خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله شیخ بهایی
اینفوگرافی/ شیخ بهایی

۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۴:۵۶

برای رونق تولید به سیره امیرمؤمنان تأسی کنیم
آیت الله شیخ بهایی نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و با اشاره به تقارن میلاد باسعادت امام علی علیه السلام با سال جدید بر تأسی به شیوه امیرمؤمنان در راستای تحقق رونق تولید تأکید کرد.

۱۳۹۸/۱/۷ - ۱۳:۴۸

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان:
سفارشی از امام که رهبری به آن عمل کرد/ کسانی که اهل انقلاب و مطیع ولایت اند، در خط شهدا هستند
حجت الاسلام شیخ بهایی کسانی را که اهل انقلاب و مطیع ولایت باشند، در خط شهدا دانست و تصریح کرد: اگه ولی فقیه فرمود باید اجرا بشود معنی ندارد جلوی حرف ولی فقیه مصلحت سنجی کنند لذا جلوی حرف « ولی » نباید ولی بیاوریم.

۱۳۹۷/۱۱/۵ - ۱۷:۵۰

خطیب جمعه کرمان:
تذکرهای خطیب جمعه کرمان درباره مصادیق ضد دینی در زندگی ها/مسئولین از پیام رسان های داخلی حمایت کنند
خطیب جمعه کرمان با بیان نکات مهمی در سبک زندگی اسلامی اعم از فردی و اجتماعی، به مسائل جاری کشور هم اشاره و سئوال کرد: چرا با سقوط دلار و سکه اما قیمت ها نسبت به قبل تغییر نکرده است؟!

۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۴:۱۶

برای مقابله با کشورهای مستکبر، نیازمند روحیه شهادت طلبی هستیم
استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان گفت: برای مقابله با کشورهای مستکبر نیازمند روحیه شهادت طلبی و نترسیدن از مرگ هستیم و برای دست به این روحیه، نیازمند دل کندن از تعلّقات دنیوی هستیم.

۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۴:۲۰

به بهانه روز قلم؛
لزوم تدبیر جدی در خصوص مطالب مبتذل و پر غلط/تلاش علمای شیعه بر گسترش فرهنگ نوشتن
استاد درس خارج فقه و اصول گفت: باتوجه به فعالیت شبکه های مجازی متأسفانه مطالب مبتذل، سطحی و پرغلط در جامعه در حال گسترش است لذا مسئولین باید در این زمینه تدبیری جدی اتخاذ کنند.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۰۸:۳۹

خطیب جمعه کرمان:
مسئولین، وقت جوانان را مفید پُر کنند/ مردم، اجازه مذاکره مجدد با دشمن پیمان شکن را نمی دهند
خبرگزاری شبستان: خطیب جمعه کرمان با پرداختن به مهمترین مسائل مبتلابه فردی و اجتماعی، درباره مسائل بین الملل هم به صراحت اعلام کرد: مردم درمورد دشمنی که خلف وعده کرده است دیگر هیچ اجازه ای به مسئولین جهت مذاکره مجدد با این دشمن را نمی دهد.

۱۳۹۷/۴/۱ - ۱۴:۰۴

حمایت ابوطالب از پیامبر اکرم فارغ از تعصبات قومی و قبیله ای بود
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان بیان داشت: برای پی بردن به این مطلب که حمایت حضرت ابوطالب از پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله مبنی بر تعصبات قومی و قبیله ای نبوده است، می توان به چند راه اشاره کرد.

۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۲:۰۵

توصیه های آیت الله شیخ بهایی برای بهره بردن از ماه مبارک رمضان
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان جهت بهره گیری از فیوضات ماه مبارک رمضان، راهکارهایی ساده اما قابل تأمل و نیازمند تلاش و جدیت، ارائه کرد.

۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۲:۰۷

به مناسبت سوم رجب؛
درسی از امام هادی علیه السلام در توکل عمیق به خداوند/همراهی با اهل تقوا، وعده الهی است
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با تبیین بخشی از فرمایشات امام هادی علیه السلام، هر یک از این سخنان را نشاندهنده سبک زندگی اسلامی دانست.

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۲۲:۳۸

پرهیز از خودستایی، از جمله درس های مهم زندگی امام عسکری علیه السلام است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه کرمان یکی از درس های بزرگ امام یازدهم را مراقبت جدی و پرهیز از خودبینی و خودستایی عنوان کرد و افزود: اگر عزتی هم هست در رابطه عبودیت و ربوبیت است و الا خودستایی به شدت مذموم شده است.

۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۱۱:۴۶

تشریح جسد مسلمان برای آموزش پزشکی، شرایطی دارد
خبرگزاری شبستان: استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با بیان اینکه اگر امکان استفاده از جسد غیرمسلمان باشد، استفاده از جسد مسلمان برای تشریح جایز نیست؛ افزود: تنها، زمانی که حفظ جان یک مسلمان متوقف بر تشریح جسد مسلمان باشد، این اقدام مانعی ندارد.

۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۳:۰۳

به بهانه روز کتاب و کتابخوانی(بخش پایانی)
نذر، وقف در گردش و صدقه کتاب راهکارهایی برای ترویج مطالعه/ شوق کتابخوانی باید در افراد ایجاد شود
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه کرمان، کتاب را انتقال دهنده افکار به نسل های بعد دانست و با تأکید بر اینکه کسانی که توان تألیف کتاب های مفید را دارند باید دست به کار تألیف بزنند؛ تصریح کرد: باید شوق کتابخوانی در افراد ایجاد شود.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۵:۲۲

به بهانه روز کتاب و کتابخوانی(۱)
علامه طباطبایی مورد عنایت ویژه اهل بیت/شخصیتی که هیچگاه از کتاب و نوشتن جدا نشد
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با اشاره به تألیفات ایشان، اهتمام به نوشتن در سخت ترین شرایط و شاگردان اهل تألیف فراوان، تأکید کرد: راه ارتباط با علامه طباطبایی مطالعه آثار ایشان است.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۹:۱۱

کسانی که با نصایح رهبری بیدار نشوند، با لگد دشمن بیدار خواهند شد
خبرگزاری شبستان: سخنران مراسم ۲۴ مهر با متذکر شدن اینکه کسانی که با نصیحت و دیدگاه رهبری بیدار نشوند با لگد دشمن بیدار خواهند شد؛ افزود: جنگ های صدر اسلام این موضوع را به آموخته اند، باید تاریخ را در ذهن ها مرور کرد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۹:۵۵

به مناسبت ۲۵ محرم الحرام؛
امام سجادعلیه السلام در اسارت، شام را فتح کرد/دعاهای صحیفه سجادیه بیدارکننده و حرکت دهنده است
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با بیان نکاتی از سیره سیاسی و عبادی امام سجادعلیه السلام، تصریح کرد: صحیفه سجادیه مانند یک کتاب سیاسی است و مضامین آن فقط دعا نیست.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۰:۳۶

مداحان باید سطح مطالعۀ خود را بالا برده و معتبر صحبت کنند
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با اشاره به اینکه مداحان باید سخنگو و بلندگوی رهبر باشند؛ تأکید کرد: مداح باید سطح مطالعۀ خود را بالا ببرد و معتبر صحبت کند و از ایجاد شبهه پرهیز نماید.

۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۱۱:۵۱

تحلیل سیاسی واقعه غدیر/رهبری جامعه باید در دست صالح ترین افراد باشد
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با تحلیل سیاسی واقعه غدیر خم تصریح کرد: در سیاست اسلامی، مسئله رهبری جامعه و هدایت مردم به سوی خدا و اجرای احکام و مبارزه با باطل مقامی است که باید در دست صالح ترین افراد قرار گیرد.

۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۱۰:۰۶

«اگرهایی» که در تقدیر وارد می شود/سطح آرزوهای خود را بالا ببریم
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان نکات مهمی درباره شب قدر، دعا برای امام زمان عجل الله تعالی، نقش تفکر در زندگی و... بیان کرد.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۳:۴۸

موارد مهمی که برای هدف گذاری در زندگی باید به آن توجه کنیم
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان نوع نگرش به زندگی را در تعیین اهداف انسان اثرگذار خواند و سپس مواردی که انسان را در این زمینه کمک می کند، مورد اشاره قرار داد.

۱۳۹۶/۳/۱۸ - ۰۹:۳۸