خبرگزاری شبستان

شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

السبت ٢ المحرّم ١٤٣٩

Saturday, September 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
گزارش شبستان از تمرین نمایش «نزار این خواب تعبیر بشه»
کاشکی کابوس ها دروغ باشند
خبرگزاری شبستان: مواجهه با اثری که دوران دفاع مقدس را دستمایه قرار داده، به نوعی دیدار دوباره با جنگ است. جنگی که سی سال از خاموشیِ شعله های آتش آن می گذرد، اما انگار تمامی ندارد و یادآور خواب هایی است که ممکن بود کابوس زندگی مان باشد.

۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۴:۱۹

از هفته نخست مهرماه؛
تالار وحدت؛ میزبان «سهروردی» و «شوایک...»
خبرگزاری شبستان: تالار وحدت، نخستین نوبت اجراهای فصل پاییز خود را به دو نمایش «سهروردی» و «شوایک، سرباز ساده دل» اختصاص داده است. نمایش هایی به کارگردانی شکرخدا گودرزی و حمیدرضا نعیمی که از هفته ی نخست مهرماه روی صحنه می روند.

۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۰۹:۴۷

چه نمایش هایی را فقط تا پایان تابستان می توان دید؟ - بخش دوم
وداع با «آینه های روبرو» و چند نمایش دیگر
خبرگزاری شبستان: «آینه های روبرو» به کارگردانی محمد رحمانیان یکی از چند نمایشی است که تنها چند روز دیگر روی صحنه باقی می ماند. «زبان تمشک های وحشی» ، «برج های خاموش» و «فالومی» دیگر نمایش های هستند که روزهای آخر نوبت اجرای خود را تجربه می کنند.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۷:۵۶

چه نمایش هایی را فقط تا پایان تابستان می توان دید؟ - بخش نخست
هنگامه بدرود با نمایش های تابستان
خبرگزاری شبستان: چند روز دیگر تابستان به آخر می رسد؛ پایانی که با توجه به فرا رسیدن ایام سوگواری محرم و تغییر برنامه ی تالارهای نمایشی به منزله ی پایان اجرای آثار روی صحنه است.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۰:۲۳

شهرام کرمی مطرح کرد:
مرگ اندیشی و مرگ آگاهی در «چه کسی سهراب را کشت؟» / مثل هیچ کس کار نمی کنم
خبرگزاری شبستان: شهرام کرمی گفت: چه کسی سهراب را کشت، نمایشی درباره ی مرگ اندیشی و مرگ آگاهی است. من مثلِ هیچ کس کار نمی کنم و سعی کرده ام روندی را در آثارم دنبال کنم که در آن احترام به تماشاگر برای من مهم ترین عامل است.

۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۲:۵۳

محمد علایی خبر داد:
نمایشنامه خوانی به نفع کودکان بی سرپرست
خبرگزاری شبستان: محمد علایی کارگردان نمایشنامه خوانی «ما به هم دروغ نمی گیم» از اجرای این نمایشنامه به نفع کودکان بی سرپرست خبر داد.

۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۱:۲۰

ضیافت نمایشنامه خوانی شهرزاد
خبرگزاری شبستان: تئاتر شهرزاد، شنبه های هر هفته را به نمایشنامه خوانی اختصاص داده است. برنامه ای که «هزار و یک شبِ شهرزاد» نام گرفته است.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۴:۳۲

کارگردان نمایش «شب بازی ملک دارا» گفت:
دعوت از کارکشته های تئاتر برای دیدن نمایش ها می توانست جایگزین حذف مسابقه باشد
خبرگزاری شبستان: مرتضی نجفی با تاکید بر حذف داوری از جشنواره ی امسال؛ یادآور شد: حذف مسابقه و داوری از جشنواره، اشکالی ندارد اما ای کاش با دعوت از کارکشته ها و اساتید نمایش ایرانی، فرصت گفت و گو و تعامل به وجود می آمد.

۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۵:۳۶

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت؛ تاکید کرد:
حوزه سلامت نیازمند کار فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حوزه ی سلامت اقدامات بسیاری انجام شده است اما این حوزه به کار فرهنگی جدی نیاز دارد.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۹:۳۹

در آیین اختتامیه دومین جشنواره فیلم سلامت مطرح شد:
نکوداشت دکتر نجفی زاده و رخشان بنی اعتماد/ اجرای زنده شهرام ناظری
خبرگزاری شبستان: آیین اختتامیه دومین جشنواره ی فیلم سلامت با نکوداشت دکتر کتایون نجفی زاده، رخشان بنی اعتماد و اهدای جوایز به فیلم های برگزیده برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۹:۱۲

برزگر در کارگاه «چرا فیلم می سازیم؟» مطرح کرد:
فیلمسازی گران است اما سخت فیلم ساختن را انتخاب کرده ام
خبرگزاری شبستان: مجید برزگر در کارگاه تجربه های شخصی چرا فیلم می سازیم؟ گفت: اینکه فیلمسازی، گران است واقعیت دارد اما من بین فیلم نساختن و سخت فیلم ساختن دومی را انتخاب می کنم. توصیه می کنم یا فیلمسازی را رها کرده و یا در تصمیم تان مصمم تر شوید.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۰:۱۳

«سرخ، سفید، آبی» به اجرای آخر رسید
خبرگزاری شبستان: «سرخ، سفید، آبی» به کارگردانی سروش طاهری به پایان دوره ی اجرای خود رسید.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۵:۳۰

برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد در گفتگو با کارشناسان / وحید لک:
وزارت ارشاد مرجع رسمی صدور مجوزهای هنری است/ نگاه صالحی قابل تقدیر است
خبرگزاری شبستان: وحید لک درباره برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نگاهِ عباس صالحی به حل مسئله مداخلات غیر رسمی سایر نهادها قابل تقدیر است، اگر این ایده عملی شود، یکی از دغدغه های خانواده هنر برطرف خواهد شد.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۵:۰۹

تعطیلی تئاتر در سالروز شهادت امام محمد تقی(ع)
خبرگزاری شبستان: مجموعه های تئاتر شهر، تماشاخانه ایرانشهر و خانه نمایش روزهای دوشنبه و سه شنبه ۳۰ و ۳۱ مردادماه به مناسبت سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) روی صحنه نمی روند.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۰:۱۰

در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی چه گذشت؟
همه آنچه در جلسه رای اعتماد به سیدعباس صالحی مطرح شد
خبرگزاری شبستان: در جلسه ی رای اعتماد به سید عباس صالحی، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم؛ موافقان و مخالفان دلایل خود را ابراز کردند. عباس صالحی نیز به دفاع از برنامه ها و رویکردهای فرهنگی خود پرداخت.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۷:۰۴

گفت و گو با حسین مسافرآستانه- بخش دو؛
جفایی نابخشودنی است که هنر را قربانی سیاست می کنیم/ چرا از تئاتر وحشت داریم؟
خبرگزاری شبستان: مسافرآستانه گفت: بزرگ ترین جفای به تئاتر؛ انعکاس غیر کارشناسی آثار نمایشی است. بارها شاهد بوده ام که تاختنِ به سینما و تئاتر از سوی بسیاری رسانه ها با هدف سیاسی انجام می شود. یک جفای نابخشودنی است که هنر را قربانی سیاست می کنیم.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۰:۴۰

گفت و گو با حسین مسافرآستانه- بخش یک؛
ماهیت تئاتر، هرگز به «وسیله بودن» تن در نمی دهد/ هنر خطرناک نیست
خبرگزاری شبستان: رییس سابق مرکز هنرهای نمایشی بر این باور است که ماهیت تئاتر، هرگز به وسیله بودن تن در نمی دهد. تئاتر محلِ طرح مسائل مختلف است که انسان را به اندیشیدن دعوت کند و اگر چیزِ منفی در آن مطرح می شود، نتیجه ای مثبتی در پی خواهد داشت.

۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۸:۱۴

حسن باستانی مطرح کرد:
«صبحِ یه روز لعنتی» در مرزهای جغرافیایی نمی گنجد
خبرگزاری شبستان: حسن باستانی در نشستِ خبری نمایش «صبحِ یه روز لعنتی» با بیان اینکه این نمایش در مرزهای جغرافیایی نمی گنجد، گفت: ما در جهانی زندگی می کنیم که همواره درگیر جنگ بوده و جنگ ها همیشه برای کشور گشایی و تصاحب مرزهای بیشتر اتفاق افتاده اند.

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۲:۱۳

گفت و گو با پیام دهکردی- بخش سه؛
سطحی نگری آفت جشنواره های موضوعی است
خبرگزاری شبستان: پیام دهکردی گفت: نقص سیستم اثرگذار است. وقتی مبانی فکری درست هجی نمی شود، به هنرمندان این انتقال داده می شود که هدف از برگزاری این رویداد پخشِ صلوات خاصه ی امام رضاست. وقتی غایت مطالبه سطحی نگری است، چرا هنرمند باید تن به آن بدهد.

۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۶:۰۴

گفت و گو با پیام دهکردی- بخش دو؛
روح بیلان کاری عامل توقف رشد جشنواره ها/ بروز فعالیت مهم تر از نفس عمل است
خبرگزاری شبستان: روح حاکم بر جریان های فرهنگی و جشنواره ای کشور، روح بیلان کاری است. تعداد اجراها برای ما مهم است، اینکه پارسال ده نمایش بوده و امسال پانزده تا. در صورتی که این ها گشایشی ایجاد نمی کند و باید نگاه کیفی و نظارتی وجود داشته باشد.

۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۱۱:۰۲