خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

السبت ٢٧ شوّال ١٤٣٨

Saturday, July 22, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دکتر رضا داوری اردکانی
تسلیت رئیس فرهنگستان علوم به مناسبت درگذشت مریم میرزاخانی؛
در سوگ پریشادخت جهان ریاضی معاصر
خبرگزاری شبستان: دختر نابغه ای که می خواست رمان نویس شود اما مانند فیثاغورث و افلاطون زیبایی را در ریاضیات یافت و خیلی زود چراغ فروزان دانش ایران و پریشادخت جهان ریاضی معاصر شد، زودتر از زود و بسیار بی هنگام از این جهان درگذشت.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۶:۱۹

افتتاح کتابخانه جدید فرهنگستان علوم با حضور داوری اردکانی
خبرگزاری شبستان: کتابخانه جدید فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر رضا داوری اردکانی افتتاح شد.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۰:۳۷

باید از دانشگاه مقاله نویس عبور کنیم و به دانشگاه مسئله اندیش برسیم
خبرگزاری شبستان: ما باید از دانشگاه مقاله نویس بگذریم و به دانشگاه مسئله اندیش برسیم که در این صورت صاحب مقالات بهتری خواهیم بود. تکرار کنیم که حساب کسانی که در مرزهای علم پژوهش می کنند جداست و آنها را نمی توان تابع برنامه علم کشور کرد.

۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۱:۰۲

ماهیت فناوارنه علم جدید!
خبرگزاری شبستان: پیداست که علم جدید علم به هستی جهان و آنچه هست، نیست بلکه علم سازنده است و علم سازنده می‌تواند روی به سوی آینده داشته باشد. لازم نیست که دانشمندان همه به فکر آینده باشند و برای آینده کار کنند.

۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۱۰:۴۷

با حضور داوری اردکانی؛
برگزاری آیین گرامیداشت روز جهانی آینده
خبرگزاری شبستان: مراسم گرامیداشت روز جهانی آینده با حضور دکتر رضا داوری اردکانی و وزیر علوم و به میزبانی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۷

بزرگداشت دکتر رضا داوری اردکانی//۳
قدرت خواندن متن را از دست داده ایم/داوری شدن و داوری بودن سخت است
خبرگزاری شبستان: بی تعارف از میان معاصران فرهنگی خودمان تنها کسی که می فهمد فهم جهان فهم دم دستی نیست و این مسئله را درک می کند، داوری است و این فهم را بیش از هر جا در آثار او می بینم.

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۶

بزرگداشت دکتر داوری اردکانی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت دکتر رضا داوری اردکانی با حضور شخصیت هایی همچون آیت الله محقق داماد در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۴:۰۵

سخنرانی دکتر داوری اردکانی درباره فلسفه آموزش عالی
خبرگزاری شبستان: دکتر رضا داوری اردکانی با موضوع فلسفه آموزش عالی در موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی سخنرانی می کند.

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۴:۰۳

نشریه فرهنگستان علوم روی پله پنجاه و نهم
خبرگزاری شبستان: پنجاه و نهمین شماره از نشریه فرهنگستان علوم با سرمقاله ای از دکتر رضا داوری اردکانی و موضوعاتی همچون الزامات رسیدن به الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت منتشر شد.

۱۳۹۵/۸/۱۵ - ۱۱:۰۵