خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ایمان و تقوا
استاد اخلاق:
استجابت دعا بر اساس تسلیم قلبی مقابل همه دستورات الهی است
حجت‌الاسلام علوی تهرانی با اشاره به شرایط استجابت دعا گفت: ایمان بر اساس تسلیم قلبی مقابل همه دستورات الهی شرط اجابت دعا است در غیر این صورت دعا تحت قبه امام حسین(ع) هم مستجاب نمی‌شود.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۳:۴۲

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی‌تهرانی:
ایمان بهای بهشت است/خداگونه شدن کار ساده‌ای نیست
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه ایمان بهای بهشت است، گفت: شگفت‌‌انگیزترین افراد از نظر ایمان کسانی هستند که در آخرالزمان پیامبر(ص) را ندیدند امام آنها غایب است به واسطه قرآن و حدیث و بدون دیدن معجزه به خداوند، پیامبر(ص) و ائمه(ع) ایمان می‌آورند.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۳:۱۷

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
ایمان حقیقی با ایمان وهمی متفاوت است/ شش خصلتی که در مومنان راه ندارد
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه ایمان حقیقی با ایمان وهمی بسیار متفاوت است، گفت: امام صادق(ع) می‌فرمایند: شش خصلت سخت‌گیری، حسادت، بی‌خیری، دروغ‌گویی، لجازی، ظلم و ستمگری در اهل ایمان وجود ندارد.

۱۳۹۸/۷/۳ - ۱۱:۲۴

استاد حوزه علمیه:
شک از آفات ایمان است/برای دوری از شک به سلاح علم مجهز شوید
حجت‌الاسلام مجدهاشمی با بیان‌اینکه یکی از آفت‌های ایمان شک و تردید است، گفت: برترین ایمان نزد خداوند آن است که به یقین برسد و در آن تردیدی وجود ندارد، در دعاهای ائمه معصومین(ع) چنین دعا می‌شود که خداوندا در قلب ما شک باقی نگذار.

۱۳۹۸/۵/۳ - ۱۳:۴۵

یک استاد حوزوی:
تمام ناراحتی‌ها و استرس‌ها ناشی از ضعف ایمان و توکل است
حجت‌الاسلام مومنی با بیان اینکه دعای کسی که به دیگران ظلم کند، مستجاب نمی‌شود، گفت: امروز تمام ناراحتی‌ها و استرس‌ها ناشی از ضعف ایمان و توکل بر خداوند است، اگر ایمان به خدا داشته باشیم برای رزق و روزی فردای خود نگران نخواهیم شد.

۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۵۱

آیت‌الله میرباقری تاکید کرد:
ایمان حقیقی در باور و پذیرش ولایت ائمه(ع) است
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان برای ورود به وادی ایمان حقیقی باید ریاضت بکشد و طهارت قلبی داشته باشد، گفت: کسانی که به ولایت ائمه معصومین(ع) ایمان می‌آورند آنها به ایمان واقعی دست یافته‌اند.

۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۳:۴۷

آیت‌الله تحریری:
با عمل به قرآن و نصایح ائمه معصومین(ع) بر قلب خود تقوا را عرضه کنیم
آیت‌الله تحریری گفت: با عمل به قرآن و نصایح ائمه معصومین(ع) بر قلب خود تقوا را عرضه کنیم که درمان همه دردها با تقوا ممکن است.

۱۳۹۸/۲/۵ - ۱۵:۲۶

استاد حوزه علمیه:
باید نقص در ایمان و عمل صالح خود را در دنیا جبران کنیم
استاد حوزه علمیه گفت: ایمان و عمل صالح راه رسیدن به لقاالله است اگر در این مرحله دچار کمبود هستیم باید در فرصت داده شده عمر دنیوی جبران کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۶:۱۳

آیت‌الله جاودان:
قیامت هم اکنون برپاست ، ما در اثر غفلت مشاهده نمی‌کنیم
آیت‌الله جاودان گفت: وقتی قیامت به پا شود انسان از خواب غفلت بیرون می آید در حالی که قیامت همین الان هم برپا است و ما در اثر غفلت آن را مشاهده نمی‌کنیم.

۱۳۹۷/۹/۲ - ۰۹:۰۳

حجت الاسلام سرلک:
امروز رسیدگی به برادران فقیر و مستمند بهترین مسیر تقرب الهی است
حجت الاسلام سرلک گفت: کسانی که بیشترین آگاهی و رسیدگی را نسبت به حقوق برادران ایمانی خود دارند آنها بالاترین شان را نزد خداوند دارند. امروز با این اوضاع اقتصادی رسیدگی به فقرا و مستمندان بهترین مسیر برای تقرب الهی است.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۰۸

استاد حوزه علمیه:
مسئولی که در خط ولایت است باید دستورات رهبری را اجرا کند
استاد حوزه علمیه گفت: هر مسئولی که در خط ولایت است باید دستورات رهبری را اجرا کند در غیر این صورت دروغ می‌گوید که سرباز رهبری است.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۵۸

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
زیرساخت بندگی اخلاق است که اگر درست نباشد بندگی تخریب می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: پیامبر(ص) فرمودند همه دین اخلاق است؛ عبادت یک ساختمانی است که زیرساخت آن اخلاق است که اگر درست نباشد بندگی شما هرچه باشد تخریب می‌شود.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۴۷

آیت الله صدیقی در جلسه زیارت جامعه کبیره
لیبرال‌های بی‌ایمان به خاطر منافع دنیوی اسلام را مسخره می‌کنند
امام جمعه موقت تهران گفت: ایمان واقعی در قلب جای دارد و شخص به خاطر منافع چند روزه دنیا آن را از دست نمی‌دهد که مانند لیبرال‌ها به مسخره کردن اسلام بپردازد.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۰:۵۶

آیت‌الله صدیقی:
مومن علت شکست را در درون خود جستجو می‌کند
آیت‌الله صدیقی گفت: مومن واقعی علت شکست‌ها را در خود جستجو کرده و با اعتماد و یاری خواستن از خدا شکست را به فرصت تبدیل می‌کند درباره مشکلات اقتصادی و بیکاری هم باید چنین رفتار کنیم.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۰:۱۸

استاد حوزه علمیه:
عدم رعایت حق برادران دینی عامل مشکلات جامعه امروز ما است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه گفت: بسیاری از گرفتاری های جامعه ما ناشی از رعایت نکردن اصول اسلام همچون رعایت عهد اخوت و برادری است.

۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۶:۴۹

آیت الله احدی:
تفکر انسان را به مقام انس و وحدت می‌رساند
خبرگزاری شبستان: استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه انسان با فکر می‌تواند به مقام انس و وحدت برسد، گفت: فکر به انسان پویایی، بالندگی و هوشیاری می‌دهد و مایه حیات و بصیرت قلب می‌شود

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۰:۱۷

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
دوست داشتن برادر دینی از نشانه‌های ایمان است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: انسان به حقیقت ایمان نمی‌رسد مگر اینکه برادر دینی خود را دوست داشته باشد و وسیله راحتی و آرامش او را فراهم کند.

۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۱۵:۱۴

استاد حوزه علمیه:
ایمان مستقر و مستمر انسان را عاقبت به خیر می‌کند
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: انسان برای عاقبت به خیری باید ایمان مستقر و مستمر داشته باشد چراکه با ایمان منقطع به جایی نمی‌رسد.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱:۳۱

آیت‌الله رشاد:
ایمان به خدای متعال انسان را قوی می‌کند
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله رشاد گفت: ایمان به خدای متعال انسان را قوی می‌کند وقتی درون انسان از ایمان تهی ‌شد از دشمن می‌ترسد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۳:۱۸

اسماعیلی:
دشمنی و تفرقه بیانگر سستی در ایمان است
خبرگزاری شبستان: عضو شورای نگهبان با بیان اینکه نخستین نشانه دینداری یک جامعه الفت و وحدت آنان با یکدیگر است، گفت: دشمنی و تفرقه بیانگر سستی در ایمان است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۳:۲۰