خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

الأحد ١٨ ذو القعدة ١٤٤٠

Sunday, July 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
زنگ پایان برای شش نمایش به صدا در می آید
خبرگزاری شبستان: نمایش های گالیله، نسبیت خاص، همان همیشگی، خروس زری پیرهن پری، برای کلاه آهنی ها و دستت را به من بده نمایش هایی هستند که با پایان بهمن ماه به اجرای خود پایان می دهند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۴:۱۲

جمشید خانیان مطرح کرد:
استعدادهای نمایشنامه نویسی کشف نشده اند
خبرگزاری شبستان: جمشید خانیان نمایشنامه نویس و داور مسابقه ی نمایشنامه نویسی جشنواره ی تئاتر بسیج بر این باور است که استعدادهایی در نمایشنامه نویسی کشور وجود دارند که هنوز کشف نشده اند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۲:۱۹

«سه گانه اورنگ» به پایان می رسد
خبرگزاری شبستان: نمایش سه گانه اورنگ به کارگردانی محمد حاتمی به آخرین روزهای اجرا در مجموعه کنش معاصر رسیده است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۷

مزار شهدای هرمزگان میعادگاه افتتاحیه تئاتر بسیج/ بارندگی برنامه افتتاحیه را تغییر دارد
خبرگزاری شبستان: آیین افتتاحیه ی دوازدهمین جشنواره ی سراسری تئاتر بسیج در جوار مزار شهدای بندرعباس برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۳:۳۱

خوانش نمایشنامه های افشین هاشمی
خبرگزاری شبستان: فرهنگسرای ارسباران میزبان نمایشنامه خوانی «هدیه جشن سالگرد» و «درستکارترین قاتل دنیا» نوشته ی افشین هاشمی می شوند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۷

شنبه ۳۰ اسفند؛
تئاتر مان و دو نمایشنامه خوانی
خبرگزاری شبستان: نمایشنامه های «سمفونی درون بطری» و «دختر یانکی» در تماشاخانه استاد مشایخی تئاتر مان خوانش می شوند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۰:۴۶

«درخت سیب گناهکار نیست» در تئاتر باران
خبرگزاری شبستان: تئاتر باران در ادامه رویکرد حمایتی از اجرای گروه های جوان، این روزها میزبان نمایش «درخت سیب گناهکار نیست» به کارگردانی روناک قاسمی است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۹:۴۴

در تئاتر شهر چه خبر است؟
«ترن» و پنج نمایش دیگر روی صحنه تئاتر شهر
خبرگزاری شبستان: مجموعه تئاتر شهر، آخرین نوبت اجرایی سال ۹۵ را به میزبانی از شش نمایش «ترن» ، «دکتر استوکمان» ، «تنها راه ممکن» ، «شِلتر» ، «هام» و «مانوس» اختصاص داده است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۸:۵۹

آخرین اجراهای تئاتر سال ۹۵/
ضیافتی با حضور چخوف، دورنمات و دیگران
خبرگزاری شبستان:نمایش هایی نظیر «باغ آلبالو» ، «شعله ۲» ، «لیرشاه» و «غروب روزهای آخر پاییز» در آخرین نوبت اجرایی سال ۹۵ روی صحنه می روند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۰۹:۳۹

کلاه آهنی ها به پایان نزدیک می شوند
خبرگزاری شبستان: نمایش «برای کلاه آهنی ها» به کارگردانی پژمان عبدی که از چهاردهم بهمن تنها برای ۱۵ اجرا روی صحنه رفته، آخرین هفته ی اجرای خود را تجربه می کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۰۸:۵۷

«خانه ای در انتهای خیابان بهار» به ایرانشهر منتقل می شود
خبرگزاری شبستان: سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر از روز یکشنبه ۲۴ بهمن پذیرای نمایش «خانه ای در انتهای خیابان بهار» می شود، نمایشی که تازه ترین تجربه کارگردانی ندا هنگامی است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۶:۴۰

یادداشتی به بهانه تجربه تماشای اجرای «درخت» با حضور یوجینو باربا/
جذاب و تماشایی شبیه تئاتر
خبرگزاری شبستان: تماشای یوجینو باربا چیزی کمتر از تماشای «درخت» نبود. تماشای کارگردانی که انگار پیش از اجرای اثر زاده شده و با پایان اجرا قرار است که جان بدهد. کارگردانی که تجربه ی اجراهای بسیار هم از نگرانی او برای لحظه لحظه اثر کم نمی کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۴:۵۶

ضیافت کمدی در پالیز
خبرگزاری شبستان: تماشاخانه خصوصی پالیز آخرین نوبت اجرای زمستان خود را به چهار نمایش «حرفه ای» ، «ریش فیدل غبغب مرکل» ، «آخرین نامه» و «خدای کشتار» اختصاص داده، نمایش هایی که همگی حال و هوای طنز دارند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۰:۵۴

درباره ی نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه» ؛
عاشقانه ی مُردگان
خبرگزاری شبستان: نمایشی درباره جنگ، خشونت و تعصب که زیستن را بر آدمی حرام می کنند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۷:۴۶

به وقت مونولوگ
خبرگزاری شبستان: نمایش های «نسبیت خاص» و «گاردونی» ؛ دو نمایش تک نفره هستند که این روزها بر صحنه ی تئاتر تهران حضور دارند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۴:۴۱

معاونت هنری وزارت ارشاد در گفت و گو با شبستان:
تئاتر در دولت یازدهم صاحب کرامت است
خبرگزاری شبستان: مرادخانی با بیات اینکه حوزه ی هنر، حوزه ی ریاستی نیست و بلکه حوزه ی رفاقت است، ابراز امیدواری کرد: روزی برسد که هنرمندان بدون دغدغه های جانبی، هنرشان را ارائه کنند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۲

در آیین بزرگداشت علی رفیعی مطرح شد:
رفیعی عصاره تاریخ، هنر و ادبیات ایران است/ به تئاتر احترام بگذارید
خبرگزاری شبستان: بزرگداشت علی رفیعی کارگردان برجسته تئاتر ایران با حضور شاگردان و دوستداران او از مهم ترین ویژگی های آیین پایانی سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر بود، مراسمی که با معرفی برگزیدگان این دوره و تجلیل از یک شهید هنرمند برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۲:۱۳

صالحی امیری در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر مطرح کرد:
تئاتر با سخنرانی و شعار رشد نمی کند
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر توسعه تئاتر را با تقویت زیرساخت‌ها، آموزش و واگذاری امور این حوزه به صاحبان تئاتر ممکن دانست.

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۰:۱۵

به بهانه بزرگداشت علی رفیعی در تئاتر فجر؛
یک آقای واقعی
خبرگزاری شبستان: تقدیر از علی رفیعی، تئاتر را گرامی داشتن است. تقدیر از شکوه و دانش و خدمت به نسل های متعدد تئاتری است. چه چیزی بهتر از این انتخاب که پایان جشنواره سی و پنجم فجر با بزرگداشت علی رفیعی همراه باشد.

۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۳:۲۴

آنچه بر صحنه‌ چهارمین روز تئاتر فجر گذشت؛
«سفید» جذاب و پر انرژی به سبک ژاپنی ها
خبرگزاری شبستان: اجرای نمایش های «سفید» ، «چهل گیس و حسن کچل» و «یرما» از جمله آثار قابل قبول روز گذشته جشنواره بودند که علیرغم اجرای گرم و پرانرژی، نتوانستند یخ جشنواره را بشکنند.

۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۶:۴۸