خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٣ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کتب درسی
ثبت‌نام کتاب‌های درسی اول دبستانی‌ها و دهمی‌ها آغاز شد
دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی و پایه دهم دوره متوسطه از امروز "یکشنبه ۲۳ تیر" باید برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی خود به صورت اینترنتی اقدام کنند.

۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۱:۰۱

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مطرح کرد:
چاپ کتب درسی در گرو واردات کاغذ
حجت الاسلام ذوعلم گفت:مکاتبانی با دولت درباره تامین اعتبارات و واردات کاغذ شده است که تا کنون مصوبه آن ابلاغ نشده و هم اکنون نیز برای فرایند چاپ کتب درسی برای سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ دچار تاخیر شده ایم.

۱۳۹۸/۴/۱۱ - ۱۳:۴۳

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:
مهلت ثبت نام الکترونیکی کتب درسی تمدید شد
باقر زاده گفت: سامانه ثبت نام کتب درسی به نشانی www.irtextbook.com از اول تیرماه تا ۱۴ تیرماه باز شده است.

۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۱:۳۷

ورود مفاهیم تأمین اجتماعی به کتاب های درسی دانش آموزان
با همکاری مشترک سازمان تأمین اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش مفاهیم مربوط به تأمین اجتماعی در کتاب های درسی مقاطع مختلف تحصیلی وارد شد تا دانش آموزان با مسائل مربوط به بیمه و تأمین اجتماعی آشنا شوند.

۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۲:۳۵

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:
جمع بندی یکسان برای استفاده مجدد از کتب درسی وجود ندارد
حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم گفت: هر زمانی درباره استفاده مجدد از کتب درسی بحث شده است به جمع بندی یکسان نرسیده ایم که فواید آن بیشتراز پیامدهایش باشد.

۱۳۹۸/۲/۱۱ - ۱۰:۵۵

کارشناس مهدوی تشریح کرد
کم لطفی آموزش و پرورش به امام زمان(عج)
حجت الاسلام محمودی با ابزار تاسف از حضور کمرنگ مباحث مهدوی در کتب درسی، گفت: این در حالی است که تمامی دروس ۱۲ سال تحصیل، باید دانش آموزان را قدم به قدم به امام زمان(عج) نزدیک و روحیه زمینه سازی برای ظهور را در آنها ایجاد و تقویت کند.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۹:۲۰

دخالت کویتی ها درمحتوای کتب درسی ایرانی ها/ واکنش آموزش و پرورش
کشور کویت با دخالت بر محتوای کتب درسی دانش آموزان ایرانی که در مدارس ایرانی خارج از کشور تحصیل می کنند، مشکلاتی را برای آنان به وجود آورده است.

۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۱:۵۴

كمك ۵۵۰ ميليون ريالي خريد كتاب برای دانش آموزان كم بضاعت
معاون توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش شهرستان بجنورد از كمك۵۵۰ ميليون ريالي خريد كتاب برای دانش آموزان كم بضاعت اين شهرستان خبر داد.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۰۹:۴۹

مولف کتاب دین و زندگی:
مصوبه‌ای که شبهات دانش‌آموزان را ناتمام گذاشت
مولف کتاب درسی دین و زندگی گفت: مصوبه کاهش ساعات درسی کتاب دینی در رشته‌های علوم تجربی و ریاضی مجبورمان کرد تا مباحث پراهمیت دینی را حذف کنیم.

۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۷:۰۷

۳۰ درصد سرفصل های کتب درسی از سرفصل های جهانی پایین تر است
خبرگزاری شبستان: رئیس اتحادیه انجمن های علمی آموزش و پرورش معلمان فیزیک کشور، گفت: ۲۰ الی۳۰ درصد از سرفصل های کتب درسی در ایران از سرفصل های جهانی پایین تر است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴:۲۷

اولادقباد با حضور در غرفه شبستان:
محتوای کتب درسی باید بر اساس نیازهای روز دانش آموزان باشد
خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه محتوای کتب درسی باید بر اساس نیازهای روز دانش آموزان باشد، گفت: وزارت آموزش و پرورش باید در این زمینه همت خود را به کار گیرد.

۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۱۹:۱۴

۷ میلیون جلد کتاب بین مدارس سیستان و بلوچستان توزیع می شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از اختصاص ۶ میلیارد تومانی تجهیزات آموزشی در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: ۷ میلیون جلد کتاب بین مدارس استان توزیع می شود.

۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۳:۰۲

چگونگی تأمین کسری نیرو در سال تحصیلی جدید
خبرگزاری شبستان:وزیر آموزش و پرورش گفت: از طریق تأخیر در بازنشستگی معلمان و جذب نیروهای حق‌التدریس کسری نیروی انسانی را در وزارت آموزش و پرورش جبران می‌کنیم.

۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۲:۱۰

با تخفیف ۵۰ درصدی؛
کتب درسی بین دانش آموزان محروم خراسان جنوبی توزیع می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس آموزش و پرورش عشایری خراسان جنوبی از توزیع رایگان کتب درسی در بین دانش آموزان عشایری و محروم استان خبر داد و گفت: امسال ۷۰ درصد دانش‌آموزان کتاب‌های درسی خود را با ۵۰ درصد تخفیف می‌گیرند.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۲۱:۲۶

فروش کتب درسی فنی حرفه‌ای و استعدادهای درخشان الکترونیکی می‌شود
خبرگزاری شبستان: معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی گفت: در سال تحصیلی آینده فروش کتب درسی فنی حرفه‌ای و استعدادهای درخشان الکترونیکی خواهد شد.

۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۴:۵۹

انتقاد علی مطهری از محتوای کتب درسی
خبرگزاری شبستان: نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی از محتوای کتاب درسی به‌ویژه علوم انسانی انتقاد کرد و گفت: این محتوا دانش‌آموزان را مجبور به حفظ می‌کند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۴

برنامه آموزش و پرورش کاهش حجم کتاب های درسی است
خبرگزاری شبستان:یکی از برنامه های آموزش و پرورش کاهش حجم کتاب های درسی است باید در کنار آموزش، به مهارت آموزی و تربیت میان دانش آموزان نیز توجه کرد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۵:۳۲

استفاده از کتب درسی واحد خطرناک است
خبرگزاری شبستان:رییس همایش ملی روانشناسی مدرسه گفت: استفاده از کتب درسی واحد برای سراسر کشور خطرناک است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۵:۰۱

واکنش وزیر آموزش و پرورش به حجم بالای کتب درسی
خبرگزاری شبستان: وزیر آموزش و پرورش در واکنش به انتقاداتی که به حجم بالای کتب درسی وجود دارد، گفت: نگرش جامعه نسبت باید به ماموریت مدارس که صرف آموزش باشد تغییر کند تا مشکل حجم بالای کتب نیز حل شود.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۳

اشکالات کتاب های درسی را چگونه اعلام کنیم؟
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی چگونگی اعلام ایرادهای کتب درسی را تشریح کرد.

۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۰۸:۳۲