خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

الأربعاء ٠ جمادى الأولى ١٤٣٩

Wednesday, January 17, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دکتر رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی در دیدار با اعضای انجمن اندیشه و قلم:
ماجرای فکر و تفکر تمام نمی شود/مخالفت با توسعه شوخی خوبی نیست
خبرگزاری شبستان: اگر می توانستیم مثل نیاکان قرون سابق زندگی کنیم، عطای توسعه را به لقایش می بخشیدیم ولی مدام در فضای مجازی بودن و به مصرف اشتغال داشتن و در حین مشغولیت با آخرین فرآورده های تکنولوژی با توسعه مخالفت کردن، شوخی خوبی نیست.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۵:۵۸

داوری اردکانی از شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی (ص) کناره گیری کرد
خبرگزاری شبستان: دکتر رضا داوری اردکانی، طی ارسال نامه ای ضمن بر شمردن برخی مسایل نسبت به ضوابط گزینش و ترتیب اعطای جایزه المصطفی(ص) از شورای سیاست گذاری این جایزه کناره گیری کرد.

۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۰:۰۷

رضا داوری اردکانی:
فوتبال، یک درام تاریخی است
خبرگزاری شبستان: فوتبال کم و بیش به صورت یک نظام کیهانی تلقی می‌شود اما اگر با رجوع به فلسفه‌های هگل و مارکس و نیچه و جان دیویی و هوسرل و گادامر و سارتر بخواهند ماهیت فوتبال را درک کنند آن را یک درام تاریخی که مهر و کین و شادی و غم می یابند.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۱:۰۸

سلسله سخنرانی های خرد و توسعه برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: سلسله سخنرانی های خرد و توسعه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۳:۴۹

بزرگداشت دکتر کریم مجتهدی؛
دکتر مجتهدی عمر صرف فلسفه کرد/ نواده مجتهد تبریزی بودن هرگز او را مغرور نکرد
خبرگزاری شبستان: رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه دکتر کریم مجتهدی همواره اخلاق مدار بوده و تواضع فراوانی دارد، گفت: او با وجودی که نواده مجتهد تبریزی بود اما هرگز مغرور و خودستا نبوده است.

۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۰۹:۵۸

تسلیت رئیس فرهنگستان علوم به مناسبت درگذشت مریم میرزاخانی؛
در سوگ پریشادخت جهان ریاضی معاصر
خبرگزاری شبستان: دختر نابغه ای که می خواست رمان نویس شود اما مانند فیثاغورث و افلاطون زیبایی را در ریاضیات یافت و خیلی زود چراغ فروزان دانش ایران و پریشادخت جهان ریاضی معاصر شد، زودتر از زود و بسیار بی هنگام از این جهان درگذشت.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۶:۱۹

افتتاح کتابخانه جدید فرهنگستان علوم با حضور داوری اردکانی
خبرگزاری شبستان: کتابخانه جدید فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر رضا داوری اردکانی افتتاح شد.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۰:۳۷

باید از دانشگاه مقاله نویس عبور کنیم و به دانشگاه مسئله اندیش برسیم
خبرگزاری شبستان: ما باید از دانشگاه مقاله نویس بگذریم و به دانشگاه مسئله اندیش برسیم که در این صورت صاحب مقالات بهتری خواهیم بود. تکرار کنیم که حساب کسانی که در مرزهای علم پژوهش می کنند جداست و آنها را نمی توان تابع برنامه علم کشور کرد.

۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۱:۰۲

ماهیت فناوارنه علم جدید!
خبرگزاری شبستان: پیداست که علم جدید علم به هستی جهان و آنچه هست، نیست بلکه علم سازنده است و علم سازنده می‌تواند روی به سوی آینده داشته باشد. لازم نیست که دانشمندان همه به فکر آینده باشند و برای آینده کار کنند.

۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۱۰:۴۷

با حضور داوری اردکانی؛
برگزاری آیین گرامیداشت روز جهانی آینده
خبرگزاری شبستان: مراسم گرامیداشت روز جهانی آینده با حضور دکتر رضا داوری اردکانی و وزیر علوم و به میزبانی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۷

بزرگداشت دکتر رضا داوری اردکانی//۳
قدرت خواندن متن را از دست داده ایم/داوری شدن و داوری بودن سخت است
خبرگزاری شبستان: بی تعارف از میان معاصران فرهنگی خودمان تنها کسی که می فهمد فهم جهان فهم دم دستی نیست و این مسئله را درک می کند، داوری است و این فهم را بیش از هر جا در آثار او می بینم.

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۶

بزرگداشت دکتر داوری اردکانی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت دکتر رضا داوری اردکانی با حضور شخصیت هایی همچون آیت الله محقق داماد در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۴:۰۵

سخنرانی دکتر داوری اردکانی درباره فلسفه آموزش عالی
خبرگزاری شبستان: دکتر رضا داوری اردکانی با موضوع فلسفه آموزش عالی در موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی سخنرانی می کند.

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۴:۰۳

نشریه فرهنگستان علوم روی پله پنجاه و نهم
خبرگزاری شبستان: پنجاه و نهمین شماره از نشریه فرهنگستان علوم با سرمقاله ای از دکتر رضا داوری اردکانی و موضوعاتی همچون الزامات رسیدن به الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت منتشر شد.

۱۳۹۵/۸/۱۵ - ۱۱:۰۵