خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸

الاثنين ٢٤ جمادى الأولى ١٤٤١

Monday, January 20, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اصفهان
در کرسی آزاد اندیشی مطرح شد:
حضور زن با حفظ شئون یک زن شیعه در جامعه، باعث کاهش برخی آسیب ها می‌شود
محمودرضا قاسمی با تاکید بر تسهیل وضعیت اشتغال زنان و حضور زنان فرهیخته در جامعه گفت: جامعه ی ما نتوانسته از نیروی بالقوه ی زنان به صورتی کارآمد استفاده کند وآنان را به درستی به عرصه های شغلی هدایت کند.

۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۷

اما و اگرهای مرمت گنبد مسجد شیخ لطف‌الله
ایسنا/اصفهان مدیر پایگاه میراث جهانی نقش‌جهان، در نخستین اظهارنظرها درباره شیوه مرمت گنبد مسجد شیخ لطف‌الله گفته بود که مرمتگر این پروژه، از گچی شبیه به سیمان برای مرمت دو ترک از آن استفاده کرده‌ است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۷

برگزاری نهمین دوره دانش افزایی کاربردی خدام افتخاری حرم هلال بن علی(ع)
مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) از برگزاری دوره تخصصی دانش افزایی کاربردی ویژه خدام افتخاری خواهر حرم مطهر خبر داد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۳

مادر شهید امیر اشرفی:
می خواستی برگردی و چه بازگشت شکوهمند و تکان دهنده‌ای
زهرا کریمی خطاب به فرزند شهیدش گفت: راستی آنجا حاج قاسم را دیدی؟ همان که عکس‌هایش را بردی تا جلوی دفتر سازمان ملل در سوییس کشتن وقیحانه مردی که همه با هرعقیده و مسلکی دوستش داشتند و ثمره ریختن خونش وحدت و همدلی بود، را محکوم کنی.

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۷

تجلیل از «نوحافظ نوجوان قرآنی» در شانزدهمین دورهمی قاریان و حافظان هلال
شانزدهمین محفل دورهمی قاریان و حافظان آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) آران و بیدگل همراه با تجلیل از یک نوحافظ نوجوان قرآنی برگزار شد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۸:۰۷

در آیین پایانی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی حضرت علی (ع) مطرح شد؛
حرکت به سوی خدا مستلزم شناخت حضرت علی(ع) است/ شخصیت حضرت علی(ع) برای هیچکس قابل درک نیست
آیت الله طباطبائی نژاد با اشاره به حدیثی از حضرت رضا(ع) گفت: حرکت به سوی خدا مستلزم شناخت حضرت علی(ع) است و ما تنها قادر به بیان عدالت و شجاعت آن حضرت هستیم.

۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۸

عکس| محفل قرآنیان شمال استان اصفهان در حرم هلال بن علی(ع)
محفل انس با قرآن کریم فعالان قرآنی شهرستان های شمال استان اصفهان یادبود رزمندگان پرافتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر سربازان جبهه مقاومت در حرم هلال بن علی(ع)آران و بیدگل برگزار شد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۲

به یاد سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
حرم هلال بن علی(ع)؛ میزبان محفل قرآنیان شمال استان اصفهان
محفل انس با قرآن کریم فعالان قرآنی شهرستان های شمال استان اصفهان یادبود رزمندگان پرافتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر سربازان جبهه مقاومت در حرم هلال بن علی(ع)آران و بیدگل برگزار شد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۲:۱۷

برگزاری مراسم بزرگداشت جانباختگان هواپیمای اوکراینی در مسجد فاطمه الزهرا(ع) دانشگاه صنعتی اصفهان
گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموختگان جانباخته دانشگاه صنعتی اصفهان در حادثه هواپیمایی اوکراین در مسجد فاطمه الزهرا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۴:۲۷

بررسی علت آب‌گریزی گنبد مسجد شیخ لطف‌الله
مشکین فام فرد، به این پرسش که چرا بعد از بارندگی، جذب سطحی رطوبت در ترک مرمت‌شدۀ گنبد مسجد شیخ لطف‌الله دیده نمی‌شود؟ پاسخ داد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۴:۰۹

برگزاری «محفل انس با قرآن» در آران و بیدگل به یاد سردار سلیمانی
مدیر مجمع قاریان و حافظان آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) آران و بیدگل از برگزاری محفل انس با قرآن یادبود سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی با حضور قاریان و حافظان شمال استان اصفهان در این حرم مطهر خبر داد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۳:۵۸

خاطراتی از دختر شهید حاج قاسم سلیمانی
مبادا خودت را معرفی کنی که من دختر سردار سلیمانی هستم
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان خاطره‌ای تامل برانگیز از دوران تحصیل زینب سلیمانی، حاج قاسم سلیمانی را بهترین الگو برای مسئولان دانست.

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۲

ارسال بزرگترین فرش هزار و ۲۰۰ شانه کاشان به مسجدی در جاکارتا
بزرگترین فرش هزار و ۲۰۰ شانه کاشان برای مفروش کردن یکی از مساجد جاکارتا به اندونزی فرستاده شد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۲

مادر شهید تورجی زاده:
راه شهدای مقاومت و شهدای دفاع مقدس یکی است/سردار سلیمانی به فکر امنیت مردم بود
مادر شهید تورجی زاده با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی چهل سال از خانواده دور بود به خاطر اینکه امنیت و آرامش را برای ملتها تأمین کند، گفت: راه اصلی شهدای مقاومت و شهدای دفاع مقدس یکی است و آن پاسداری از اسلام و حفظ امنیت کشور عزیزمان ایران است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۹:۵۷

مسؤول کمیته قرآن و تشکل های دینی دهه فجر آران و بیدگل:
دهه فجر فرصتی برای تقویت حس امید در جامعه/ برنامه های حوزه قرآن تقویت شود
حجت الاسلام سمیع الله مردان، دهه فجر را فرصتی برای تقویت حس امید و نشاط در جامعه دانست و گفت: دستگاه های فرهنگی و مؤسسات مردم نهاد بایستی فعالیت هایی درخور شأن انقلاب و قرآن برنامه ریزی و اجرا کنند.

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۰

بانوی کاشانی به اساتید حفظ قرآن کریم کشور اضافه شد
مسؤول دارالقرآن الکریم اداره تبلیغات اسلامی کاشان از کسب عنوان «استاد حفظ قرآن کشور» از سوی بانوی حافظ کاشانی خبر داد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۰

برگزاری رویداد ملی«فهما» برای نخستین بار
نیستانی گفت: احیای کارکرد رونق بخشی و فرهنگی و اجتماعی مساجد در الگوی ایرانی و اسلامی از مهم‌ترین اهداف نظام فهما به شمار می‌رود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۵:۰۵

راهکارهای مقابله با استرس و اضطراب در فرد؛
اضطراب یکی از شایع‌ترین پدیده های احساسی
اضطراب یکی از شایع‌ترین پدیده های احساسی است که آدمی همواره در تمامی اعصار در طیف گسترده‌ای به شکل مبهم و پیچیده با آن دست به گریبان بوده است و قواى فرد براى روبرو شدن با آن بسیج می شود تا ارگانیزم یا موجود زنده حالت آماده باش پیدا كند.

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۵۷

رویداد فرهنگی، هنری با محوریت تاریخ شفاهی اصفهان؛
تاریخ شفاهی اصفهان در قاب «کوچه‌های هفت‌پیچ»
احمدزاده گفت: نمایشگاه عکس «کوچه‌های هفت‌پیچ» شامل عکس‌هایی از مشاغل، اماکن و اهالی خیابان مسجد سید در موزه هنرهای معاصر اصفهان تا ۴ بهمن ماه آماده بازدید علاقمندان است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۱۵

مسئول کتابخانه تخصصی ورزش و سلامت ابرار اصفهان:
۷۵۰۰ عنوان کتاب در انتظار دوستداران ورزش و سلامت
« ملوک پسته» از وجود۷۵۰۰ عنوان کتاب در رشته تربیت بدنی در «کتابخانه تخصصی ورزش و سلامت ابرار» برای ارائه خدمات به شهروندان خبر داد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۹