خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

الخميس ١٥ ذو القعدة ١٤٤٠

Thursday, July 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نقش مردم در انقلاب جهانی حضرت مهدی
کیفیت همراهی مردم با دولت موعود
خبرگزاری شبستان: مردم در زمينه سازی و برپايی نظام مهدوی عليه السلام ـ كه مبتني بر محوريت و حضور رهبري صالح و انساني معصوم و كامل است ـ هم براي رسيدن به سعادت خودشان و هم زمينه‌سازی سعادتِ ديگران، مشاركت متعهدانه و فعّال دارند.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۱:۴۵

چه کسانی در صف کارگزاران امام مهدی(عج) قرار می گیرند؟
خبرگزاری شبستان: آنگاه که قائم(عج) به پا خيزد گرفتاری ها از شيعه برطرف می شود و قلب های آنها چون پاره‌های آهن خواهد شد ... و آنها فرمانروايان زمين و ستون های آنها خواهند شد.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۹:۴۹

ملاک امام زمان (عج) برای انتخاب کارگزاران
خبرگزاری شبستان: از برنامه‌های اصلاحی حضرت‌ مهدی(عج) در دوره حکومت خود‌، گزينش افراد‌ شايسته‌ و كارآمد برای به دست گرفتن کارها است. زيرا ثبات و دوام‌ حكومت‌ به ويژه‌ با شاخصه‌های دينداری و عدالت‌، بدون‌ كارگزاران‌ شايسته‌ و کاردان عملی نمی شود.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۰:۰۷

کیفیت مشارکت مردم در تشکیل حکومت موعود
خبرگزاری شبستان: عموم آياتی که در قرآن به مهدويت و حکومت جهانی موعود تفسير، تأويل يا تطبيق شده است حکايت از نقش بخش قابل توجهی از مردم در کنار حضرت مهدی عليه السلام، در حکومت دارد.

۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۱:۳۱

کیفیت بيعت با حضرت حجت(عج)/مردم با امام زمان(عج) کجا و برای چه بیعت می کنند؟
خبرگزاری شبستان: محتوای اساسی بيعت، اعلام آمادگی ياران، ياوران و تودة مردم برای انجام کارهای مورد نظر از طرف امام معصوم عليه السلام در جهت رسيدن به پيروزی و برپايی حکومت عدل جهانی است و آن چيزی جز عمل به دستورات پروردگار بزرگ در آموزه های دينی نيست.

۱۳۹۶/۸/۷ - ۰۹:۲۰

حقوق امام زمان(عج) بر مردم
خبرگزاری شبستان: مردم عصر ظهور در امور همگانی و فعاليت‏هاي دولت و زمامداران نيک ‌خواهند و همواره با هوشياري امور را زير نظر می گيرند و با دل‏سوزي و مصلحت ‏انديشي دولت اسلامي و مسؤولان را ياري می دهند، خواه در حضور آنها باشند يا در پنهان.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۲:۵۳

کیفیت رابطه مردم با حکومت مهدوی
خبرگزاری شبستان: کوشش و تلاش فرهنگ سياسي ـ تربيتي اسلام در باب حكومت اين است كه پيروان خود را به گونه اي پرورش دهد كه خود از حكومت اسلامي سر نتابند، با خواست و ميل درونی خويش به آنچه از سوي خداوند مشروعيت دارد، بگرايند.

۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۱۰:۰۳

مقبولیت مردمی حکومت جهانی امام مهدی(عج) چگونه حاصل می شود؟
خبرگزاری شبستان: بی‌گمان‌ حق‌ امام‌ بر مردم‌ اين‌ است‌ كه‌ او را ياريی كنند و زمينه ‌حكومت‌ او را فراهم‌ سازند و حق‌ مردم‌ بر امام‌ اين‌ است‌ كه‌ به‌ وسيله حكومت‌ به‌ کارهای دينی و دنيوی آنان‌ سامان‌ دهد.

۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۵:۰۴

معنای مشروعیت در دولت کریمه امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: در جهان‌بيني الهي در همة عرصه‌هاي زندگي فردي و گروهی انسان، حضور پروردگار، پايه است. در اين نظريه حكومت به خودی خود اصالت ندارد، بلكه از آن جهت که بستري است براي برپايي عدالت و رسيدن انسان به رشد، مشروعیت می یابد.

۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۲:۵۴

ویژگی های منحصربفرد حکومت جهانی امام مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: در جامعه مهدوی، به سبب فراهم‌ شدن همه شرايط ممکن، راه رشد و تعالی به سوي پروردگار بر همگان باز خواهد بود و در کنار اختيار داشتن، عموم انسان‌ها بر دينی توحيدی و باور يگانه ‌پرستان زندگی خواهند کرد.

۱۳۹۶/۳/۶ - ۰۹:۳۶

پایان تاریخ در نگاه شیعه
خبرگزاری شبستان: با پديد‌آمدن حکومت حضرت امام مهدي موعود عجل الله فرجه، از يک سو مدينه فاضله موردنظر شيعه در چارچوب نظام امامت آشکار خواهد شد و از ديگر سو از نگاه فلسفه تاريخ شيعي، پايان تاريخ سامان خواهد يافت.

۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۰:۲۴

نقش مردم در پیروزی دولت موعود
خبرگزاری شبستان: مردم آنها که پيشتر خود را آمادة ياری موعود(عج) کرده اند، مهم ترين نقششان همراهی حضرت مهدی عليه السلام برای رسيدن به پيروزی است.

۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۱۰:۰۲

امام زمان(عج) از کدام امدادهای غیبی بهره مند می شود؟
خبرگزاری شبستان: از آنجايي كه واپسين ذخيرة الهي و موعود منجي(عج)، راه ناتمام همة پيامبران و اولياي الهي را به پايان مي‌رساند، خداوند امدادهاي غيبي‌ای را كه در اختيار آنان قرار داده بود؛ براي حضرت مهدي عليه السلام نيز فراهم می کند.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۰:۳۳

کدام گروه از مسلمانان هنگام ظهور با امام مهدی(عج) دشمنی می کنند؟
خبرگزاری شبستان: كساني به دشمني با حضرت مهدی(عج) بر مي‌خيزند كه آشکارا به آموزه‌هاي اسلامي باور دارند، اما به سبب برخي امور، هنگام ظهور از پيروي ایشان سر باز مي‌زنند و در گروه دشمنان قرار مي‌گيرند.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۶:۱۱

دشمنان امام زمان(عج) چند گروهند؟!
خبرگزاری شبستان: نخستين گروهي كه در برابر حضرت مهدي عليه السلام صف‌آرايي مي‌كنند، مشركان و كفارند؛ آنان كه مي‌پندارند سركرده مردم جهانند و نهضت آزادي‌بخش امام مهدي عليه السلام را مانع منافع نارواي خود مي‌بينند.

۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۴:۴۹

ويژگی های جسمی و ظاهری یاران امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) فرمودند: گويا به قائم عليه السلام مي‌‏نگرم كه بر منبر كوفه است و اصحابش ـ كه ۳۱۳ تن و به شمار اصحاب جنگ بدرند ـ در اطراف او هستند و آنان پرچمداران و حاكمان خداي تعالي بر خلقش در زمين مي‌باشند.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۱:۵۳

چگونه جهان عطش ظهور می یابد؟!
خبرگزاری شبستان: چون قيام جهانی حضرت مهدي عجل الله فرجه براي به‌سامان‌کردن نابسامانی های همة مردم گيتی است، بايد با احساس نياز و پذيرش فراگير آنان همراه باشد. پس تا آن‌گاه كه بيشتر جامعه جهاني به منجي احساس نياز نكنند، حضرت(عج) ظهور نخواهد كرد.

۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۵:۳۹

ويژگی های روحی و معنوی یاران امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان: اميرمؤمنان علی عليه السلام ياران حضرت مهدي عليه السلام را گنج هايي آكنده از شناخت پروردگار دانسته، از آنان به نيکی ياد کرده است.

۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۰:۵۷

ابدال، نجبا، عصائب و اخیار به چه کسانی گفته می شود؟!
خبرگزاری شبستان: ياران امام مهدی عليه السلام از صنف، نژاد و سرزمين خاصي نيستند؛ بلكه از گروه‌ها و نژادهای گوناگون و از سراسر گيتی هستند. كسانی كه به ياری آن حضرت(عج) مي‌شتابند، از مناطق گوناگون و کران تا کران اين کره خاکی هستند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۸

زنان و دولت موعود!
خبرگزاری شبستان: بی‌گمان در فراهم‌کردن هسته اصلی آن پيكار بزرگ و جهاد مقدس، زنان نيز نقش به‌سزايی دارند و بر پايه بيان برخی روايات، پنجاه زن، از ياران ويژه امام(عج) و همراه ياران خاص در آن قيام جهانی حضور دارند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۷