خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

الأربعاء ٨ المحرّم ١٤٤٠

Wednesday, September 19, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سیاست
مواجهۀ اخلاق با سیاست در شماره جدید فرهنگ امروز
بیست و سومین شماره نشریه فرهنگ امروز با موضوع مواجهه اخلاق و سیاست و تصویر روی جلد دکتر محمد مصدق منتشر شد.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۳:۵۳

رییس دانشکده مدیریت و اقتصاددانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با شبستان:
علم عامل تقسیم قدرت در جهان امروز است/علوم انسانی را در تحولات نادیده می گیریم
خداداد حسینی با بیان اینکه وجود و حدود پیشرفت علم و فناوری و تواناییِ برقراری دیپلماسی علمی در تقسیم قدرت و استیلای کشورها نقش مهمی دارد، گفت: برخلاف کشورهای پیشرفته، به علوم انسانی به عنوان زیربنای تحولات اجتماعی و اقتصادی توجه نداریم.

۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۹:۱۹

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:
یک مدیر تحول گرا هستم/ به مقوله فرهنگ برچسب سیاست نمی چسبد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: من یک مدیر تحول گرا هستم و بر اساس این نگاه، قومیت و سیاست را ترجیح بر کار و تعهد و تخصص نمی دانم. ما آمده ایم که کار فرهنگی و تخصصی کنیم.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۴:۲۲

معاون پارلمانی وزارت ارشاد:
فرهنگ زیرساخت همه چیز است/ سیاست نباید وارد فرهنگ شود
خبرگزاری شبستان: معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر توجه به حوزه فرهنگ، گفت: سیاست نباید وارد حوزه فرهنگ شود. فرهنگ چپ و راست و شیعه و سنی نمی شناسد.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۳:۳۹

بررسی می شود؛
«فلسفه میان‌فرهنگی: دین، سیاست و برخورد خشونت آمیز»
خبرگزاری شبستان: نشست «فلسفه میان‌فرهنگی: دین، سیاست و برخورد خشونت آمیز» با حضور پروفسور هانس کریستین گونتر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۰:۵۷

نخستین زن محجبه مراکشی در عالم سیاست در کبک
خبرگزاری شبستان: «عزیزه دینی» فعال مراکشی مقیم کبک کانادا تلاش می کند تا با ورود به عالم سیاست، با تبعیض ضد زنان به ویژه زنان مسلمان مبارزه کند.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۴:۱۵

نقش مشهد در این روزهای سیاست ایران!
خبرگزاری شبستان: دیگر نه تهران و نه قم، پایتخت مخالفان رییس جمهور روحانی نیست. مشهد رسما عنان کار را به دست گرفته است و تلاش می‌کند در سمفونی سیاست ایران ساز خود را بزند. در روزهایی که آیت‌الله مصباح و آیت‌الله یزدی و بسیاری از اعضای جبهه پایداری ...

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۷:۳۴

درس های فوتبال برای سیاست
خبرگزاری شبستان: بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران با وحدت، انسجام و سختکوشی دومین برد تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی را رقم زدند و موجی از نشاط و انسجام اجتماعی را در کشور به ارمغان آوردند .این نشاط و انسجام می تواند پلی برای عبور از تنگناهای ....

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۰:۱۳

ابراهیم فیاض در گفت وگو با شبستان//۱
عواقب سیاست سناریویی و اقتصاد اعتباری غرب/کدام سبک از زندگی آمریکا را به زانو درمی آورد؟!
خبرگزاری شبستان: جهان به سمت و سویی در حال حرکت است که این رویکرد، به مذاق انسان معاصر مطلوب نیست. سوگمندانه در شرایط کنونی، سیاست جهانی، بر مبنای دروغ و تزویر در جریان است. بر اساس همین دروغ ها بود که جنگ هایی نظیر جنگ عراق و افغانستان رخ داد.

۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۰۹:۲۱

احزاب نباید تنها در ایام انتخابات حضور داشه باشند
خبرگزاری شبستان: رئیس خانه احزاب ایران گفت: یکی از آسیب های فعالیت حزبی در ایران این است که فعالیت آنها تنها به ایام انتخابات محدود می شود.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۵:۳۸

پیوند فلسفه سیاسی به سیاست عملی در «خِرَد خفته»
خبرگزاری شبستان: دانشیار دانشگاه تهران گفت: اصل موضوع کتاب «خِرَد خفته»، فلسفه و حکمت سیاسی اسلامی و گذار به سیاست عملی» حکمت سیاسی اسلامی است و این کتاب برای اولین بار به طور تفصیلی در ایران به حکمت سیاسی پرداخته است.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۰۹:۴۳

استاندار لرستان:
انجمن های مردم نهاد از رفتارهای سیاسی خودداری کنند
خبرگزاری شبستان: استاندار لرستان، با بیان اینکه سمن ها نباید سیاسی باشند، افزود: انجمن های مردم نهاد باید از رفتارهای سیاسی پرهیز کنند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۲

بروجردی در گفتگو با مهر:
اروپا توان تصمیمات مهم را ندارد/ سیاست نگاه به شرق باید تقویت شود
خبرگزاری شبستان:رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپا همواره نشان داده است که توانمندی لازم را برای تصمیمات مهم ندارد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۴

مهم‌ترین خسارات حذف روحانیون از سیاست در تاریخ ایران
خبرگزاری شبستان: روحانیت در تاریخ ایران، همواره نقش قابل اتکا و مهمی داشته است. روحانیون با توجه به پایگاه اجتماعی نیرومندی که در میان مردم داشتند، همواره در مبارزات ضد استعماری و ضد استبدادی شرکت جسته و پشتیبان مردم بودند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۳

برگزاري کنفرانس «سیاست در اشعار علامه اقبال» در دهلی‌نو
خبرگزاری شبستان:کنفرانس بین‌المللی «سیاست در اشعار علامه اقبال» با حضور پژوهشگرانی از ايران، آمریکا، آلمان و دانشگاه‌های مختلف هند در دهلی‌نو برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۴:۳۶

در بخش دوم نشست پیش همایش سالانه انجمن علوم سیاسی عنوان شد؛
اطاعت: علم سیاست باید کابردی شود/سریع‌القلم: یکی از دغدغه‌های ما نداشتن قرارداد اجتماعی است/حسینی‌زاده: جایگاه علم و سیاست در ایران باید احیاء شود
خبرگزاری شبستان: در بخش دوم نشست پیش همایش سالانه انجمن علوم سیاسی اساتید علوم سیاسی به بیان نکاتی در خصوص تفسیر عموم مردم از سیاست و تاثیر افراد سیاسی موثر در کشورها و همچنین تغییر در نگرش رایج علوم سیاسی پرداختند.

۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۷

مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو به شبستان:
انقلاب اسلامی تحقق آرمان تشیع درباره حکومت بود/مهمترین افق پیش رو، تحقق الگوی پیشرفت است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام دکتر ایزدهی با بیان اینکه مبنای انقلاب بر اساس آرمان های اصیل اسلام و تشیع بوده و است، گفت: برای تقویت پایه های عقیدتیِ این انقلاب، هنوز راه درازی در پیش داریم، مهمترین اقدام تحقق «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۰۸:۴۲

حشمتیان در کنفرانس بین‌ المللی احزاب آسیایی:
عدم دخالت در امور داخلی کشورها برای تقویت صلح و امنیت بین المللی ضروری است
خبرگزاری شبستان: نائب رئیس اول خانه احزاب گفت: ارج نهادن به اصل مشارکت در روابط بین الملل و عدم دخالت در امور داخلی کشورها در تقویت صلح و امنیت بین المللی موثر است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۵:۴۸

کارشناسان در گفت وگو با شبستان:
حیات انقلاب اسلامی مرهون تشیع است/انقلاب به سوال درباره حکومت و حاکم پاسخ داد
خبرگزاری شبستان: ریشه های تاریخی و فرهنگ غنی اسلام از جمله مهمترین عواملی است که انقلاب اسلامی را رقم زد؛ این انقلاب مرهون فرهنگ شیعه است. در انقلاب اسلامی علاوه بر پاسخگویی به این سوال که چگونه باید حکومت کرد مشخص شد چه کسی باید حکومت کند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۰:۰۱

تاکید نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت بر دفاع از حقوق زائر
سیاست سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری درحوزه حج درآمد زایی نیست
خبرگزاری شبستان: قاضی عسکر برلزوم استفاده از راهکارهای مناسب برای صرفه جویی و کاهش هزینه ها تاکید کرد و گفت: سیاست سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در حوزه، حج درآمد زایی نیست.

۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۶:۰۵