خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

الأحد ١٨ ذو القعدة ١٤٤٠

Sunday, July 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
دبیر جشنواره تئاتر فجر در نشست چشم انداز تئاتر استان ها مطرح کرد:
هدف جشنواره فجر کشف چهره های تازه است
خبرگزاری شبستان: فرهاد مهندس پور با بیان اینکه بخش مهمی از کارگردان های جریان ساز تئاتر کشور از جشنواره ی تئاتر فجر معرفی شده اند، تاکید کرد: کانال های ورودی جشنواره های استانی به فجر باید کوچک تر شوند تا جشنواره محل کشف و معرفی چهره های تازه باشد.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۸:۳۹

مرادخانی در نشست چشم انداز تئاتر استان ها تاکید کرد:
مدیریت فضاهای نمایشی به مردم سپرده شود/ حمایت از حیات تماشاخانه های خصوصی چالش بخش دولتی
خبرگزاری شبستان: معاون امور هنری وزارت ارشاد معتقد است: انجمن نمایش استان ها لزوما نباید به اداره فضاهای تئاتری ورود کند و بهتر است نقش حامی و هدایت گر جریان های خصوصی را بر عهده بگیرد. نگهداشت و حفظ تئاتر خصوصی، وظیفه ی مهمی است که دولت برعهده دارد.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۷:۴۳

مدیر کل امور استان های وزرات ارشاد در نشست چشم انداز تئاتر استان ها:
ریشه برخی اختلافات نبود گفتمان هنری واحد است
خبرگزاری شبستان: محمد مهدی احمدی در نخستین روز نشست چشم انداز تئاتر استان ها گفت: اگر تعاملات در استانی براساس قانون انجام نشود، با تعارضات میان هنرمندان و انجمن‌ها مواجه می شویم و علت بروز این مشکلات نبود گفتمان هنری واحد است.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۸:۴۱

مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی مطرح کرد:
لزوم اعتماد به انجمن نمایش استان ها/ واگذاری مدیریت تالارهای دولتی به اهالی تئاتر
خبرگزاری شبستان: مهدی شفیعی، توجه به ظرفیت بی نظیر تئاتر در ارتقای فرهنگ عمومی، جامعه پذیری، فرهنگ پذیری، رشد اجتماعی کودکان و نوجوانان، اقتصاد فرهنگ و ارتقای شرایط اقتصادی فعالان حوزه تئاتر را از محورهای نشست دو روزه چشم انداز تئاتر استان ها دانست.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۵:۰۰

وزیر ارشاد در چشم انداز تئاتر استان ها مطرح کرد:
گفتمان تئاتر در دهه چهارم باید اجتماعی باشد
خبرگزاری شبستان: صالحی امیری تاکید کرد: گفتمان تئاتر در دهه ی چهارم باید مبتنی بر اجتماعی شدن تئاتر باشد. چالش بزرگ جامعه ی ما، چالش اخلاقی است و از ستایش تا آتنا، فریاد مظلومیت و نشانه ی افول اخلاق در جامعه ی ماست.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۲:۱۴

فرهاد مهندس پور در نشست خبری جشنواره تئاتر فجر مطرح کرد:
انتخاب آثار جشنواره بر عهده جامعه تئاتری است
خبرگزاری شبستان: فرهاد مهندس‌پور در نشست رسانه ای جشنواره تئاتر فجر گفت: اینکه جامعه ی تئاتری خودش بتواند آثار را انتخاب کند، اتفاق درست تری است که می تواند ضریب اشتباهات را پایین بیاورد. در آن صورت حتی اگر اشتباهی رخ دهد، یک اشتباه دسته جمعی است.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۶:۵۸

بازیگر برگزیده جشنواره تئاتر فجر در گفت و گو با شبستان:
می خواستم زن اثیری بوف کور باشم
خبرگزاری شبستان: هرگاه داستانِ بوف کور را می خواندم، علاقه داشتم تا بتوانم روزی در نقش زن اثیری بازی کنم و خوشحالم که این اتفاق در نمایش محمد علی سجادی روی داد.

۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۵:۰۳

نمایش های تالار سمندریان به پایان می رسند
خبرگزاری شبستان: نمایش های «روال عادی» و «بوف نه چندان کور» که از سی و یکم خرداد ماه در سالن استاد سمندریان مجموعه ی ایرانشهر روی صحنه رفته بود، تا پایان تیرماه روی صحنه خواهند بود.

۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۲:۴۸

در نشست خبری «خسیس» مطرح شد:
تئاتر کلاسیک اروپایی با مولفه های نمایش ایرانی
خبرگزاری شبستان: مریم کاظمی مترجم و کارگردان نمایش خسیس که از پایان تیرماه در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می رود، درباره ی این اثر نمایشی گفت: عناصر نمایش های کلاسیک ایرانی نظیر رو حوضی، خیمه شب بازی و نقالی در اجرای این نمایش به کار گرفته شده اند.

۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۶:۰۷

کارگردان «خواب طولانی انار آباد» مطرح کرد:
اجرایی برگرفته از عناصر نمایش ایرانی
خبرگزاری شبستان: آلما گشتاسب گفت: عناصر نمایش ایرانی نظیر نقالی و تعزیه، اساس شکل اجرایی نمایش ماست که سعی کرده ایم با بسط شخصیت های این گونه های نمایشی، به اتفاقی که مدنظرمان بوده، نزدیک شویم.

۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۱۱:۲۵

در نشست رسانه ای «لامبورگینی» مطرح شد:
رسالت هنرمند تلنگر زدن است/ تواضع سیامک صفری مانع مطرح شدن نویسندگی اوست
خبرگزاری شبستان: اشکان خطیبی بازیگر نمایش لامبورگینی در نشست خبری این نمایش تاکید کرد: رسالت هنرمند بویژه در حوزه ی نمایش و ادبیات نمایشی نه حل معضل که تلنگر زدن است.

۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۴:۴۹

سیامک صفری مطرح کرد:
تئاتر باید خواب تماشاگر را بر هم بزند
خبرگزاری شبستان: سیامک صفری نویسنده و کارگردان نمایش لامبورگینی با بیان اینکه دغدغه او از اجرای این نمایش طرح معضلات اجتماعی است، تاکید کرد: وظیفه ی تئاتر شوک دادن و یادآوری مسائل اجتماعی است تا خواب تماشاگر را بر هم بزند.

۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۳:۰۷

رضا موسوی گفت:
«پله سوم» یک اتفاق منسجم در عکاسی تئاتر است
خبرگزاری شبستان: رضا موسوی که انتخاب آثار نمایشگاه عکس تئاتر «پله سوم» را بر عهده داشته، بر این باور است که این نمایشگاه به لحاظ یکدستی منسجم و هماهنگ بوده و آثار با کیفیتی در آن به نمایش درآمده اند.

۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۰:۱۰

از شانزدهم تیرماه در تئاتر پالیز؛
«داستان خرس های پاندا» روی صحنه می رود
خبرگزاری شبستان: شیوا اردویی، بازیگر و کارگردان تئاتر نمایشنامه ی «داستان خرس های پاندا» را از شانزدهم تیرماه به تماشاخانه ی پالیز می آورد.

۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۰۹:۲۲

در نشست خبری جشنواره ی چرخ و فلک مطرح شد:
توجه به نمایش خلاق با کمک خانواده ها
خبرگزاری شبستان: در نشست رسانه ای جشنواره چرخ و فلک توجه به نمایش خلاق، معرفی تئاتر به خانواده ها و امکانی برای شناخت توانایی های کودک از اهداف مورد توجه برگزار کنندگان این رویداد معرفی شد.

۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۲:۳۹

در تئاتر پالیز چه خبر است؟
نمایشنامه های مطرح جهان در پالیز
خبرگزاری شبستان: تماشاخانه ی پالیز نوبت تابستان خود را با اجرای چهار نمایشی آغاز کرده است که هر کدام از نمایشنامه های مهم دوره و یا مولف خود به حساب می آیند.

۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۰۹:۰۳

مرجان قمری از نخستین تجربه کارگردانی خود گفت؛
«همسر چینی» یک کمدی دو نفره است
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش «همسر چینی» بر این باور است که اجرای نمایش کمدی با توجه به مشکلات مردم به گونه ای رسالت وی در کارگردانی تئاتر است.

۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۰۹:۰۲

استقبال از «بنگاه تئاترال» در تئاتر قدیمی «سنگلج»
خبرگزاری شبستان: نمایش بنگاه تئاترال نوشته ی علی نصیریان و به کارگردانی هادی مرزبان که از پنجم تیرماه در تئاتر سنگلج روی صحنه رفته، در نخستین روزهای اجرای خود با استقبال مخاطبان همراه شده است.

۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۷:۵۴

بازیگر «هملت، تهران ۲۰۱۷» از تجربه همکاری با کیومرث مرادی گفت:
ویژگی کارگردانی کیومرث مرادی دانش به روز اوست
خبرگزاری شبستان: زهرا بهروزمنش با بیان اینکه همکاری با کیومرث مرادی تجربه ای همراه با یادگرفتن تازه های تئاتر جهان است، ویژگی «هملت، تهران ۲۰۱۷» را تمرکز بر رابطه ی عاشقانه ی هملت و اوفلیا دانست.

۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۰۹:۲۹

«بازی استریندبرگ» به سینما چهارسو می رود
خبرگزاری شبستان: فیلم تئاتر بازی استریندبرگ به کارگردانی حمید سمندریان برنامه ی شنبه های فیلم تئاتر این هفته ی پردیس سینمایی چهارسو است.

۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۵:۵۴