خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

الأحد ٦ شعبان ١٤٣٩

Sunday, April 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علی یزدان دوست
نشست خبری جشنواره تئاتر فجر با حواشی همراه شد؛
فرهاد مهندس پور: کوشیدم که عاقل بمانم/ تئاتر ایران مرا نمی خواهد
خبرگزاری شبستان: دبیر جشنواره تئاتر فجر با بیان اینکه انتظار بیشتری از خودم داشتم، گفت: در هشت ماه گذشته، کوشیدم عاقل بمانم و توصیه ام به همکارانم این بود که باید تلاش کنیم تا دیوانه نشویم؛ زیرا فشارهایی که از همه طرف وارد می شود، بیش از حد است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۶:۳۰

گزارش اختصاصی شبستان از کارگاه دنیای کاغذی؛
نفس بکشید تا زنده بودن‌تان را باور کنند
خبرگزاری شبستان: گری فریدمن، هنرمند استرالیاییِ مهمان در بیست و چهارمین جشنواره‌ی بین المللی کودک و نوجوان همدان؛ سومین جلسه از کارگاه دنیای کاغذی را با ارائه‌ی نکاتی درباره‌ی باورپذیری عروسک ها پی گرفت.

۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۳:۴۱

عباس کریمی با حضور در غرفه شبستان:
حباب اظهارنظرهای غیرکارشناسی با نقد حقیقی می‌شکند
خبرگزاری شبستان: عباس کریمی منتقد سینما با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان در نمایشگاه مطبوعات، گفت: اگر رسانه های رسمی و منتقدان حرفه ای تئاتر و سینما نقد حقیقی داشته باشند، به تدریج حباب اظهارنظرهای غیرکارشناسی می‌ترکد و آن‌چه می ماند نقد حقیقی است.

۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۰:۵۳

رامین راستی با حضور در غرفه شبستان:
تئاتر در توسعه شهر تبریز نقش موثری داشته است
خبرگزاری شبستان: عضو هیات مدیره‌ی انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان شرقی با حضور در غرفه‌ی خبرگزاری شبستان در نمایشگاه مطبوعات به بهانه‌ کتاب «یک صد سال تئاتر تبریز» از پیشینه‌ی تئاتر این شهر گفت.

۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۰:۲۳

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت:
برای حل مشکلات جشنواره تئاتر کودک کوشش می کنیم
خبرگزاری شبستان: فاضل عبادی گفت: جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان، در همدان رشد کرده و برای مثال سال گذشته دو سالن اضافه شده. از نظر اسکان و پذیرایی هم قویتر از گذشته عمل می کنیم و فکر می کنیم در میزبانی بهتر از جشنواره‌ای نظیر تئاتر فجر هستیم.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۵:۰۱

مریم کاظمی مطرح کرد:
نمی توان انتظار معجزه داشت
خبرگزاری شبستان: دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه سطح همکاری سازمان های استان همدان با جشنواره کم شده است، گفت: من در برابر مشکلات نمی توانم انقلاب کنم و نمی توان انتظار داشت معجزه ای رخ بدهد؛ اما تلاش می کنم، جشنواره پیشرفت نسبی کند.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۴:۳۶

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟/ بخش سوم
نوشتن از عشق و ایمان از نوشتن درباره مرگ ساده تر است
خبرگزاری شبستان: نوشتن از عشق و ایمان، ساده تر از نوشتن درباره‌ مرگ است. عشق و ایمان به شما انرژی می بخشد اما مرگ چون یک جور نبودن است، شما را به هراس می‌اندازد. برای از عشق نوشتن، می شد نگاه شخصی خود را جاری کنم اما درباره‌ مرگ نه.

۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۰۹:۰۸

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟/ بخش دوم
بازیگری که اصول فکری دارد با پذیرش هر نقش خود را به چالش می کشد
خبرگزاری شبستان: فرید قبادی مهم‌ترین دلیل حضور خود را در نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» نمایشنامه ظریف، چند لایه و با قابلیت کشف وجوه پنهان شخصیت ها می‌داند. دلایلی که او را علیرغم سختگیری‌اش پس از اجرای نمایش «ترور» به همکاری با شهرام کرمی قانع کرده.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۹:۰۰

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟ / بخش نخست
مواجهه اختیار انسان با مرگ و سرنوشت/ خواستم به شاهنامه ادای دین کنم
خبرگزاری شبستان: شهرام کرمی: نمایش با این سئوال آغاز می شود که چه کسی باعث مرگ فرزند شده؟ اما سئوال بزرگ این است آیا اساسا می توانیم از مرگ فاصله بگیریم؟ این سئوالی است که وجوهِ مختلف زندگی را در برابر مرگ قرار می دهد و نوعی مواجه با تقدیر است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۹:۳۱

رایانی مخصوص مطرح کرد:
هدف از نقد در تئاتر دفاع مقدس نه تخریب که واکسینه کردن آینده است
خبرگزاری شبستان: رایانی مخصوص تاکید کرد: این یک حقیقت است که با نقد و آسیب شناسی ضعف ها می توانیم آینده را واکسینه کنیم و این مهم باید در تئاتر دفاع مقدس هم انجام بگیرد.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۰۹:۰۷

شهاب الدین حسین پور مطرح کرد:
بازتولید «طپانچه خانم» با اجرایی منسجم
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش طپانچه خانم از اجرای منسجم تر این نمایش نسبت به دوره ی پیشین اجرا خبر داد و گفت: با همکاری محمد امیر یار احمدی، حدود ده دقیقه از زمان اجرای نمایش را کم کردیم که کمک کرده اجرای منسجم تری را روی صحنه داشته باشیم.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۴:۱۷

صمد چینی فروشان گفت:
تئاتر مقاومت باید به عنوان یک نیاز اجتماعی مطرح شود
خبرگزاری شبستان: صمد چینی فروشان گفت: برای بازگشت تئاتر دفاع مقدس به دوران درخشان دهه ی هفتاد به برنامه ی ده ساله ای نیاز است که بتواند مردم را دوباره نسبت به تئاتر مقاومت حساس کند و آن را به عنوان یک نیاز اجتماعی مطرح سازد.

۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۳:۴۹

«بکت» مهمان ناظرزاده کرمانی می شود
خبرگزاری شبستان: نمایش «بکت» به کارگردانی مرتضی میرمنتظمی به تالار استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ی ایرانشهر می آید.

۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۲:۳۲

رضا مهدی زاده مطرح کرد:
طراحی صحنه «سهروردی» مجالی برای کشف اندیشه است
خبرگزاری شبستان: رضا مهدی زاده، طراح صحنه ی نمایش سهروردی با بیان اینکه بر اساس اندیشه های شرقی به کشف تصویر رسیدیم، گفت: می خواستیم تماشاگر با ورود به سالن به کشف اندیشه ی سهروردی برسد.

۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۵:۵۶

در نشست خبری نمایش سهروردی انجام شد:
انتقاد بازیگران «سهروردی» از شرایط تئاتر
خبرگزاری شبستان: اصغر همت، علی دهکردی، حبیب دهقان نسب و فخرالدین صدیق شریف؛ بازیگران نمایش سهروردی در نشست خبری پیش از اجرای این اثر نمایشی، از شرایط حاکم بر تئاتر ایران گلایه و نقد کردند.

۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۵:۳۷

شکرخدا گودرزی مطرح کرد:
تقصیر ماست که سهروردی را نمی شناسند
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش «سهروردی» با بیان اینکه اگر بخواهیم در حکمت و فلسفه به کسی افتخار کنیم، بی شک سهروردی است؛ تاکید کرد: اگر جوان ما سهروردی را نمی شناسد، تقصیر ماست که برای معرفی او کاری نکرده ایم.

۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۵:۳۶

تئاتر پایتخت و یک نمایشنامه خوانی
خبرگزاری شبستان: مجموعه ی تئاتر پایتخت؛ امروز شنبه اول مهرماه، پذیرای نمایشنامه خوانی «در خانه ام ایستاده بودم و منتظر بودم باران بیاید» به کارگردانی امیرحسین گلشنی است.

۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۰:۲۲

گزارش شبستان از تمرین نمایش «نزار این خواب تعبیر بشه»
کاشکی کابوس ها دروغ باشند
خبرگزاری شبستان: مواجهه با اثری که دوران دفاع مقدس را دستمایه قرار داده، به نوعی دیدار دوباره با جنگ است. جنگی که سی سال از خاموشیِ شعله های آتش آن می گذرد، اما انگار تمامی ندارد و یادآور خواب هایی است که ممکن بود کابوس زندگی مان باشد.

۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۴:۱۹

از هفته نخست مهرماه؛
تالار وحدت؛ میزبان «سهروردی» و «شوایک...»
خبرگزاری شبستان: تالار وحدت، نخستین نوبت اجراهای فصل پاییز خود را به دو نمایش «سهروردی» و «شوایک، سرباز ساده دل» اختصاص داده است. نمایش هایی به کارگردانی شکرخدا گودرزی و حمیدرضا نعیمی که از هفته ی نخست مهرماه روی صحنه می روند.

۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۰۹:۴۷

چه نمایش هایی را فقط تا پایان تابستان می توان دید؟ - بخش دوم
وداع با «آینه های روبرو» و چند نمایش دیگر
خبرگزاری شبستان: «آینه های روبرو» به کارگردانی محمد رحمانیان یکی از چند نمایشی است که تنها چند روز دیگر روی صحنه باقی می ماند. «زبان تمشک های وحشی» ، «برج های خاموش» و «فالومی» دیگر نمایش های هستند که روزهای آخر نوبت اجرای خود را تجربه می کنند.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۷:۵۶