خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

الأربعاء ١٢ ربيع الأوّل ١٤٤٠

Wednesday, November 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه خانواده
نگاه علامه طباطبایی(ره) به مسئله زن و خانواده
علامه طباطبایی(ره) شاید نخستین متفکر شیعی باشد که در تفسیرش، مسائل عینی را هم به بهانه آیه تبیین می کند و فقط به تفسیر آیات بسنده نمی کند. ایشان ما را وارد فضای فلسفه احکام کرده است.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۱۳

کتاب و کتاب خوانی باید در خانواده ها نهادینه شود
امام جمعه کرمانشاه، با تأکید بر رواج مطالعه در میان خانواده ها، گفت: آهنگ پرداختن به مطالعه در جامعه کند شده است باید با برنامه ریزی مناسب این آهنگ را تندتر کرده و فرهنگ مطالعه را در جامعه نهادینه کنیم.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۲:۵۹

یک روان شناس:
وقوع ۳۵ درصد طلاق ها مربوط به عدم سازش است/ از انتقال تجربیات ارزشمند زندگی غافل شدیم
مقیمی با بیان اینکه ۳۵درصد طلاق ها به دلیل عدم سازش رخ می دهد، گفت:یکی از ویژگی های خوب والدین در گذشته این بود که برای فرزندانشان از ادبیات، شعر و تاریخ تعریف می کردند ولی اکنون ۴۰ سال است که از انتقال این تجربیات ارزشمند و هویت خود غافل شدیم.

۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۳:۲۴

دکتر حسن خجسته در افتتاحیه دومین همایش سواد رسانه ای:
سواد رسانه ای ضرورتی انکار ناپذیر برای خانواده ها‌ است
دبیر شورای سیاست گذاری همایش سواد رسانه ای گفت: بر همین اساس خانواده اگر قوی باشد و دارای سواد لازم برای آموزش کودکان باشد می تواند از حضور بیش از اندازه و خطرناک کودکان در رسانه های مجازی جلوگیری کند و به روش اقناعی کارهای زیربنایی انجام دهد.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۴:۲۷

توجه به خانواده و کودک و نوجوان به صورت ویژه در دستور کار ستاد عالی مساجد قرار دارد
مدیرکل امور استان ها، حقوقی و مجلس ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور توجه به مقاطع سنی کودکان و نوجوانان را از رویکردهای جدی ستاد دانست و گفت: برنامه ها در این حوزه به صورت ویژه تدوین و اجرایی می شوند.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۸:۳۶

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خبر داد:
اجرای طرح ملی «سواد رسانه ای مجازیار» در قزوین
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از اجرای طرح ملی «سواد رسانه ای مجازیار» در استان خبر داد و گفت: مجازیار یک دوره آموزشی جامع برای صیانت از خانواده ها در فضای مجازی است.

۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۰۸:۵۳

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداري گلستان:
سلامت مادر تضمینی بر سلامت خانواده است
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداري گلستان گفت: خانم ها قلب خانواده هستند و سلامت مادر تضمینی بر سلامت خانواده است.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۳۷

مدیرکل بهزیستی گلستان عنوان کرد:
آموزش ازدواج برای ۴۹ هزار خانواده در گلستان
مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: در سطح استان برای ۴۹ هزار خانواده آموزش پیش از ازدواج انجام شده و عمدتا این آموزش‌ها در سربازخانه‌ها و دانشگاه‌ها بود.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۰:۵۲

اخبار برگزیده اجتماعی ۲۵ مهر/
احتمال سیلابی شدن رودخانه ها/ساخت بازی‌های رایانه ای با موضوعات اسلامی
پایان هفته بارانی/ احتمال سیلابی شدن رودخانه ها/ ساخت بازی‌های رایانه ای با موضوعات اسلامی/ استارتاپ‌های سلامت جان می‌گیرند/ «شنود» کثیف‌ترین اتهامی بود که شنیده‌ام و ... از جمله اخبار برگزیده اجتماعی ۲۵ مهر است.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۶:۵۶

رییس مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی صدرا:
فضای مجازی قاتل خانواده‌های ایرانی است/خشم یکی از دلایل طلاق در جامعه ماست
حجت‌الاسلام غلامی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی قاتل خانواده‌های ما شده است، گفت: خشم نیز یکی دیگر از دلایل طلاق در جامعه ما محسوب می شود که باید در این خصوص اقداماتی صورت گیرد.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۵:۳۹

دستگاه‌های حاکمیتی نگاه خوبی به سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه خانواده ندارند
رویت با بیان اینکه دستگاه‌های حاکمیتی نگاه خوبی به سازمان‌‌های مردم‌نهاد در حوزه خانواده ندارند، گفت: باید توانمندی‌های خود را به گونه ای نمایش دهیم تا دستگاه‌های حاکمیتی ماموریت‌های زیادی در اختیار سازمان‌های مردم‌نهاد قرار دهد.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۲۴

دبیر علمی کنگره ملی خانواده:
لزوم انجام اقدامات تیمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی
حسینی با بیان اینکه متاسفانه کار گروهی در کشور ما به خوبی صورت نمی گیرد، گفت: باید بتوانیم در حوزه شبکه سازی و کارهای تیمی وارد شویم و مشکلات را بررسی کنیم.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۲۲

لزوم انجام اقدامات لازم برای تسهیل ازدواج/خانواده نقش مهمی در برقراری امنیت اجتماعی و روانی جامعه دارد
معاون مشارکت های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه خانواده محلی است که نسل ها در آن ایجاد می شود، گفت: خانواده امروز در برقراری امنیت اجتماعی و روانی نقش مهمی دارد.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۱۶

رییس سازمان تبلیغات اسلامی:
خانواده، حل‌المسایل آسیب‌های اجتماعی است
حجت الاسلام حسینی قمی با بیان اینکه مسئولیت فرهنگی سنگینی امروز بر دوش خانواده ها است، گفت: الگوی هویتی خانواده که امروزه بار مسئولیت انقلاب اسلامی را به دوش می کشد بسیار سنگین است. خانواده ها باید در تربیت صحیح فرزندان اهتمام ویژه ای داشته باشند.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۱۳

فعالیت ۸۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه خانواده
معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی گفت: اولین کنگره ملی خانواده بر اساس نیازهای کشور اجرایی می‌شود و هم اکنون ۸۰۰سازمان مردم نهاد در حوزه خانواده در کشور فعالیت می کنند.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۲۶

برگزاری اولین کنگره خانواده محور با حضور ۷۰۰ انجمن مردم نهاد
مدیر عامل بنیاد ملی خانواده گفت: در اولین کنگره ملی خانواده در تهران، ۷۰۰ مجموعه مردمی با هدف بررسی مهم ترین چالشهای حوزه خانواده گرد هم می آیند.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۶:۱۱

آگاهی بخشی مهم ترین راه پیشگیری از اعتیاد است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان، آگاهی بخشی به خانواده ها و جوانان و نوجوانان را از مهم ترین راه های پیشگیری از آسیب اعتیاد دانست.

۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۱:۲۴

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران:
گام نخست در مسیر طلبگی تواضع است/ پاشنه آشیل دشمنان خانواده و بانوان هستند
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه گام نخست در مسیر طلبگی تواضع است، گفت: وقتی علم انسان افزایش می‌یابد باید در جامعه خاضعانه‌تر رفتار کند.

۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۰:۲۵

به همت مرکز تحقیقات زن و خانواده
هم‌اندیشی و ارتقاء نخبگان پژوهشی حوزۀ جنسیت و خانواده برگزار می شود
دوره دوسالانه «هم‌اندیشی و ارتقاء نخبگان پژوهشی حوزۀ جنسیت و خانواده» ویژه فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دکتری رشته‌های علوم انسانی طلاب سطح ۴ حوزه‌های علمیه، فارغ‌التحصیلان کارشناسی‌ارشد یا سطح ۳ حوزه‌های علمیه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۰۹:۴۷

رئیس بنیاد ملی خانواده تاکید کرد:
برون رفت از چالش های حوزه خانواده باحضور فعالان و گروه های مردمی
حجت الاسلام رویت گفت: مهمترین راهکار برای برون رفت از چالش های موجود در حوزه خانواده، دعوت از فعالان و گروه های مردم نهاد و سپردن کار به آن هاست.

۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۵:۰۲