خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
مازیار ملکی:
«همشهری» یک بازی تک نفره است نه مونولوگ
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش همشهری که این نمایش را از ۲۹ خرداد ماه در تالار کوچک تئاتر مولوی روی صحنه برده است، معتقد است که نمایش او یک بازی تک نفره است و نه مونولوگ.

۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۵:۳۶

«شنیدن» و «در میان ابرها» نزدیک پایان
خبرگزاری شبستان: نمایش های «شنیدن» و «در میان ابرها» به کارگردانی امیر رضا کوهستانی به زمان پایان اجراهای خود نزدیک شدند.

۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۳:۰۱

روایت یک «ذهن برفکی» از قاچاق انسان
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش «ذهن برفکی» ماجرای این نمایش را داستان خروج غیرقانونی چند فرد از کشور معرفی کرد که قرار است با کشتی یک کاپیتان دیوانه از مرز بگذرند.

۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۱:۴۹

گلچهر دامغانی در گفتگو با شبستان:
ردپای جنگ در «صبحانه در غروب»
خبرگزاری شبستان: نویسنده و کارگردان نمایش صبحانه در غروب پرداخت به مسئله ی جنگ را یکی از دغدغه های فکری خود دانست که در نمایشنامه های مختلف به آن می پردازد.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۰۹:۴۹

لذت نوستالژی با نمایشنامه های خلج
خبرگزاری شبستان: اسماعیل خلج نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر، نمایشنامه های خود را با حضور بازیگرانی نظیر گلاب آدینه و مریم بوبانی خوانش می کند.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۳:۰۵

آوا فیاض خبر داد:
اجرای «به طرز غریبی» به شیوه مستند داستانی
خبرگزاری شبستان: نمایش به طرز غریبی که قرار است در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود، نخستین تجربه ی کارگردانی تئاتر آوا فیاض است که به گفته ی او اجرایی مستندگونه دارد.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۰۹:۳۳

با بازی مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور؛
علی اتحاد «خانه‌ بوشاسپ درازدست» را به صحنه می آورد
خبرگزاری شبستان: نمایش «خانه‌ ی بوشاسپ درازدست» به کارگردانی علی اتحاد در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۶:۰۹

مریم جلیلی از اجرای «وقایع اتفاقیه...» گفت؛
وفاداری به نمایش ایرانی در پرداخت به تاریخ معاصر
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش «وقایع اتفاقیه ی مفقود الپدر» گفت: علاقه من به نمایش ایرانی و باور اینکه شکوفایی تئاتر ایران در گروی پرداخت به مسائل و دغدغه های فرهنگی و اجتماعی خودمان خواهد بود، دلیل انتخابِ شیوه ی نمایش ایرانی از سوی من است.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۵:۵۴

مدیران تئاتر مستقل در نشست خبری مطرح کردند:
فعالیت مرکز مشاوره تئاتر مستقل در شهرستان ها و تهیه کنندگی تئاتر
خبرگزاری شبستان: در نشست خبری تئاتر مستقل تهران؛ علی اصغر دشتی فعالیت مرکز مشاوره ی تئاتر مستقل در شهرستان ها را از برنامه های پیش روی این مجموعه دانست. حسن جودکی نیز از فعالیت این مجموعه در حوزه ی تهیه کنندگی خبر داد.

۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۵:۱۸

در نشست خبری تئاتر مستقل مطرح شد:
اختصاص فضای رایگان برای معرفی کارگردان های جوان
خبرگزاری شبستان: مصطفی کوشکی مدیر تئاتر مستقل تهران، اختصاص فضای رایگان برای معرفی نمایش های کارگردان های نخبه ی جوان را از اهداف پیش روی تئاتر مستقل در سال جاری اعلام کرد.

۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۴:۲۷

به بهانه اجرای تازه شاهکار هنریک ایبسن؛
چه کسی «دشمن مردم» است؟
خبرگزاری شبستان: تماشای اجرای «دشمن مردم» به کارگردانی سینا راستگو امکانی برای تفکر به این پرسشِ جدی ایبسن است که دشمن مردم چه کسی است و چگونه باور مردم و حق اکثریت در یک منازعه ی سیاسی مصادره می شود.

۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۰۹:۵۵

«توفان» فرو می نشیند
خبرگزاری شبستان: نمایش «توفان» به کارگردانی مازیار سیدی که در تالار استاد خورشیدی تماشاخانه ی هنر روی صحنه رفته، روز دوشنبه ۲۲ خرداد به اجراهای خود پایان می دهد.

۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۱۴:۵۲

با حضور بازیگران تئاتر انجام می شود؛
«دی روز» با خوانش پنج نمایشنامه از نویسندگان نامی تئاتر
خبرگزاری شبستان: علی سرابی با اجرای پروژه ی خوانش و اجرا «دی روز» نمایشنامه هایی از بهرام بیضایی، علی رضا نادری، نادر برهانی مرند، محمد چرمشیر و محمد یعقوبی را به تئاتر شهر می آورد.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۴:۵۷

«نقاب» حقیقت انسان را مخدوش می کند
خبرگزاری شبستان: نقاب، آغازی برای گم شدن و مخدوش شدن حقیقت انسان است. در واقع زمانی که کسی بیشمار نقاب را در شرایط مختلف بر چهره می زند، تکه ای از خود را پشتِ این نقاب ها گم کرده و ناگزیر به زندگی با صورتک های جعلی است که او را از اصل خود دور می کند.

۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۱۷:۱۰

تئاتر شهر و اجرای نمایشی از گلستان
خبرگزاری شبستان: «پلاک ۷۲۹» به کارگردانی مهدی کردی، نمایشی از استان گلستان است که از شب گذشته هشتم خرداد در پلاتوی شماره ی یک مجموعه ی تئاتر شهر روی صحنه رفته است.

۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۴:۱۸

تماشاخانه مشایخی و میزبانی سه نمایش
خبرگزاری شبستان: نمایش های «خواب آلودگی» ، «اجسام از آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیک ترند» و «مرغ دریایی» سه اثر نمایشی نوبت اجرای خرداد تماشاخانه ی استاد مشایخی هستند.

۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۵:۳۸

«ترانه ای برای تو» به تالار سایه می آید
خبرگزاری شبستان: نمایش «ترانه ای برای تو» نوشته و به کارگردانی امین ابراهیمی در تالار سایه ی مجموعه ی تئاتر شهر روی صحنه می رود.

۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۱:۲۴

«پپرونی برای دیکتاتور» پرفروش تا هفته آخر
خبرگزاری شبستان: نمایش «پپرونی برای دیکتاتور» به کارگردانی علی احمدی در آخرین هفته ی اجرا همچنان در جذب مخاطب موفق است.

۱۳۹۶/۳/۶ - ۱۴:۰۹

اکران فیلم تئاتر «همتون منو میشناسین»
خبرگزاری شبستان: فیلم تئاتر «همتون منو میشناسین» به کارگردانی سامان ارسطو در تئاتر پایتخت اکران می شود.

۱۳۹۶/۳/۶ - ۱۳:۵۷

سینا راستگو درباره ی نخستین تجربه ی کارگردانی خود به شبستان گفت:
حرف «دشمن مردم» کهنه نیست/ حمایت کیومرث مرادی دلگرمی من بود
خبرگزاری شبستان: سینا راستگو که نمایش «دشمن مردم» نوشته ی هنریک ایبسن را در تالار مولوی روی صحنه برده، مهم ترین دلایل انتخاب این نمایشنامه را یکی عدم اجرا در سال های اخیر و دیگر به روز بودن حرف اثر می داند.

۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۶:۳۶