خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٦ رمضان ١٤٤٠

Tuesday, May 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سیاست
آیت‌الله رشاد در پیام به رییس جدید مرکز دائره المعارف فقه اهل بیت(س)
اولویت نظام‌پردازی فقهی؛ اقتضائات اجتماعی ـ سیاسی عصری
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی انتصاب آیت‌الله سیدعلیرضا حائری، از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به سمت ریاست مرکز دائره المعارف فقه اهل بیت(س) را تبریک گفت.

۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۳:۵۵

در نمایشگاه قرآن مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد:
بسترها و موانع امر به معروف مسئولان توسط مردم در سیاست و اقتصاد
سلسه نشستهای مناظره و آزاد اندیشی با عنوان بسترها و موانع امر به معروف مسئولان توسط مردم در سیاست و اقتصاد با حضور حسین کنعانی مقدم، دبیر کل حزب سبز ایران و ابراهیم رزاقی، استاد اقتصاد دانشگاه تهران برگزار می شود.

۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۲:۰۹

دبیر کل جبهه ایران اسلامی:
سیاست ترامپ قمار باز در قبال ایران با شکست مواجه است
عظیمی با بیان این که وحدت رویه دولتمردان امریکا در سیاست های تحریمی برای ایران از بین رفته است، گفت: سیاست ترامپ قمار باز در قبال با ایران با شکست مواجه شده است و ایران معادلات امریکا را بر هم زده است .

۱۳۹۸/۲/۹ - ۰۷:۳۶

در «شعبده شوم» مطرح شد
حرکت فرقه های معنوی بر مدار سیاست است/عرفان های نوظهور به دنبال رواج فردگرایی اند
پژوهشگر عرفان های نوظهور گفت: تمامی جنبش های شبه معنوی نوظهور در ابتدای کار اهداف خود را غیرسیاسی مطرح می کنند، اما به محض ورود و تحلیل این فرقه ها درمی یابیم که تمامی حرکت های فرقه ها مبتنی بر مسائل سیاسی تنظیم شده اند.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۶:۲۳

سیاست دوگانه «ترامپ» در سوریه
اظهارات «دونالد ترامپ» مبنی بر باقی ماندن ۴۰۰ سرباز آمریکا در خاک سوریه نشان از تغییر رویکرد اولیه اش دارد، اگرچه رئیس جمهوری آمریکا معتقد است که تغییر در رویکردش در باره سوریه داده نشده است.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۰۷:۴۷

جزئیات پیش سمینار سومین کنفرانس امنیتی مونیخ
پیش سمینار سومین کنفرانس امنیتی تهران با عنوان«صلح و ثبات در غرب آسیا؛ یک منطقه و یک سرنوشت» امروز برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۹:۳۰

ورود «اندیشه سیاسی آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای» به بازار نشر
کتاب «اندیشه سیاسی آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای» به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۶:۰۵

دبیر هیئت رئیسه شورای عالی استان ها:
اعضای شوراهای اسلامی باید به وظایف خودشان آگاه باشند/ شورا یک مجلس سیاسی نیست
دبیر هیئت رئیسه شورای عالی استان ها گفت: اگر اعضای شورای اسلامی به وظایف خودشان آگاه باشند و جایگاه خودشان را بدانند و وظایف شان را به درستی انجام دهند می توان انتظار داشت که به وظایف سایر حوزه ها عمل کنند.

۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۲:۱۲

برگزاری پیش همایش علوم انسانی و صنعت از نگاه سیاست
نخستین پیش همایش «علوم انسانی و صنعت از نگاه سیاست، حقوق و تاریخ» ۲۴ مهرماه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۲:۳۰

مواجهۀ اخلاق با سیاست در شماره جدید فرهنگ امروز
بیست و سومین شماره نشریه فرهنگ امروز با موضوع مواجهه اخلاق و سیاست و تصویر روی جلد دکتر محمد مصدق منتشر شد.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۳:۵۳

رییس دانشکده مدیریت و اقتصاددانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با شبستان:
علم عامل تقسیم قدرت در جهان امروز است/علوم انسانی را در تحولات نادیده می گیریم
خداداد حسینی با بیان اینکه وجود و حدود پیشرفت علم و فناوری و تواناییِ برقراری دیپلماسی علمی در تقسیم قدرت و استیلای کشورها نقش مهمی دارد، گفت: برخلاف کشورهای پیشرفته، به علوم انسانی به عنوان زیربنای تحولات اجتماعی و اقتصادی توجه نداریم.

۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۹:۱۹

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:
یک مدیر تحول گرا هستم/ به مقوله فرهنگ برچسب سیاست نمی چسبد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: من یک مدیر تحول گرا هستم و بر اساس این نگاه، قومیت و سیاست را ترجیح بر کار و تعهد و تخصص نمی دانم. ما آمده ایم که کار فرهنگی و تخصصی کنیم.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۴:۲۲

معاون پارلمانی وزارت ارشاد:
فرهنگ زیرساخت همه چیز است/ سیاست نباید وارد فرهنگ شود
خبرگزاری شبستان: معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر توجه به حوزه فرهنگ، گفت: سیاست نباید وارد حوزه فرهنگ شود. فرهنگ چپ و راست و شیعه و سنی نمی شناسد.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۳:۳۹

بررسی می شود؛
«فلسفه میان‌فرهنگی: دین، سیاست و برخورد خشونت آمیز»
خبرگزاری شبستان: نشست «فلسفه میان‌فرهنگی: دین، سیاست و برخورد خشونت آمیز» با حضور پروفسور هانس کریستین گونتر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۰:۵۷

نخستین زن محجبه مراکشی در عالم سیاست در کبک
خبرگزاری شبستان: «عزیزه دینی» فعال مراکشی مقیم کبک کانادا تلاش می کند تا با ورود به عالم سیاست، با تبعیض ضد زنان به ویژه زنان مسلمان مبارزه کند.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۴:۱۵

نقش مشهد در این روزهای سیاست ایران!
خبرگزاری شبستان: دیگر نه تهران و نه قم، پایتخت مخالفان رییس جمهور روحانی نیست. مشهد رسما عنان کار را به دست گرفته است و تلاش می‌کند در سمفونی سیاست ایران ساز خود را بزند. در روزهایی که آیت‌الله مصباح و آیت‌الله یزدی و بسیاری از اعضای جبهه پایداری ...

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۷:۳۴

درس های فوتبال برای سیاست
خبرگزاری شبستان: بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران با وحدت، انسجام و سختکوشی دومین برد تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی را رقم زدند و موجی از نشاط و انسجام اجتماعی را در کشور به ارمغان آوردند .این نشاط و انسجام می تواند پلی برای عبور از تنگناهای ....

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۰:۱۳

ابراهیم فیاض در گفت وگو با شبستان//۱
عواقب سیاست سناریویی و اقتصاد اعتباری غرب/کدام سبک از زندگی آمریکا را به زانو درمی آورد؟!
خبرگزاری شبستان: جهان به سمت و سویی در حال حرکت است که این رویکرد، به مذاق انسان معاصر مطلوب نیست. سوگمندانه در شرایط کنونی، سیاست جهانی، بر مبنای دروغ و تزویر در جریان است. بر اساس همین دروغ ها بود که جنگ هایی نظیر جنگ عراق و افغانستان رخ داد.

۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۰۹:۲۱

احزاب نباید تنها در ایام انتخابات حضور داشه باشند
خبرگزاری شبستان: رئیس خانه احزاب ایران گفت: یکی از آسیب های فعالیت حزبی در ایران این است که فعالیت آنها تنها به ایام انتخابات محدود می شود.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۵:۳۸

پیوند فلسفه سیاسی به سیاست عملی در «خِرَد خفته»
خبرگزاری شبستان: دانشیار دانشگاه تهران گفت: اصل موضوع کتاب «خِرَد خفته»، فلسفه و حکمت سیاسی اسلامی و گذار به سیاست عملی» حکمت سیاسی اسلامی است و این کتاب برای اولین بار به طور تفصیلی در ایران به حکمت سیاسی پرداخته است.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۰۹:۴۳