خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

الجمعة ١٦ شعبان ١٤٤١

Friday, April 10, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
«سرخ، سفید، آبی» به اجرای آخر رسید
خبرگزاری شبستان: «سرخ، سفید، آبی» به کارگردانی سروش طاهری به پایان دوره ی اجرای خود رسید.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۵:۳۰

برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد در گفتگو با کارشناسان / وحید لک:
وزارت ارشاد مرجع رسمی صدور مجوزهای هنری است/ نگاه صالحی قابل تقدیر است
خبرگزاری شبستان: وحید لک درباره برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نگاهِ عباس صالحی به حل مسئله مداخلات غیر رسمی سایر نهادها قابل تقدیر است، اگر این ایده عملی شود، یکی از دغدغه های خانواده هنر برطرف خواهد شد.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۵:۰۹

تعطیلی تئاتر در سالروز شهادت امام محمد تقی(ع)
خبرگزاری شبستان: مجموعه های تئاتر شهر، تماشاخانه ایرانشهر و خانه نمایش روزهای دوشنبه و سه شنبه ۳۰ و ۳۱ مردادماه به مناسبت سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) روی صحنه نمی روند.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۰:۱۰

در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی چه گذشت؟
همه آنچه در جلسه رای اعتماد به سیدعباس صالحی مطرح شد
خبرگزاری شبستان: در جلسه ی رای اعتماد به سید عباس صالحی، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم؛ موافقان و مخالفان دلایل خود را ابراز کردند. عباس صالحی نیز به دفاع از برنامه ها و رویکردهای فرهنگی خود پرداخت.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۷:۰۴

گفت و گو با حسین مسافرآستانه- بخش دو؛
جفایی نابخشودنی است که هنر را قربانی سیاست می کنیم/ چرا از تئاتر وحشت داریم؟
خبرگزاری شبستان: مسافرآستانه گفت: بزرگ ترین جفای به تئاتر؛ انعکاس غیر کارشناسی آثار نمایشی است. بارها شاهد بوده ام که تاختنِ به سینما و تئاتر از سوی بسیاری رسانه ها با هدف سیاسی انجام می شود. یک جفای نابخشودنی است که هنر را قربانی سیاست می کنیم.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۰:۴۰

گفت و گو با حسین مسافرآستانه- بخش یک؛
ماهیت تئاتر، هرگز به «وسیله بودن» تن در نمی دهد/ هنر خطرناک نیست
خبرگزاری شبستان: رییس سابق مرکز هنرهای نمایشی بر این باور است که ماهیت تئاتر، هرگز به وسیله بودن تن در نمی دهد. تئاتر محلِ طرح مسائل مختلف است که انسان را به اندیشیدن دعوت کند و اگر چیزِ منفی در آن مطرح می شود، نتیجه ای مثبتی در پی خواهد داشت.

۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۸:۱۴

حسن باستانی مطرح کرد:
«صبحِ یه روز لعنتی» در مرزهای جغرافیایی نمی گنجد
خبرگزاری شبستان: حسن باستانی در نشستِ خبری نمایش «صبحِ یه روز لعنتی» با بیان اینکه این نمایش در مرزهای جغرافیایی نمی گنجد، گفت: ما در جهانی زندگی می کنیم که همواره درگیر جنگ بوده و جنگ ها همیشه برای کشور گشایی و تصاحب مرزهای بیشتر اتفاق افتاده اند.

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۲:۱۳

گفت و گو با پیام دهکردی- بخش سه؛
سطحی نگری آفت جشنواره های موضوعی است
خبرگزاری شبستان: پیام دهکردی گفت: نقص سیستم اثرگذار است. وقتی مبانی فکری درست هجی نمی شود، به هنرمندان این انتقال داده می شود که هدف از برگزاری این رویداد پخشِ صلوات خاصه ی امام رضاست. وقتی غایت مطالبه سطحی نگری است، چرا هنرمند باید تن به آن بدهد.

۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۶:۰۴

گفت و گو با پیام دهکردی- بخش دو؛
روح بیلان کاری عامل توقف رشد جشنواره ها/ بروز فعالیت مهم تر از نفس عمل است
خبرگزاری شبستان: روح حاکم بر جریان های فرهنگی و جشنواره ای کشور، روح بیلان کاری است. تعداد اجراها برای ما مهم است، اینکه پارسال ده نمایش بوده و امسال پانزده تا. در صورتی که این ها گشایشی ایجاد نمی کند و باید نگاه کیفی و نظارتی وجود داشته باشد.

۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۱۱:۰۲

گفت و گو با پیام دهکردی- بخش یک؛
جشنواره ای که مبانی فکری ندارد، فاجعه است
خبرگزاری شبستان: پیام دهکردی معتقد است، گسترش جشنواره ها اگر مبانی درستی داشته باشند اتفاقی مبارک است. فاجعه زمانی آغاز میشود که مبانی فکری درست چیدمان نشده و این عدم چیدمان درست، شرکت کنندگان جشنواره را به سمت سطحی نگری و محدودیت می کشاند.

۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۰۸:۴۶

معاون امور هنری وزیر ارشاد مطرح کرد:
نباید برداشت های سطحی از فرهنگ رضوی، دایره آثار را محدود کند
خبرگزاری شبستان: علی مرادخانی در حاشیه ی آیین پایانی دوازدهمین جشنواره ی تئاتر رضوی تاکید کرد: فرهنگ رضوی گستره ای وسیع است و نباید برداشت های سطحی از این فرهنگ، دایره ی تولید آثار را محدود کند.

۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۰۴:۵۴

نگاهی به نمایش های جشنواره ی تئاتر رضوی/
تئاتر رضوی، گرفتار کلیشه و تکرار
خبرگزاری شبستان: بررسی داستان نمایش های اجرا شده در دوازدهمین دوره ی جشنواره ی تئاتر رضوی نشان می دهد که این رویداد علی رغم همه ی کوشش های انجام شده، همچنان در بحث نمایشنامه نویسی و پرداخت اثر گرفتار کلیشه و تکرار است.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۲۱:۲۹

گزارش اختصاصی شبستان از دومین روز جشنواره تئاتر رضوی/
پایان جشنواره دوازدهم با اجرای چهار نمایش
خبرگزاری شبستان: روز دوم و پایانی اجراهای دوازدهمین جشنواره ی تئاتر رضوی، با اجرای نمایش های «زندگی شاید همین حالا» ، «بازگشت به خانه» ، «کوکوی کبوتران حرم» و «پانما» ، کارگاه تخصصی بازیگری با حضور آرش دادگر و نقالی استاد قاسم مهرنیا، پیگیری شد.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۲۰:۲۲

مهدی شفیعی در حاشیه دومین روز از جشنواره تئاتر رضوی مطرح کرد:
جریان سازی و شکل گیری پروسه تولید هدف تئاتر رضوی است
خبرگزاری شبستان: مهدی شفیعی تاکید کرد: جشنواره تئاتر رضوی با هدف جریان‌سازی تئاتر دینی مبتنی بر رزش های فرهنگی ما برگزار می شود و کوشش می کند تا نمایش هایی که با این هدف تولید می شوند را در چرخه ی اجرا قرار دهد.

۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۸:۰۰

گزارش اختصاصی شبستان از روز نخست جشنواره ی تئاتر رضوی/
اشک های تماشاگران به وقت قربانی «اسماعیل»
خبرگزاری شبستان: نخستین روز از اجراهای دوازدهمین جشنواره ی تئاتر رضوی، با برگزاری کارگاه تخصصی بازیگری با حضور آرش دادگر، اجرای پرده خوانی استاد حسین مداح نیا و اجرای نمایش هایی از استان های البرز، خوزستان، فارس و قم برگزار شد.

۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۶:۱۴

گفت و گو با شهرام گیل آبادی- بخش دو؛
تئاتر تعاملی، راهکاری برای تشویق گفت و گو در جامعه
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» گفت: ما دچار عدمِ اعتماد به نفس اجتماعی هستیم، چرا که یاد نگرفتیم با همدیگر حرف بزنیم و تئاتر تعاملی می تواند راهکاری برای تشویق به گفت و گو در جامعه باشد.

۱۳۹۶/۵/۹ - ۰۹:۴۳

گفت و گو با شهرام گیل آبادی- بخش یک؛
آسیب های اجتماعی زخمی بر چهره جامعه است
خبرگزاری شبستان: کارگردان «یک دقیقه و سیزده ثانیه» گفت: آسیب های اجتماعی، زخمی است که ردِ آن بر چهره همه جامعه، مردم و مسئولین می نشیند و کمترین فایده ی پرداختن به این حوزه؛ اطلاع رسانی، واکاوی و آگاه سازی مردم است.

۱۳۹۶/۵/۸ - ۰۸:۵۸

کارگردان فیلم «یار کمکی» مطرح کرد:
تجربه دوست داشتنی کارگردانی با حضور بازیگران کودک
خبرگزاری شبستان: قاسم عبداللهی که فیلم کوتاه یار کمکی را برای پروژه دانشگاهی خود ساخته است، این فیلم را به واسطه ی حضور بازیگران کودک تجربه ی متفاوت خود قلمداد می کند.

۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۵:۳۴

حسن معجونی و آخرین روزهای اجرای دو نمایش
خبرگزاری شبستان: نمایش های «ماجرای متران پاژ» و «سه خواهر» به کارگردانی حسن معجونی به آخرین روزهای اجرای خود رسیدند و تنها تا دوم مرداد به صحنه می روند.

۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۷:۲۷

وداع با پیکر حبیب الله کاسه ساز
خبرگزاری شبستان: پیکر مرحوم حبیب‌الله کاسه‌ساز با همراهی جمعی از سینماگران و مدیران فرهنگی از خانه ی سینما به سمت آرامگاه ابدی بدرقه شد.

۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۴:۱۵