد، زندگی این شهید بزرگوار برکات فراوانی برای پیروان اسلام و انقلاب داشت و بی­‌تردید شهادتش نیز کمتر از آن نخواهد بود.

۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۴:۴۳

آیت‌الله ری‌شهری:
درمان و نجات قلب انسان در تبعیت از پیامبران و اولیاء الهی است
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: انبیاء و اولیاء الهی از طرف خداوند برای درمان و نجات قلب انسان از انواع بیماری‌ها راهکارهای کاملی را عرضه کردند.

۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۰:۴۸

آیت‌الله ری‌شهری:
مخالفت با نفس از نشانه‌های سلامت روحی و روانی انسان است
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: از نشانه‌های سلامت روحی و روانی انسان مخالفت با نفس است تجربه ثابت کرده که هرکس به موفقیتی دست یافته در نتیجه مجاهدت با نفس بوده است.

۱۳۹۸/۱۰/۴ - ۱۳:۰۴

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تشریح کرد
درخواست‌های امام سجاد(ع) از خدا/ راه مصونیت از عذاب قیامت
آیت‌الله ری‌شهری با اشاره‌به فرازهای دعای مکارم‌الاخلاق امام سجاد(ع)، گفت: حضرت(ع) از خداوند درخواست می‌کنند از جمله کسانی قرارشان دهد که مقابل وسوسه‌های شیطان محکم و غیرقابل نفوذ باشند.

۱۳۹۸/۱۰/۲ - ۰۹:۴۷

آیت الله ری‌شهری مطرح کرد؛
لزوم تولید علوم انسانی بر پایه قرآن و سنت
رییس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث پژوهش را یکی از شاخص های اصلی توسعه و پیشرفت هر کشوری دانست و بر ساخت و تولید و اصلاح علوم انسانی بر پایه قرآن و سنت تأکید کرد.

۱۳۹۸/۹/۲۷ - ۱۱:۲۸

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
عالمان و مرشدان بی‌عمل، دچار کیفر می‌شوند
آیت‌الله ری‌شهری با بیان‌اینکه هر عالم و مرشدی که دیگران را موعظه و نصیحت کرده اما خود به آن عمل نکند، دچار کیفر می‌شود، گفت: باید به خدا پناه ببریم از اینکه دیگران را موعظه و نصیحت کنیم اما خود عامل به آن نباشیم.

۱۳۹۸/۹/۲۶ - ۱۳:۲۰

آیت‌الله ری‌شهری:
مرشدان نادان، قرآن را به رای خود تفسیر و مردم را به گناهان کبیره امر می‌کنند
تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع)، گفت: مرشدان نادان برای مردم دام‌هایی از طناب‌های فریب پهن کرده و قرآن را به رای خود تفسیر می‌کنند که مصداق عینی آن امروز گروه‌های تکفیری هستند.

۱۳۹۸/۹/۲۵ - ۱۴:۰۰

آیت‌الله ری‌شهری:
کسانی که مقابل اسلام قد علم می کنند عاقبت به خیر نمی شوند
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از نشانه های دوره آخرالزمان نابودی منافقین است گفت: کسانی که مقابل اسلام قد علم می کنند عاقبت به خیر نمی شوند.

۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۰:۵۹

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع):
طرفداران آمریکا و اسرائیل در صف فرعون تاریخ معاصر هستند
آیت‌الله ری‌شهری با بیان‌اینکه طرفداران آمریکا و اسرائیل در صف فرعون تاریخ معاصر هستند، گفت: فتنه یکی از نشانه‌های آخرالزمان است، در فتنه اخیر جای فرعون و موسی زمان برای برخی از افراد خط امام تغییر کرد.

۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۰۹:۳۰

آیت‌الله ری شهری:
دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و روحانیت است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مدیران حوزه‌های علمیه باید در گزینش طلاب، نظارت‌ها و خروجی‌ها دقت نظر داشته باشند گفت: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و روحانیت است.

۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۰:۲۱

آیت‌الله ری‌شهری:
باید از هر کاری که سبب وهن روحانیت می‌شود، پرهیز کرد
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: اگر روحانیت به مسئولیت خود درست عمل نکند به انقلاب ضربه می‌خورد زیرا دشمن دنبال جدایی بین مردم و روحانیت است. باید از هر کاری که سبب وهن روحانیت می‌شود پرهیز کرد

۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۴:۴۹

آیت‌الله ری‌شهری اعلام کرد
تنها نسخه مسند حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) چاپ می‌شود
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) از چاپ تنها نسخه در دسترس مسند حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به همت مؤسسه دارالحدیث خبر داد.

۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۰:۴۷

آیت‌الله ری‌شهری:
ارشاد مردم تنها باید به دست اهل سداد و تقوا باشد
تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع) گفت:‌ آنان که به مراتب بالای سداد دست پیدا کرده و لباس نفوذناپذیر تقوا زینت جان و روح‌شان می‌شود، می‌توانند دیگران را ارشاد کنند.

۱۳۹۸/۸/۲۴ - ۰۸:۰۷

تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع):
حقیقت قرآن نزد اهل‌بیت(ع) قرار دارد
آیت‌الله ری‌شهری گفت: حقیقت قرآن نزد اهل‌بیت(ع) قرار دارد کسانی که می‌خواهند با حقیقت قرآن مانوس شوند، حتما باید به اهل‌بیت(ع) رجوع کنند.

۱۳۹۸/۸/۲۰ - ۱۵:۰۳

آیت‌الله ری‌شهری:
لباس نفوذناپذیر تقوا زیور جان اهل سداد است
تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع) با بیان‌اینکه لباس تقوا مراتب دارد، گفت: گاهی شیطان گلوله‌هایی دارد که حتی از ضدگلوله‌ترین لباس تقوا هم عبور می‌کند، لباس تقوای برخی هم کاملا نفوذناپذیر است.

۱۳۹۸/۸/۲۰ - ۱۰:۴۱