خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠

Friday, July 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
آنچه بر صحنه‌ دومین روز تئاتر فجر گذشت؛
سایه اندوه بر سر اجراهای تئاتر/ تالارهای نیمه خالی
خبرگزاری شبستان: تئاتر، هنر اثرگذاری و اثر پذیری است. هنری که در مواجه با مخاطب تعریف می شود و در عالم هنر بیشترین تاثیر مستقیم را با مخاطب رد و بدل می کند. همین است که حادثه ساختمان پلاسکو، روح اجراهای جشنواره فجر را غمناک کرده است.

۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۷:۵۵

به بهانه ادای احترام تئاتری ها به آتش نشانان؛
به احترام تئاتر و نقشی که می تواند در جامعه ایفا کند
خبرگزاری شبستان: حضور مردم و اهالی تئاتر برای ادای احترام به شهدای آتش نشان ساختمان پلاسکو، مهم ترین اتفاق روز دوم جشنواره فجر بود. اتفاقی که می تواند نقش تئاتر و تاثیرگذاری آن در جامعه را یادآوری کند.

۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۵:۴۴

روز نخست جشنواره تئاتر فجر چگونه گذشت؟
آغاز مهم ترین رویداد تئاتر ایران به یاد شهدای آتش نشان
خبرگزاری شبستان: نخستین روز سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با ادای دین به شهدای آتش نشان ساختمان پلاسکو، افتتاح نمایشگاه عکس و هویت بصری و اجرای نمایش هایی نظیر «تئاتر سعدی» ، «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» ، «دال» و «راهبان معبد وانگ» سپری شد.

۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۰۳:۴۱

درباره دبیری جشنواره تئاتر فجر؛
سرگیجه آور شبیه یک بندبازی!
خبرگزاری شبستان: لازم نیست دبیر جشنواره فجر بوده باشید تا بدانید چه بار سنگینی روی شانه های چنین دبیری است. اساسا راضی نگه داشتن منتقدان با رعایت انبوه مصلحت ها و چیزهای دیگر، چیزی شبیه بندبازی است. باید بین ایده آل ها و واقعیت راه بروید و نیفتید.

۱۳۹۵/۱۱/۱ - ۱۶:۴۶

فستیوال پرفورمنس به پایان می رسد
خبرگزاری شبستان: فستیوال «سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز» در موزه هنرهای معاصر ایران به دو روز پایانی اجراهای خود رسید.

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۶:۵۶

تئاتر ایران در گفت و گو با علی فرحات؛
شوق و شعور تماشاگران؛ ویژگی تئاتر ایران
خبرگزاری شبستان: مدیر تئاتر وزارت فرهنگ لبنان، تماشاگران ایرانی را ویژگی مهم تئاتر ایران دانست. وی بر این باور است که مخاطبان ایرانی نه تنها تئاتر را دوست دارند بلکه به طور کامل آن را متوجه می شوند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۵:۲۵

چه نمایش هایی همزمان با جشنواره فجر روی صحنه می مانند؟ - بخش دو
تئاترهای موازی با فجر
خبرگزاری شبستان: نمایش های «آیس لند» ، «قیطریه» ، «تله موش» ، «سرزمین مردگان جاوید» ، «هشت» ، «سایکو» و «بعد از اتفاق» ، از جمله آثاری هستند که در روزهای آتی، همزمان با برگزاری جشنواره تئاتر فجر به اجرای خود ادامه می دهند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۶

وضعیت تئاتر افغانستان در گفت و گو با منصور رحمانی؛
تئاتر راهی برای کاهش آسیب های جنگ است
خبرگزاری شبستان: رییس تئاتر ملی افغانستان بر این باور است که اجرای مستمر تئاتر می تواند از آسیب های اجتماعی ناشی از جنگ بکاهد و مردم را به وفاق و دوستی دعوت کند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۸

چه نمایش هایی همزمان با جشنواره فجر روی صحنه می مانند؟ - بخش یک
روی صحنه، منهای فجر
خبرگزاری شبستان: آغاز جشنواره تئاتر فجر، معمولا چیزی شبیه یک سال تحویل است. رویدادی که جریان تئاتر کشور را، به قبل و بعد خود قسمت می کند. امسال اما با فرا رسیدن جشنواره همه آثار به دوره ی اجرای خود پایان نمی دهند و برخی همچنان روی صحنه می مانند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۳:۰۰

بازیگر «ریچارد سوم اجرا نمی شود» گفت:
سرکوب و سانسور تئاتر در حکومت استالین
خبرگزاری شبستان: بیتا آزادی بازیگر نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی شود» که به کارگردانی اصغر نوری در تالار مولوی روی صحنه رفته است، از تجربه ی حضور در این نمایش گفت.

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۵

سعید اسدی پاسخ داد:
همزمانی با فیلم فجر مشکل ساز نمی شود/ مشکلات انتخاب آثار تئاتر بین الملل
خبرگزاری شبستان: دبیر سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر گفت: از جمله مشکلات امسال جشنواره در دعوت از گروه های خارجی، مصوبه ی غیر عادلانه ی آمریکا بود که محدودیت های برای کشورهایی که به ایران سفر می کنند، ایجاد می کند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۶:۵۲

در نشست خبری جشنواره تئاتر فجر مطرح شد:
حضور ۱۱۱ نمایش ایرانی، ۵۴ نویسنده و کارگردان زن و نمایش هایی با مضوع دینی، دفاع مقدس و سبک زندگی
خبرگزاری شبستان: سعید اسدی در نشست خبری جشنواره سی و پنجم تئاتر فجر به اعلام آمار بخش های مختلف جشنواره پرداختند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۶:۰۵

با طراحی رضا کیانیان و کارگردان امیر علی نبویان؛
«ریش فیدل، غبغب مرکل» به تئاتر پالیز می آید
خبرگزاری شبستان: امیر علی نبویان با انتخاب بازیگران نمایش «ریش فیدل، غبغب مرکل» خود را برای نخستین تجربه کارگردانی تئاتر محیا می کند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۵

با حضور داود فتحعلی بیگی و آتش تقی پور؛
«سایکو» به تماشاخانه مهر می آید
خبرگزاری شبستان: نمایش «سایکو» به کارگردانی علی‌اصغر راسخ‌راد با حضور داوود فتحعلی‌بیگی و آتش تقی‌پور اجراهای خود را از ۲۶ دی ماه آغاز می کند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۱

«تئاترمان» میزبان کارگاه های آموزشی بخش جنبی جشنواره فجر
خبرگزاری شبستان: مرکز آفرینش های هنری تئاتر مان که از تماشاخانه های خصوصی میزبان بخش بعلاوه ی فجر است، کارگاه های تخصصی تئاتر کاربردی را برگزار می کند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۷

پیش فروش بلیت های تئاتر فجر دو روز مانده به آغاز جشنواره
خبرگزاری شبستان: پیش فروش بلیت‌های سی و پنجمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر دو روز مانده به آغاز این رویداد، در سایت تیوال آغاز می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۵

احسان بیات فر گفت:
تکرار و تمرین در تجربه ای نمایشی
خبرگزاری شبستان: احسان بیات فر که نمایش «مجلس ترحيم براي يك اعدامي» را از هشتم دی ماه در تالار کوچک محراب روی صحنه برده، این نمایش را ترکیبی از تمرین و اجرا می داند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۶:۰۷

تعطیلی سه روزه تئاتر به احترام درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
خبرگزاری شبستان: همزمان با اعلام سه روز عزای عمومی در کشور از سوی هیات دولت، برنامه های تمامی سالن های تئاتر تا روز پنج شنبه ۲۳ دی ماه تعطیل است.

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۰:۴۳

در نشست خبری «بیست نمایش کوتاه درباره سلفی» مطرح شد:
یک تجربه کارگاهی درباره پدیده سلفی
خبرگزاری شبستان: محمد رحمانیان گفت: سلفی گرفتن پدیده ای است که بخشی از دل مشغولی جامعه ی ما شده است. در این نمایش سعی کردیم که مرور کنیم کی سلفی وارد زندگی ما شد. چه وقت جای خود را در مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ما باز کرد و چطور همه گیر شد؟

۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۴:۰۵

شاه کشی در تالار مولوی
خبرگزاری شبستان: تالار اصلی تئاتر مولوی از امروز ۱۲ دی ماه، میزبان اجرای نمایش «تفنگ میرزا رضا بر دیوار است...» می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۰:۵۶