خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

الجمعة ٩ شعبان ١٤٤١

Friday, April 3, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ظریفه روئین
با حمایت کارگاه هنر قطره برگزار می شود؛
نقد و بررسی رمان کودک « باغ شیشه ای»
نقد و بررسی رمان کودک « باغ شیشه ای» با همت کارگاه هنر قطره که یکی از انجمن های ویژه ادبی کودک و نوجوان است، برگزار می شود.

۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۵:۰۳

قصه شنیدن حق کودکان است/ قصه گویی؛مهارتی که باید آموخته شود
در حالی که که امروز بچه های ما با قصه و قصه گویی بیگانه شدند، بچه های بعضی کشورها می توانند از والدین خود به دلیل نگفتن قصه شکایت کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۰:۴۸

یک نویسنده کودک و نوجوان مطرح کرد
ضرورت هارمونی میان قصه گو و شنونده قصه
روئین با تاکید بر لزوم برگزاری دوره های قصه گویی برای مربیان و معلمان گفت: اگر مهارت قصه گویی وجود داشته باشد، آموزش دروس از راه قصه موثرتر و ماندگارتر می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۰۹:۲۵

«چالش ها و فرصت های کتابخوانی در ایران» در کفتگو با کارشناسان
زمانی برای جدی گرفتن کتاب
متولیان فرهنگی باید با رفع مشکلات چاپ و نشر کتاب و فرهنگسازی کتاب را به عنوان کالایی ضروری در خانواده جا بیندازند.

۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۱:۲۴

چاپ چهارم «گنجشک‌ها نقطه، گنجشک سرخط»
خبرگزاری شبستان:مجموعه داستان «گنجشک‌ها نقطه گنجشک سر خط» نوشته «ظریفه روئین» توسط انتشارات «سوره مهر» به چاپ چهارم رسید.

۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۹:۴۶

«رمان ایرانی؛ کالای داخلی» در گفت‌وگو با روئین:
ترجمه به تکنیک نویسندگان کودک و نوجوان کمک کرد
خبرگزاری شبستان: روئین با بیان اینکه سال ها قبل در ادبیات کودک و نوجوان مستقیم‌گویی بسیار مشهود بود، گفت: نویسنده با نصیحت وارد فضای داستان می شد در حالی که بچه ها پذیرای این گونه نوشتن نیستند و به آن اعتراض دارند.

۱۳۹۷/۴/۳ - ۱۳:۴۵

یک نویسنده در گفتگو با شبستان مطرح کرد:
برگزاری جلسات « اولیا و نویسندگان»/کتابخانه مدارس دکوری شده است
خبرگزاری شبستان: روئین بر لزوم آشنایی بچه ها با نویسندگان معاصر تاکید کرد و گفت: لذت خوانش کتاب باید همچون لذت بازی با اسباب بازی برای بچه ها ایجاد شود.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۹:۲۴

روئین در گفت و گو با شبستان:
آموزش غیر مستقیم در«ایلیا پسر خوب بابا»/ کودکان متوجه شعاری بودن داستان می شوند
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه بچه های امروز قصه هایی با آموزش مستقیم و شعارگونه را پس می زنند، گفت: کودک در داستان باید خودش نتیجه را کشف کند تا لذت ببرد.

۱۳۹۶/۲/۱۰ - ۰۹:۳۷

از سری رمان های کودک/
شجاعت و مهربانی در «باغ شیشه ای»
خبرگزاری شبستان: کتاب« باغ شیشه ای» نوشته ظریفه روئین برای کودکان توسط انتشارات سوره مهر چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

۱۳۹۵/۸/۹ - ۰۹:۱۹