خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سیاست
جزئیات پیش سمینار سومین کنفرانس امنیتی مونیخ
پیش سمینار سومین کنفرانس امنیتی تهران با عنوان«صلح و ثبات در غرب آسیا؛ یک منطقه و یک سرنوشت» امروز برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۹:۳۰

ورود «اندیشه سیاسی آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای» به بازار نشر
کتاب «اندیشه سیاسی آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای» به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۶:۰۵

دبیر هیئت رئیسه شورای عالی استان ها:
اعضای شوراهای اسلامی باید به وظایف خودشان آگاه باشند/ شورا یک مجلس سیاسی نیست
دبیر هیئت رئیسه شورای عالی استان ها گفت: اگر اعضای شورای اسلامی به وظایف خودشان آگاه باشند و جایگاه خودشان را بدانند و وظایف شان را به درستی انجام دهند می توان انتظار داشت که به وظایف سایر حوزه ها عمل کنند.

۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۲:۱۲

برگزاری پیش همایش علوم انسانی و صنعت از نگاه سیاست
نخستین پیش همایش «علوم انسانی و صنعت از نگاه سیاست، حقوق و تاریخ» ۲۴ مهرماه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۲:۳۰

مواجهۀ اخلاق با سیاست در شماره جدید فرهنگ امروز
بیست و سومین شماره نشریه فرهنگ امروز با موضوع مواجهه اخلاق و سیاست و تصویر روی جلد دکتر محمد مصدق منتشر شد.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۳:۵۳

رییس دانشکده مدیریت و اقتصاددانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با شبستان:
علم عامل تقسیم قدرت در جهان امروز است/علوم انسانی را در تحولات نادیده می گیریم
خداداد حسینی با بیان اینکه وجود و حدود پیشرفت علم و فناوری و تواناییِ برقراری دیپلماسی علمی در تقسیم قدرت و استیلای کشورها نقش مهمی دارد، گفت: برخلاف کشورهای پیشرفته، به علوم انسانی به عنوان زیربنای تحولات اجتماعی و اقتصادی توجه نداریم.

۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۹:۱۹

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:
یک مدیر تحول گرا هستم/ به مقوله فرهنگ برچسب سیاست نمی چسبد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: من یک مدیر تحول گرا هستم و بر اساس این نگاه، قومیت و سیاست را ترجیح بر کار و تعهد و تخصص نمی دانم. ما آمده ایم که کار فرهنگی و تخصصی کنیم.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۴:۲۲

معاون پارلمانی وزارت ارشاد:
فرهنگ زیرساخت همه چیز است/ سیاست نباید وارد فرهنگ شود
خبرگزاری شبستان: معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر توجه به حوزه فرهنگ، گفت: سیاست نباید وارد حوزه فرهنگ شود. فرهنگ چپ و راست و شیعه و سنی نمی شناسد.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۳:۳۹

بررسی می شود؛
«فلسفه میان‌فرهنگی: دین، سیاست و برخورد خشونت آمیز»
خبرگزاری شبستان: نشست «فلسفه میان‌فرهنگی: دین، سیاست و برخورد خشونت آمیز» با حضور پروفسور هانس کریستین گونتر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۰:۵۷

نخستین زن محجبه مراکشی در عالم سیاست در کبک
خبرگزاری شبستان: «عزیزه دینی» فعال مراکشی مقیم کبک کانادا تلاش می کند تا با ورود به عالم سیاست، با تبعیض ضد زنان به ویژه زنان مسلمان مبارزه کند.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۴:۱۵

نقش مشهد در این روزهای سیاست ایران!
خبرگزاری شبستان: دیگر نه تهران و نه قم، پایتخت مخالفان رییس جمهور روحانی نیست. مشهد رسما عنان کار را به دست گرفته است و تلاش می‌کند در سمفونی سیاست ایران ساز خود را بزند. در روزهایی که آیت‌الله مصباح و آیت‌الله یزدی و بسیاری از اعضای جبهه پایداری ...

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۷:۳۴

درس های فوتبال برای سیاست
خبرگزاری شبستان: بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران با وحدت، انسجام و سختکوشی دومین برد تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی را رقم زدند و موجی از نشاط و انسجام اجتماعی را در کشور به ارمغان آوردند .این نشاط و انسجام می تواند پلی برای عبور از تنگناهای ....

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۰:۱۳

ابراهیم فیاض در گفت وگو با شبستان//۱
عواقب سیاست سناریویی و اقتصاد اعتباری غرب/کدام سبک از زندگی آمریکا را به زانو درمی آورد؟!
خبرگزاری شبستان: جهان به سمت و سویی در حال حرکت است که این رویکرد، به مذاق انسان معاصر مطلوب نیست. سوگمندانه در شرایط کنونی، سیاست جهانی، بر مبنای دروغ و تزویر در جریان است. بر اساس همین دروغ ها بود که جنگ هایی نظیر جنگ عراق و افغانستان رخ داد.

۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۰۹:۲۱

احزاب نباید تنها در ایام انتخابات حضور داشه باشند
خبرگزاری شبستان: رئیس خانه احزاب ایران گفت: یکی از آسیب های فعالیت حزبی در ایران این است که فعالیت آنها تنها به ایام انتخابات محدود می شود.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۵:۳۸

پیوند فلسفه سیاسی به سیاست عملی در «خِرَد خفته»
خبرگزاری شبستان: دانشیار دانشگاه تهران گفت: اصل موضوع کتاب «خِرَد خفته»، فلسفه و حکمت سیاسی اسلامی و گذار به سیاست عملی» حکمت سیاسی اسلامی است و این کتاب برای اولین بار به طور تفصیلی در ایران به حکمت سیاسی پرداخته است.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۰۹:۴۳

استاندار لرستان:
انجمن های مردم نهاد از رفتارهای سیاسی خودداری کنند
خبرگزاری شبستان: استاندار لرستان، با بیان اینکه سمن ها نباید سیاسی باشند، افزود: انجمن های مردم نهاد باید از رفتارهای سیاسی پرهیز کنند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۲

بروجردی در گفتگو با مهر:
اروپا توان تصمیمات مهم را ندارد/ سیاست نگاه به شرق باید تقویت شود
خبرگزاری شبستان:رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپا همواره نشان داده است که توانمندی لازم را برای تصمیمات مهم ندارد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۴

مهم‌ترین خسارات حذف روحانیون از سیاست در تاریخ ایران
خبرگزاری شبستان: روحانیت در تاریخ ایران، همواره نقش قابل اتکا و مهمی داشته است. روحانیون با توجه به پایگاه اجتماعی نیرومندی که در میان مردم داشتند، همواره در مبارزات ضد استعماری و ضد استبدادی شرکت جسته و پشتیبان مردم بودند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۳

برگزاري کنفرانس «سیاست در اشعار علامه اقبال» در دهلی‌نو
خبرگزاری شبستان:کنفرانس بین‌المللی «سیاست در اشعار علامه اقبال» با حضور پژوهشگرانی از ايران، آمریکا، آلمان و دانشگاه‌های مختلف هند در دهلی‌نو برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۴:۳۶

در بخش دوم نشست پیش همایش سالانه انجمن علوم سیاسی عنوان شد؛
اطاعت: علم سیاست باید کابردی شود/سریع‌القلم: یکی از دغدغه‌های ما نداشتن قرارداد اجتماعی است/حسینی‌زاده: جایگاه علم و سیاست در ایران باید احیاء شود
خبرگزاری شبستان: در بخش دوم نشست پیش همایش سالانه انجمن علوم سیاسی اساتید علوم سیاسی به بیان نکاتی در خصوص تفسیر عموم مردم از سیاست و تاثیر افراد سیاسی موثر در کشورها و همچنین تغییر در نگرش رایج علوم سیاسی پرداختند.

۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۷