خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

السبت ١٦ ربيع الثاني ١٤٤١

Saturday, December 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه توبافی
شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛
توبافی؛ عصای توانمندی «کربلایی کنیز»
«معنویت، تلاش و هنر» عصای دست این روزهای «کربلایی کنیز» است که با پیشتکاری مثال زدنی علاوه بر تامین مخارج زندگی خود و فرزندانش، به احیای این هنر بومی خراسان جنوبی کمر همت بسته است.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۰۹:۲۸

رئیس شورای اسلامی روستای خراشاد تاکید کرد:
رونق تولید رهاورد ثبت جهانی « توبافی» روستای خراشاد
پورصدری گفت: بهترین رونق تولید و اقتصاد در سطح استان خراسان جنوبی توجه به بحث صنایع دستی است و ثبت جهانی حوله بافی روستای خراشاد این مهم را نشان داده است.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۲:۰۱

رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی؛
طرح توسعه مشاغل خانگی باید شکل دقیق تر و کامل تری بگیرد
بیجندی با بیان اینکه طرح توسعه مشاغل خانگی باید شکل دقیق تر و کامل تری بگیرد، گفت: متاسفانه مردم هنوز باور ندارند که در خانه هم می توانند شغل پایدار داشته باشند و اهمیت توسعه مشاغل خانگی از اهمیت پتروشیمی کشور پایین تر نیست.

۱۳۹۸/۲/۷ - ۱۳:۰۵

مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور خبر داد:
برگزاری همایش هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه تجاری سازی «توبافی» در بهمن
خبرگزاری شبستان: مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برگزاری اولین همایش هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه تجاری سازی نساجی سنتی (توبافی) خراسان جنوبی در بهمن ماه امسال خبر داد.

۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۳:۰۹

شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛
تجلی «اقتصاد مقاومتی» به همت بسیجیان بیرجندی / «تولید و اشتغال» در یک اتاق ۱۲ متری
خبرگزاری شبستان: اینجا پای تولید در بخش خانگی نمی لنگد، عده ای از بسیجیان با اندیشه و همت، کارگاه های خانگی مختلفی را راه اندازی کرده اند تا علاوه بر اینکه زمنیه اشتغال خود را فراهم کرده باشند، عده ای را هم بر سرکار ببرد.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۴:۰۵

گزارش شبستان خراسان جنوبی از احیای مجدد «توبافی»؛
هنر ۳۰۰ ساله ای که خانه به خانه می رود/ «توبافی» پردرآمدترین هنر بعد از قالیبافی
خبرگزاری شبستان: پشتکار و اراده یک بانوی روستایی موجب شد علاوه بر اینکه هنر ۳۰۰ ساله «توبافی» دوباره در خراسان جنوبی زنده شود زمینه اشتغال ۳۰۰ بانوی دیگر هم فراهم و خراشاد تبدیل به قطب پارچه بافی کشور شود.

۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۱۴:۳۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:
طرح‌های کسب و کار در جوار مساجد حمایت می‌شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد به شمار می‌روند، گفت: از طرح کسب و کار در جوار مساجد حمایت می شود.

۱۳۹۵/۹/۲ - ۱۵:۲۰