خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٣ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
در میزگرد «رابطه ی تئاتر خصوصی و بخش دولتی» مطرح شد:
دولت هزینه های تئاتر را بپردازد/ تئاتر ایران باید خصوصی باشد
خبرگزاری شبستان: اصغر همت، سعید اسدی و آروند دشت آرای در میزگرد «رابطه ی تئاتر خصوصی و بخش دولتی» درباره ی فرصت ها و تهدیدهای تئاتر غیر دولتی به گفت و گو نشستند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۴

محکی برای توانایی اجراگران در وضعیت اجرایی غیرمعمول
خبرگزاری شبستان: مائده شانه ساز که با کارگردانی نمایش بازتاب کلی در هفدهمین جشنواره ی تئاتر تجربه حضور دارد، در اجرای خود سعی می کند تا تجربه ی متفاوتی را از دیدن یک نمایش برای تماشاگران رقم بزند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۸

دوازده دقیقه «هملت»
خبرگزاری شبستان: علی کرسی زر که با نمایش «هملت» در هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه حضور دارد، عنصر زمان را مهم ترین برداشت نمایشی خود از نمایشنامه ی جاودانه ی ویلیام شکسپیر می داند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۷

علی مرادخانی مطرح کرد:
باید به تعامل دولت و بخش خصوصی تئاتر کمک کرد
خبرگزاری شبستان: معاون امور هنری وزیر ارشاد گفت: امیدواریم در آینده ی نزدیک، شاهد تشکیل صنوفی باشیم که منافع تئاتر را حتی از دولت ها پیگیری کند. خانه ی تئاتر و صنوفی که امروز وجوددارند باید نقش خود را در تعامل دولت و بخش خصوصی ایفا کند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۲۰:۵۰

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی مطرح کرد:
دخالت دولتی راهگشای تئاتر نیست/ نیروهای موثر تئاتر برای هم افزایی گام بردارند
خبرگزاری شبستان: مهدی شفیعی گفت: با رشد تولیدات تئاتر، نقش حمایتی بخش خصوصی قابل توجه است. نقشی که صرفا اقتصادی نیست و مقوله ای اجتماعی محسوب می شود، چرا که تجربه نشان می دهد دخالت حداکثری دولت ها راهگشای تئاتر نیست.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۲۰:۲۱

شاهین کهن خبر داد:
اجرای نمایش با حضور بازیگران کم توان ذهنی و اوتیسم
خبرگزاری شبستان: گروه نمایش پیله که با همراهی افراد کم توان ذهنی و اوتیسم شکل گرفته است، نمایش «لبخند رنگین کمان» را در سالن آمفی تئاتر پارک ترافیک منطقه ی پنج تهران به صحنه می برد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۶:۰۰

برنامه اجراهای روز نخست جشنواره ی تئاتر تجربه؛
جشنواره تجربه با شش نمایش آغاز می شود
خبرگزاری شبستان: نمایش های «سرود مرگ» ، «هملت» ، «شب دوازدهم» و «باشگاه مردگان» آثار عصر روز نخست هفدهمین جشنواره ی تئاتر تجربه هستند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۷

حسین محب اهری مطرح کرد:
ستاره های سینما تاریخ انقضا دارند
خبرگزاری شبستان: بازیگر تئاتر و سینما، با بیان اینکه عواملی نظیر استعداد، خواست، تلاش و پیگیری و اقبال مردم؛ در ماندگاری بازیگران اثرگذارند، گفت: بازیگری که با پشتوانه چهره اش بازیگری می کند، تاریخ انقضا دارد و دیر یا زود از مرکز توجه بیرون می رود.

۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۸

منوچهر شاهسواری مطرح کرد:
هنر کمک حال اقتصاد و سیاست جامعه است
خبرگزاری شبستان: مدیر عامل خانه سینما گفت: اقتصاد هنر، یک اقتصاد مقاومتی، ملی و اصطلاحا روی پاست که اگر کمی رویکرد های مان را تغییر دهیم و نگاه روشن تری داشته باشیم، می تواند کمک شایانی به اقتصاد کشور کند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۸

یک نمایشنامه خوانی در تئاتر پالیز
خبرگزاری شبستان: نمایشنامه ی «حشره» به کارگردانی آیدا کیخایی، روز شنبه ۱۴ اسفندماه در تماشاخانه ی پالیز اجراخوانی می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۱۶

«سیرک سیار» برای تئاتری ها روی صحنه رفت
خبرگزاری شبستان: نمایش سیرک سیار به کارگردانی پرستو گلستانی در اجرای شب گذشته ی خود میزبان جمعی از هنرمندان تئاتر و سینما بود.

۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۰:۴۸

«تنها راه ممکن» به آخر رسید
خبرگزاری شبستان: نمایش «تنها راه ممکن» به کارگردانی محمد یعقوبی که پس از اجرا در تئاتر باران و حضور در بخش بعلاوه ی فجر سی و پنجمین جشنواره ی تئاتر فجر در تالار سایه روی صحنه رفته بود، امشب به اجراهای خود پایان می دهد.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۴:۱۴

پایان یک نمایش در تئاتر سه نقطه
خبرگزاری شبستان: نمایش «چرا نازی پرواز کرد؟» نوشته و کار ندا قربانیان به اجرای عمومی خود در تئاتر سه نقطه پایان می دهد.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۴:۰۱

داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر بسیج مطرح کرد:
گروه ها باید نیاز مخاطب را بشناسند/ شتاب زدگی آفت تئاتر است
خبرگزاری شبستان: وحید لک بر این باور است که عجله در برنامه ریزی و تولید، آفتِ اجراهای جشنواره ی بسیج بوده که این مسئله با تامل گروه ها و رصد نیازهای جامعه قابل حل است.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۷:۲۱

«چهار صندوق» بیضایی خوانده می شود
خبرگزاری شبستان: نمایشنامه ی چهار صندوق از نمایشنامه های بهرام بیضایی به کارگردانی امیرحسین گلشنی اجراخوانی می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۶:۲۲

«سمنو» هفت شب روی صحنه می رود
خبرگزاری شبستان: نمایش «سمنو» که در سوگواره ی خمسه روی صحنه رفته بود، برای هفت شب به پلاتو اجرای مجموعه ی تئاتر شهر می آید.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۳:۲۰

در آیین پایانی جشنواره تئاتر بسیج مطرح شد:
هنر زینتی و تشریفاتی نیست/ سبک زندگی دفاع مقدس راهگشای امروز جامعه
خبرگزاری شبستان: رییس سازمان بسیج هنرمندان در اختتامیه ی جشنواره ی تئاتر بسیج، توجه به سبک زندگی دفاع مقدس را راهکاری برای مسائل امروز جامعه دانست و یادآور شد که در پرداخت نمایشی به دوران جنگ نباید شادی، شور و حماسه رزمندگان را نادیده گرفت.

۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۷

حیدر رضایی گفت:
مواجه با تماشاگر بهترین اتفاق برای تئاتر است
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش «هشت» بهترین رویکرد ممکن برای جشنواره های تئاتری را فراهم ساختن امکان اجرای عمومی دانست و عملکرد دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج را دراین زمینه موفق ارزیابی کرد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۳:۱۲

نگاهی به نمایش چادری برای نجیمه به کارگردانی حسن سبحانی؛
بازی و کارگردانی؛ نجات بخش اجرا
خبرگزاری شبستان: نمایش چادری برای نجیمه علیرغم رنجی که از ساختار نمایشنامه می برد اثر قابل قبولی است؛ چرا که جور متن را، کارگردانی، موسیقی و در برخی موارد؛ بازیگران به دوش کشیده اند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۲۲:۱۱

روز نخست جشنواره تئاتر بسیج چگونه گذشت؟
پختگی آثار ثمره تولید محوری با نگاه آموزشی
خبرگزاری شبستان: کوروش زارعی، دبیر جشنواره ی تئاتر بسیج رویکرد تولید همراه با آموزش را برای دوره ی دوازدهم اتخاذ کرده است. رویکردی که در روز نخست اجراها، جدای از ضعف و یا قوت اجراها موجب شده بود تا نمایش ها با همه ی ظرفیت و پختگی روی صحنه بروند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۷:۲۳