خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

الخميس ١٦ ذو الحجّة ١٤٤١

Thursday, August 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تعاملات فرهنگی
رادیو فرهنگ برای تعامل با ایرانیان خارج از کشور برنامه‌سازی می‌کند
علیرضا حبیبی، مدیر رادیو فرهنگ با مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار کرد.

۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۱۳:۵۶

تبریک شهردار «وایمار» آلمان به مناسبت روز شیراز
پیتر کلاینه، شهردار شهر فرهنگی «وایمار» در پیامی، ۱۵ اردیبهشت‌ماه «روز شیراز» را به حیدر اسکندرپور، شهردار و شهروندان شیراز تبریک گفت.

۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۵۵

در عشق‌آباد مطرح شد
تأکید بر همکاری و تعاملات فرهنگی کشورها
در همایش معرفی دستاوردهای دولت ترکمنستان در عرصه‌های مختلف بر لزوم همکاری و تعاملات فرهنگی ترکمنستان با دیگر کشورها تأکید و تصاویری از برگزاری هفته فرهنگی این کشور در تهران به نمایش درآمد.

۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۱۳:۴۳

گسترش تعاملات فرهنگی دو جانبه بین ایران و افغانستان
ارتباطات و تعاملات فرهنگی و آموزشی دو جانبه بین ایران و افغانستان گسترش می‌یابد.

۱۳۹۸/۸/۸ - ۱۰:۲۸

ابراز امیدواری بروجردی برای گسترش تعاملات فرهنگی ایران و ترکمنستان
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت امید است بازدید وزیر فرهنگ ترکمنستان از کتابخانه ملی ایران سرآغازی بر ایجاد ارتباطات گسترده در حوزه فرهنگ میان این دو ملت باشد.

۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۵:۲۵

سفیر دانمارک در نشست هفته فرهنگی نوردیک
تعاملات فرهنگی با ایران یک طرفه نیست
دنی عنان با بیان این که تعاملات فرهنگی بین ایران و کشورهای نوردیک دو طرفه است، گفت: هفته فیلم اروپایی در ایران بر مبنای تعامل شکل گرفت.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۴:۱۳

حجت الاسلام انصاری در دیدار با فرماندار شهرضا:
در حوزه فرهنگی آماده تعامل با سایر ادارات و نهادها هستیم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در دیدار با فرماندار شهرضا از آمادگی این اداره کل برای تعامل در حوزه اجرای فعالیت‌های فرهنگی با سایر نهادها و دستگاه‌ها خبر داد.

۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۰:۴۴

رییس کمیته علمی فرهنگی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:
احترام به حق مالکیت دیگران نخستین گام تعامل فرهنگی با جهان است
نویدگویی با بیان اینکه اگر ارتباط فرهنگی بین کشورها برقرار شود خود به خود مسایل اقتصادی و سیاسی حل می شود، گفت: با راهکارهای ساده و کم هزینه می توانیم فرهنگ غنی ایران را معرفی کنیم.

۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۰:۳۱

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل :
همکاری بین المللی کانون های مساجد افزایش می یابد / تعامل فرهنگی کانون های مساجد در جمهوری آذربایجان
سقاء گفت: تعاملات برون مرزی و همکاری بین المللی کانون های مساجد استان اردبیل با کشورهای همسایه به ویژه جمهوری آذربایجان افزایش می یابد.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۳:۰۵

نماینده لبنان در بخش نابینایان مسابقات بین المللی قرآن کریم:
مسابقات بین المللی قرآن فرصت تعاملات برادرانه در جهان اسلام را فراهم می کند
ابوسعید حبا با اشاره به نقش وحدت آفرین قرآن در جهان اسلام، گفت: ابتکار جمهوری اسلامی ایران در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن، فرصت تعاملات برادرانه میان مسلمانان را فراهم می کند.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۲:۱۴

نشست شاکله تعاملات جهانی در دنیای کنونی برگزار می‌شود
نشست شاکله تعاملات جهانی در دنیای کنونی به میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۹:۲۱

آغاز دور جدید تعاملات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از آغاز فعالیت های فرهنگی با اقلیم کردستان عراق خبرداد و گفت: هیئتی از استان جهت تسهیل در مراودات فرهنگی بامسئولان وزارتخانه های روشنبیری و لاوان اقلیم و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۰:۴۹

تروریسم محصول دیوارکشی‌های بی‌منطق میان تعاملات فرهنگی جوامع اسلامی است
خبرگزاری شبستان:کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد یک دیوارکشی بلند توسط رژیم‌های مرتجع و حامیان غربی آن‌ها بین انقلاب اسلامی و دیگر جوامع منطقه از ترس انتفال آگا‌هی‌های اجتماعی بودیم...

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۰:۱۸

غفلت مسلمانان نسبت به تعاملات فرهنگی در جهان اسلام
خبرگزاری شبستان: رئیس پژوهشکده مطالعات منطقه ای جامعه المصطفی گفت: متأسفانه غفلت قابل توجهی درمحوریت بخشی به فرهنگ در تعاملات جهان اسلام مشاهده می شود ومسلمانان از ظرفیت جایگزین ناپذیر فرهنگ غافل هستند .

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۷

مدیر عامل بنیاد رودکی در نشست ارکستر جوانان جهان و ارکستر سمفونیک تهران :
اجرای ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک موجب عمیق تر شدن اشتراکات فرهنگی ایران و ایتالیا می شود
خبرگزاری شبستان:علی‌اکبر صفی‌پور با بیان اینکه در تعاملات فرهنگی ایران و ایتالیا بخشی از ماموریت های فرهنگی و هنری به بنیاد رودکی واگذار شده است ،گفت: اجرای مشترک ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک موجب عمیق تر شدن اشتراکات فرهنگی دو کشور می شود.

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۴:۵۱

استاندار خوزستان تاکید کرد:
استفاده مطلوب از هفته فرهنگ خوزستان در تهران/ تعامل فرهنگی با حفظ هویت انجام شود
خبرگزاری شبستان: دکتر مقتدایی، با تاکید بر ضرورت بهره وری مناسب از فرصت هفته فرهنگ خوزستان در تهران، اظهار داشت: در هفته فرهنگ باید محورهای متفاوتی از جمله فرهنگ و هنرمندان، فرهنگ و اقوام، فرهنگ و دفاع مقدس و... بررسی و مد نظر قرار گیرند.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۱۶:۳۳

شناسایی ظرفیت‌های استان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی/ تعاملات فرهنگی ایلام با کشور عراق تقویت شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، گفت: استان ایلام دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوانی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی است که باید همه دستگاه‌ها در این فعالیت کنند.

۱۳۹۵/۱/۲۹ - ۱۲:۳۶