خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٧ رمضان ١٤٤٠

Wednesday, May 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مزارع زعفران
شبستان گزاش می دهد؛
از طعم خشکسالی تا لبخند طلای سرخ
اهالی روستای مقصود آباد اسفراین بعد از خشکسالی های اخیر، به جای مهاجرت به شهر با یک فکر اقتصادی، به کاشت و برداشت محصول زعفران روی آورده اند و در حال حاضر ۳۰ هکتار از اراضی این منطقه زیرکشت زعفران رفته و درآمد خوبی نصیب روستاییان کرده است.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۴:۰۱

طلای سرخ، رونق زندگی در کویر
اهالی روستای مقصودآباد اسفراین، که سالهاست با مشکل کمبود آب و خشکسالی گسترده مواجه هستند، چند سالی است که با کشت زعفران به جای محصولات سنتی، رونق جدیدی به کشت و کار و زندگی خود داده اند. روستای مقصودآباد در فاصله ۱۴۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۱۱:۵۸

اقتصاد مقاومتی
برداشت زعفران در روستای وامنان آزادشهر
کشت زعفران از سال ۷۳ در این روستا آغاز شده است ودر حال حاضر بیشتر اهالی روستا به کاشت این محصول گران بها روی آورده اند و زمین های زیادی زیر کشت می باشد.

۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۱۱:۰۵

همدان رتبه سوم تولید گیاهان دارویی را دارد/برداشت ۲۷۰ کیلو زعفران از مزارع استان همدان
خبرگزاری شبستان:مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان ، از برداشت ۲۷۰ کیلو زعفران و ۸۷ تن گل محمدی از مزارع استان همدان طی سال گذشته خبرداد.

۱۳۹۶/۳/۱۱ - ۰۸:۵۷

فرماندار بهاباد:
زعفران محصول استراتژیک بهاباد است
خبرگزاری شبستان: فرماندار بهاباد به نقش زعفران در توسعه بهاباد اشاره کرد و گفت: زعفران محصول استراتژیک بهاباد است.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۱:۳۹

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد
۱۲ واحد فرآوری و بسته‌بندی زعفران در استان پروانه ساخت و بهره‌برداری دریافت کردند
خبرگزاری شبستان:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در حاشیه اولین جشنواره استانی زعفران در بهاباد گفت: ۱۲ واحد فرآوری و بسته‌بندی زعفران در استان پروانه ساخت و بهره‌برداری دریافت کردند.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۱:۳۹

نویسنده کتاب دایره المعارف گردشگری ایران:
طعم خوشمزه کله جوش و قوروت زیر زبان آلمانی ها/ امنیت خراسان جنوبی گردشگران را متعجب کرد
خبرگزاری شبستان: گردشگران آلمانی در سفر به خراسان جنوبی طعم خوشمزه کله جوش و قوروت را تجربه کردند و با تقدیر از مهمان نوازی و کوشش مردم کویر، از امنیت خراسان جنوبی اظهار تعجب کردند.

۱۳۹۵/۸/۱۳ - ۱۵:۰۶