خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٠ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
مدیر بخش بین‌الملل مرکز هنرهای نمایشی مطرح کرد:
نتوانسته ایم تئاتر ایران را به جهان معرفی کنیم
خبرگزاری شبستان: رایانی مخصوص گفت: تئاتر ما در زمینه های مختلف آدم های درجه یکی دارد که می توانند در مواجهه با تئاتر جهان، حرف های بسیاری داشته باشند. یکی از مشکلات ما این است که نمی توانیم به درستی خودمان را به جهان معرفی کنیم.

۱۳۹۵/۱۰/۱۱ - ۱۶:۰۷

مهدی شفیعی مطرح کرد:
بازار بهاره تئاتر فرصتی برای تقویت تعاملات بین المللی است
خبرگزاری شبستان: شفیعی گفت: باید ساز و کارهای عرضه ی تولیدات خود را بهتر بشناسیم. اینکه برای تولید یک نمایش وقت صرف کنیم اما انرژی و هزینه های صرف شده به یک دوره ی کوتاه اجرای عمومی و یا جشنواره محدود شود، درست نیست.

۱۳۹۵/۱۰/۱۱ - ۱۵:۳۲

به بهانه درگذشت دنیا فنی زاده؛
وقت تنهایی «کلاه قرمزی»
خبرگزاری شبستان: دنیا فنی زاده عروسک گردان عروسک محبوب کلاه قرمزی پس از ده سال مبارزه با بیماری سرطان درگذشت.

۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۳:۴۸

«به گزارش باروت» در تالار ارغنون روی صحنه می رود
خبرگزاری شبستان: گلچهر دامغانی «به گزارش باروت» را با بازی مجتبی پیرزاده به تماشاخانه ارغنون می آورد.

۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۶:۴۸

مو سپید های تئاتر ایران از جعفر والی گفتند/ دولت آبادی : لطفاً به من تسلیت بگویید
خبرگزاری شبستان: محمود دولت آبادی، ایرج راد، اکبر زنجانپور، سعید پور صمیمی و یداله صمدی در مراسم تشییع پیکر جعفر والی از فقدان او گفتند.

۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۴:۵۴

گفتگو با سعید ابک بازیگر نمایش مرز؛
مرزی میان جنگ و صلح
خبرگزاری شبستان: سعید ابک بازیگر نمایش مرز از روند تولید مشترک این نمایش با همکاری گروه ایرانی و گروه آلمانی و تجربه ی اجرا در دو کشور گفت.

۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۲:۵۶

منیژه محامدی «حادثه در ویشی» را به «ایرانشهر» می آورد
خبرگزاری شبستان: منیژه محامدی کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه با نمایش «حادثه در ویشی» به سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر می آید.

۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۱:۱۸

«نامه های عاشقانه از خاورمیانه» در تماشاخانه پالیز
خبرگزاری شبستان: کیومرث مرادی پس از اجرای نمایش «افسون معبد سوخته» در تماشاخانه ایرانشهر؛ با نمایشی تازه به تئاتر پالیز آمده است.

۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۱:۱۶

در گفت و گو با اتابک نادری مطرح شد:
سرمایه گذار بخش خصوصی، باید از وضعیت ارائه محصول هنری مطمئن باشد
خبرگزاری شبستان: نادری گفت: برای ایجاد فضای امن اقتصادی، چه در حوزه ی تئاتر، چه سینما و چه موسیقی، نظارت دولتی باید بُرنده تر، صریح تر و قوی تر عمل کند تا کسی از احتمال توقیف و یا عدم اجازه ی ارائه ی محصول هنری خود استرس نداشته باشد.

۱۳۹۵/۹/۲۵ - ۱۲:۲۸

به بهانه اجرای «عمو نوروز و ننه سرما» در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان؛
به احترام شما ایستاده ایم، آقای انصافی!
خبرگزاری شبستان: نمایش ایرانی در سال های رو به محاق و فراموشی به آخرین شوالیه های وفادارش چشم امید دارد باشد که کسی، فکری به حال این نمایش کند تا شاید روزی، فضایی برای پاسداشت و احیای تعزیه، نمایش روحوضی و دیگر آیین های نمایشی ایران فراهم شود.

۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۰۹:۱۶

حمیدرضا نعیمی در کارگاه مبانی کارگردانی و شیوه های اجرا:
وظیفه کارگردان، ساده کردن نمایشنامه در اجراست
خبرگزاری شبستان: ظیفه ی کارگردان، ساده کردن نمایشنامه در اجراست. چرا که همه ی مردم خواندن نمایشنامه را دوست ندارند، اما تماشای یک تئاتر را دوست دارند. کارگردان، نمایشنامه را انتخاب می کند تا همه از آن لذت ببرند.

۱۳۹۵/۹/۲۳ - ۰۹:۱۹

در نشست خبری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان مطرح شد:
جشنواره تئاتر کودک نیازمند حمایت مدیران استان همدان
خبرگزاری شبستان: مهدی شفیعی گفت: مسئولان استان همدان در سال های نخست برگزاری جشنواره ی کودک، همیت بیشتری داشتند و تمام توان خود را به کار می بستند اما در دوره ی حاضر شاهد بودیم که انگیزه ها برای برگزاری جشنواره کمرنگ شده است.

۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۱۵:۲۰

در گفت و گو با شاهین چگینی مطرح شد:
دولت نباید به واسطه نظارت بر تماشاخانه ها؛ بزرگ تر شود
خبرگزاری شبستان: رییس هیات مدیره صنف تماشاخانه های ایران، واگذاری بخشی از حوزه نظارتی دولت به مدیران تماشاخانه ها را از لازمه های رسیدن به خصوصی سازی دانست.

۱۳۹۵/۹/۷ - ۰۸:۳۱

رسانه و تئاتر؛ در تعامل با یکدیگر- بخش یک
لزوم بازنگری در شیوه های تبلیغ تئاتر/ تلویزیون به تئاتر بیشتر توجه کند
خبرگزاری شبستان: تئاتر امروز دیگر یک هنر خاص نیست، هنر منحصر به اشراف یا فرهیختگان. هنری است که نیاز به ارتباط با دسته های بزرگ تماشاگران دارد و در این راه باید از ابزار رسانه های جمعی بهره بگیرد تا بتواند رفته رفته جمع محدود مخاطبان را وسعت ببخشد.

۱۳۹۵/۹/۲ - ۱۵:۲۳

اتابک نادری مطرح کرد:
برگزاری انتخابات انجمن نمایش دستاورد مهم مرکز هنرهای نمایشی
خبرگزاری شبستان: اتابک نادری مدیر امور استان های مرکز هنرهای نمایشی برگزاری انتخابات انجمن های نمایش استان ها را از مهم ترین دستاوردهای مرکز هنرهای نمایشی دانست.

۱۳۹۵/۸/۲۹ - ۱۸:۱۵

کارگردان نمایش «تابستان یخی» گفت:
مخاطب کودک با کسی تعارف ندارد
خبرگزاری شبستان: امین دلپذیر اجرای نمایش برای کودکان را اتفاقی جذاب دانست و گفت: مخاطبین کودک، صادق ترین مخاطبان تئاتر هستند چرا که وقتی نمایش را دوست دارند، شادی شان را ابراز می کنند و اگر دوست نداشته باشند، برای ماندن در سالن با کسی تعارف ندارند.

۱۳۹۵/۸/۲۹ - ۱۶:۵۷

آثار برگزیده نمایشنامه نویسی فجر خوانده می شوند
خبرگزاری شبستان: نمایشنامه خوانی آثار برگزیده مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار می شود.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۳:۳۲

«دور از دسترس اطفال نگهداری شود» در تالار سایه
خبرگزاری شبستان: نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» به کارگردانی مهدی پاشایی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر، روی صحنه می رود.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۱:۵۶

در نشست خبری نمایش «فاستوس ۲۰۱۶» مطرح شد:
دانشجویان بازیگری از تجربه «فاستوس ۲۰۱۶» گفتند
خبرگزاری شبستان: شادی اسدپور، مجید اکبری، حمیدرضا فراهانی و عبدالرضا نصاری بازیگران نمایش «فاستوس ۲۰۱۶» از تجربه همکاری با فرشاد منظوفی نیا صحبت کردند.

۱۳۹۵/۸/۲۲ - ۱۷:۴۲

در نشست خبری نمایش «فاستوس ۲۰۱۶» مطرح شد:
سپاهی از خطاکاران برای رستگاری به خط می شوند/ «فاستوس ۲۰۱۶» مهمان «مولوی»
خبرگزاری شبستان: فرشاد منظوفی‌نیا گفت: معتقدم بسیاری از متون کلاسیک آنقدر ارزش دارند که هر چقدر اجرا بشوند، نه تنها از ارزش هایشان کاسته نمی شود، بلکه هر کارگردانی، می‌تواند نقاط جدیدی را کشف و به آن اثر نمایشی تزریق کند.

۱۳۹۵/۸/۲۲ - ۱۶:۴۹