خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٧ المحرّم ١٤٤١

Tuesday, September 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تعاملات فرهنگی
ابراز امیدواری بروجردی برای گسترش تعاملات فرهنگی ایران و ترکمنستان
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت امید است بازدید وزیر فرهنگ ترکمنستان از کتابخانه ملی ایران سرآغازی بر ایجاد ارتباطات گسترده در حوزه فرهنگ میان این دو ملت باشد.

۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۵:۲۵

سفیر دانمارک در نشست هفته فرهنگی نوردیک
تعاملات فرهنگی با ایران یک طرفه نیست
دنی عنان با بیان این که تعاملات فرهنگی بین ایران و کشورهای نوردیک دو طرفه است، گفت: هفته فیلم اروپایی در ایران بر مبنای تعامل شکل گرفت.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۴:۱۳

حجت الاسلام انصاری در دیدار با فرماندار شهرضا:
در حوزه فرهنگی آماده تعامل با سایر ادارات و نهادها هستیم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در دیدار با فرماندار شهرضا از آمادگی این اداره کل برای تعامل در حوزه اجرای فعالیت‌های فرهنگی با سایر نهادها و دستگاه‌ها خبر داد.

۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۰:۴۴

رییس کمیته علمی فرهنگی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:
احترام به حق مالکیت دیگران نخستین گام تعامل فرهنگی با جهان است
نویدگویی با بیان اینکه اگر ارتباط فرهنگی بین کشورها برقرار شود خود به خود مسایل اقتصادی و سیاسی حل می شود، گفت: با راهکارهای ساده و کم هزینه می توانیم فرهنگ غنی ایران را معرفی کنیم.

۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۰:۳۱

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل :
همکاری بین المللی کانون های مساجد افزایش می یابد / تعامل فرهنگی کانون های مساجد در جمهوری آذربایجان
سقاء گفت: تعاملات برون مرزی و همکاری بین المللی کانون های مساجد استان اردبیل با کشورهای همسایه به ویژه جمهوری آذربایجان افزایش می یابد.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۳:۰۵

نماینده لبنان در بخش نابینایان مسابقات بین المللی قرآن کریم:
مسابقات بین المللی قرآن فرصت تعاملات برادرانه در جهان اسلام را فراهم می کند
ابوسعید حبا با اشاره به نقش وحدت آفرین قرآن در جهان اسلام، گفت: ابتکار جمهوری اسلامی ایران در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن، فرصت تعاملات برادرانه میان مسلمانان را فراهم می کند.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۲:۱۴

نشست شاکله تعاملات جهانی در دنیای کنونی برگزار می‌شود
نشست شاکله تعاملات جهانی در دنیای کنونی به میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۹:۲۱

آغاز دور جدید تعاملات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از آغاز فعالیت های فرهنگی با اقلیم کردستان عراق خبرداد و گفت: هیئتی از استان جهت تسهیل در مراودات فرهنگی بامسئولان وزارتخانه های روشنبیری و لاوان اقلیم و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۰:۴۹

تروریسم محصول دیوارکشی‌های بی‌منطق میان تعاملات فرهنگی جوامع اسلامی است
خبرگزاری شبستان:کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد یک دیوارکشی بلند توسط رژیم‌های مرتجع و حامیان غربی آن‌ها بین انقلاب اسلامی و دیگر جوامع منطقه از ترس انتفال آگا‌هی‌های اجتماعی بودیم...

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۰:۱۸

غفلت مسلمانان نسبت به تعاملات فرهنگی در جهان اسلام
خبرگزاری شبستان: رئیس پژوهشکده مطالعات منطقه ای جامعه المصطفی گفت: متأسفانه غفلت قابل توجهی درمحوریت بخشی به فرهنگ در تعاملات جهان اسلام مشاهده می شود ومسلمانان از ظرفیت جایگزین ناپذیر فرهنگ غافل هستند .

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۷

مدیر عامل بنیاد رودکی در نشست ارکستر جوانان جهان و ارکستر سمفونیک تهران :
اجرای ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک موجب عمیق تر شدن اشتراکات فرهنگی ایران و ایتالیا می شود
خبرگزاری شبستان:علی‌اکبر صفی‌پور با بیان اینکه در تعاملات فرهنگی ایران و ایتالیا بخشی از ماموریت های فرهنگی و هنری به بنیاد رودکی واگذار شده است ،گفت: اجرای مشترک ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک موجب عمیق تر شدن اشتراکات فرهنگی دو کشور می شود.

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۴:۵۱

استاندار خوزستان تاکید کرد:
استفاده مطلوب از هفته فرهنگ خوزستان در تهران/ تعامل فرهنگی با حفظ هویت انجام شود
خبرگزاری شبستان: دکتر مقتدایی، با تاکید بر ضرورت بهره وری مناسب از فرصت هفته فرهنگ خوزستان در تهران، اظهار داشت: در هفته فرهنگ باید محورهای متفاوتی از جمله فرهنگ و هنرمندان، فرهنگ و اقوام، فرهنگ و دفاع مقدس و... بررسی و مد نظر قرار گیرند.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۱۶:۳۳

شناسایی ظرفیت‌های استان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی/ تعاملات فرهنگی ایلام با کشور عراق تقویت شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، گفت: استان ایلام دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوانی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی است که باید همه دستگاه‌ها در این فعالیت کنند.

۱۳۹۵/۱/۲۹ - ۱۲:۳۶