خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ رمضان ١٤٣٩

Tuesday, May 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دکتر اصغر دادبه
سعدیا! چون تو کجا نادره گفتاری هست
خبرگزاری شبستان: یکم اردیبهشت روز بزرگداشت مردی است که ابومحمد مشرف ‌الدین مصلح بن عبدالله نام دارد، برخی او را با تخلصش به نام سعدی می شناسند، او در بین سال های ۶۰۶ تا ۶۹۰ هجری قمری می زیسته است.

۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۵۰

دکتر دادبه:
تیرهای نامردی متوجه زبان فارسی است/اعتدال، مادر همه تحولات
خبرگزاری شبستان: دکتر دادبه با بیان اینکه امپراطوری که مدافع زبان فارسی باشد نداریم، گفت: دوره شکوه ما تا قرن چهارم بود که عقلانیت داشتیم و هنوز هم پز آن دوره را می‌دهیم.

۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۰۹:۲۱

مدیر گروه ادبیات دایره المعارف بزرگ اسلامی در گفت و‌گو با شبستان:
تحقیق محقق آزاده‌، علمی‌تر است
خبرگزاری شبستان: دکتر دادبه معتقد است، اگر سیاست‌مداران اهل علم و دانش باشند احتمال اینکه در حوزه فرهنگ گام هایی به جلو برداشته شود، بیشتر است.

۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۰۸:۴۲

با حضور کاوه بیات و دکتر دادبه/
۱۰ مجلد از شخصیت‌های مانا رونمایی شد
خبرگزاری شبستان: از ۱۰ جلد از مجموعه کتاب‌های شخصیت‌های مانا با حضور جمعی از نویسندگان و پژوهشگران در تماشاخانه مهر حوزه هنری رونمایی شد.

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۰۹:۴۶

دکتر دادبه در رونمایی از مجموعه شخصیت‌های مانا:
امروز مجالی برای کتاب‌های عظیم نیست
خبرگزاری شبستان: دکتر دادبه با بیان اینکه امروز در عصر بی‌حوصلگی رمان‌های گسترده جای خود را به داستان‌های کوتاه داده است، گفت: شاید کوتاه‌نویسی، خوانندگان را بیشتر کند.

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۰۹:۴۱