خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

السبت ١١ المحرّم ١٤٤٠

Saturday, September 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مریم داوری
یک نویسنده در گفت‌وگو با شبستان:
«زیتون و کبوتر»، داستان حضرت نوح برای بچه ها
خبرگزاری شبستان: خدا کریمی با تاکید بر لزوم نگارش نمایشنامه های قرآنی برای کودکان و نوجوانان گفت: بیان مسائل به طور غیرمستقیم در قالب هنر بر روی بچه ها اثرگذار است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۰۹:۰۲

کارگردان نمایش«آوازهای دیوار بی در»در گفت‌وگو با شبستان:
نمایشها در حال خالی شدن از محتوا هستند/ضرورت حمایت از نمایش های ارزشی
خبرگزاری شبستان: قاسمی معتقد است، اگر حمایت از تئاترهای ارزشی برداشته شود به تدریج به سمت نمایش هایی می رویم که خالی از مفاهیم انقلابی و انسانی خواهند بود.

۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۱۰:۴۶

عباسلو در گفت وگو با شبستان:
قابل اعتناترین مرجع مینی مالیسم در ایران چاپ می شود
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده و شاعر گفت: در حوزه مینی مالیسم کتابی نداریم که علاوه بر تاریخچه، در بعد نظریه کار کرده باشد، ضمن اینکه بخش قابل اعتنایی از آن راجع به ایران باشد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۳:۰۶

دکتر نوش‌آفرین انصاری در گفت‌وگو با شبستان:
حس زیبایی شناسی کودکان را برای حفظ محیط زیست بیدار کنیم
خبرگزاری شبستان: دبیر شورای کتاب کودک ایران گفت: باید از طریق حس زیبایی شناسی، بچه ها را با مسایل زیست محیطی آشنا کنیم در این صورت آنها عاشقانه از طبیعت محافظت می کنند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۸:۵۳

معاون فرهنگی هنری اداره ارشاد هرمزگان در گفت و گو با شبستان:
نمایش های کودک به حرکت و آواز تقلیل پیدا کرده است
خبرگزاری شبستان: موحدی با بیان اینکه نمایشنامه نویسان باید به مبانی قرآنی رجوع کنند، گفت: نمایش های کودک تبدیل به یک سری حرکات و موسیقی بدون هیچ گونه پشتوانه محتوایی شده است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۱:۳۸

خورشاهیان در گفت وگو با شبستان:
«لبه آب» و «بر ریل های برزخ» را زیر چاپ دارم/ دوست دارم کتاب هایم به نمایشگاه برسد
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده گفت: کتابهای زیادی در دو بخش شعر و داستان برای گروه های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در دست ناشر دارم که امیدوارم تا نمایشگاه کتاب آماده و چاپ شد.

۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۳:۲۷

چنگیز جلیلوند در گفت و گو با شبستان:
ادبیات ما اسپانسر ندارد
خبرگزاری شبستان: جلیلوند با بیان این که انتهای دوبله بن بست است، گفت: دوبله خروجی ندارد به همین دلیل استعدادها به دوبله می آیند اما خود را شکوفا نمی کنند.

۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۰۸:۱۷

مدیر کل کانون استان تهران در گفتگو با شبستان:
مراکز فراگیر کانون پرورش فکری تا پایان امسال به هفت مرکز می رسد
خبرگزاری شبستان: سلیمانی گفت: از طریق مشاور و مربیان مراکز فراگیر کانون نیاز سنجی می کنیم و برنامه های مناسب را برای بچه های با نیازهای ویژه تدارک می بینیم.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۵:۱۹

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در گفت و گو با شبستان:
نیمی از نمایشگاه های شهدای مدافع حرم به شهید حججی اختصاص یافت
خبرگزاری شبستان: شجاعی طباطبایی با بیان اینکه اخیرا ده نمایشگاه با موضوع شهدا و به ویژه شهدای مدافع حرم در حوزه هنری برپا شده است، گفت: شرایط رونمایی از آثار ارزشی هنرمندان شهرستانی در حوزه هنری تهران فراهم می شود.

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۱:۲۶

«ادبیات خردسالان» در گفتگو با خرامان:
رمان تالیفی خردسال نداریم
خبرگزاری شبستان:یک نویسنده کودک و نوجوان معتقد است، در کشورمان رمان برای گروه سنی کودک به صورت ترجمه است و رمان تالیفی در این رده بسیار اندک است .

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۰:۰۶

حجت الاسلام طالبی مازندرانی در گفتگو با شبستان:
اقدامات یک جاسوس انگلیسی منتشر می شود
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده و مترجم از انتشار کتاب یادداشت های مستر همفر ،جاسوس انگلیسی از سوی انتشارات آفرینه تهران خبر داد و گفت: این رمان برای دانشجویان جذاب و آموزنده است.

۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۲:۰۶

یک کارگردان تئاتر در گفت وگو با شبستان:
اقتباس ادبی نوعی تبادل فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: زنده نام معتقد است، نگاه اقتباسی داشتن نه تنها از ارزش های کارگردانان ما کم نمی کند بلکه و نشانی از آگاهی آنهاست و به پرمحتوا بودن اثر منجر می شود.

۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۰۸:۲۶

رییس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:
بهره گیری از نمایشنامه های قرآنی در تئاتر بچه های مسجد
خبرگزاری شبستان: زارعی کار قرآنی را سخت و نیازمند اهتمام ویژه دانست و ابراز امیدواری کرد که تعداد نمایشنامه های قرآنی بیشتر شود.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۳:۱۶

فدایی حسین:
ضرورت مطالعه دقیق قرآن برای نمایشنامه نویسی دینی
خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر تئاتر آشنایی با قرآن و ارکان نمایش را برای نمایشنامه های قرآنی امری ضروری است، گفت: برای انی کار صرف اینکه نویسنده داستانهای قرآنی را بداند، کافی نیست.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۳:۱۵

رییس حوزه هنری هرمزگان:
نمایش‌های قرآنی کودک و نوجوان اجرا می‌شود
خبرگزاری شبستان: پیشدار با بیان اینکه علاوه بر چاپ نمایشنامه‌های قرآنی کودک و نوجوان تولید کار نمایشی را در دستور کار داریم، گفت: توافق‌هایی با کانون برای اجرای نمایش‌های قرآنی انجام دادیم.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۳:۰۴

رییس حوزه هنری کودک و نوجوان مطرح کرد:
فقر جدی در بخش نمایشنامه کودک و نوجوان
خبرگزاری شبستان: رضایی با بیان اینکه هرمزگان می‌تواند قطب تولید نمایشنامه‌های قرآنی کودک و نوجوان شود، گفت: باید با قالب‌های هنری در مورد قرآن با کودکان حرف زد.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۲:۴۸

یک استاد دانشگاه در گفتگو با شبستان:
ضرورت توجه بیشتر دانشگاه ها به نقد آثار
خبرگزاری شبستان: حسینی بر ضرورت توجه بیشتر دانشگاه ها به حوزه نقد تأکید کرد و گفت: متأسفانه در دانشگاه ها نه تنها نقد کتاب از جایگاه ویژه ای برخوردار نیست بلکه حتی معرفی کتاب های تخصصی نیز صورت نمی گیرد.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۰۹:۵۸

یک استاد دانشگاه:
فضای مجازی نمایشی از فضای عمومی جامعه است
خبرگزاری شبستان: دکتر مهدی زاده با بیان اینکه برای فهم فضای مجازی باید خیلی از مسایل فهم شود، گفت: متاسفانه امروزه بسیاری از شوخی ها، طنزها، فیلم ها و تبلیغات ما جنسی شده است.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۳:۲۲

رییس اداره فضای مجازی معاونت مطبوعاتی ارشاد:
بلاتکلیفی در سیاه‌چاله شبکه‌های مجازی
خبرگزاری شبستان: فرجادی معتقد است، جامعه ما در عین اینکه نسبت به فضای مجازی منفعل شده دارد پادزهرهای آن را نیز تولید می کند.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۳:۱۸

یک هنرمند نقاش در گفت‌وگو با شبستان:
اثرم را به «حجت خدا» مزین کردم
خبرگزاری شبستان: فرخ‌نژاد گفت: شهید محسن حججی با رشادت و شهادت مظلومانه اش به ما نشان داد در نسل امروز جوانانی هستند که جانشان را در راه احقاق حق علیه باطل نثار می کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۵۸