خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

الجمعة ٨ شوّال ١٤٣٩

Friday, June 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مریم داوری
فدایی حسین:
ضرورت مطالعه دقیق قرآن برای نمایشنامه نویسی دینی
خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر تئاتر آشنایی با قرآن و ارکان نمایش را برای نمایشنامه های قرآنی امری ضروری است، گفت: برای انی کار صرف اینکه نویسنده داستانهای قرآنی را بداند، کافی نیست.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۳:۱۵

رییس حوزه هنری هرمزگان:
نمایش‌های قرآنی کودک و نوجوان اجرا می‌شود
خبرگزاری شبستان: پیشدار با بیان اینکه علاوه بر چاپ نمایشنامه‌های قرآنی کودک و نوجوان تولید کار نمایشی را در دستور کار داریم، گفت: توافق‌هایی با کانون برای اجرای نمایش‌های قرآنی انجام دادیم.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۳:۰۴

رییس حوزه هنری کودک و نوجوان مطرح کرد:
فقر جدی در بخش نمایشنامه کودک و نوجوان
خبرگزاری شبستان: رضایی با بیان اینکه هرمزگان می‌تواند قطب تولید نمایشنامه‌های قرآنی کودک و نوجوان شود، گفت: باید با قالب‌های هنری در مورد قرآن با کودکان حرف زد.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۲:۴۸

یک استاد دانشگاه در گفتگو با شبستان:
ضرورت توجه بیشتر دانشگاه ها به نقد آثار
خبرگزاری شبستان: حسینی بر ضرورت توجه بیشتر دانشگاه ها به حوزه نقد تأکید کرد و گفت: متأسفانه در دانشگاه ها نه تنها نقد کتاب از جایگاه ویژه ای برخوردار نیست بلکه حتی معرفی کتاب های تخصصی نیز صورت نمی گیرد.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۰۹:۵۸

یک استاد دانشگاه:
فضای مجازی نمایشی از فضای عمومی جامعه است
خبرگزاری شبستان: دکتر مهدی زاده با بیان اینکه برای فهم فضای مجازی باید خیلی از مسایل فهم شود، گفت: متاسفانه امروزه بسیاری از شوخی ها، طنزها، فیلم ها و تبلیغات ما جنسی شده است.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۳:۲۲

رییس اداره فضای مجازی معاونت مطبوعاتی ارشاد:
بلاتکلیفی در سیاه‌چاله شبکه‌های مجازی
خبرگزاری شبستان: فرجادی معتقد است، جامعه ما در عین اینکه نسبت به فضای مجازی منفعل شده دارد پادزهرهای آن را نیز تولید می کند.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۳:۱۸

یک هنرمند نقاش در گفت‌وگو با شبستان:
اثرم را به «حجت خدا» مزین کردم
خبرگزاری شبستان: فرخ‌نژاد گفت: شهید محسن حججی با رشادت و شهادت مظلومانه اش به ما نشان داد در نسل امروز جوانانی هستند که جانشان را در راه احقاق حق علیه باطل نثار می کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۵۸

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در گفتگو با شبستان:
نمایش آثار ۵۰ کاریکاتوریست ترکیه‌ای در «تفکر معکوس»
خبرگزاری شبستان: شجاعی طباطبایی با اشاره به برپایی نمایشگاهی از هنرمندان ترکیه‌ای به طور همزمان در تهران و اصفهان گفت: برای این هنرمندان در اصفهان نشست، کارگاه آموزشی و ورک شاپ برگزار می شود.

۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۰۹:۵۵

مدیر عامل انتشارات فنی ایران در گفتگو با شبستان:
حامیان «سپیدار» آن را تنها گذاشتند/ رشد ۳۰۰ درصدی آثار ادبی دریافتی
خبرگزاری شبستان: کروبی هدف جایزه سپیدار را آموزش غیر مستقیم مسایل زیست محیطی به بچه ها دانست و گفت: آموزش و پرورش اجازه اعلام فراخوان سپیدار را در هیچ مدرسه ای نداد.

۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۱:۳۲

یک مترجم و بازیگر در گفت وگو با شبستان:
در مقوله دراماتولوژی مشکل داریم/ اقتباس ادبی در آثار ما ضعیف است
خبرگزاری شبستان: فلاح فرد با بیان اینکه اقتباس باید توسط یک دراماتولوژ حرفه ای صورت گیرد، گفت: اقتباس این نیست که اشخاص و فضاهای یک داستان را تغییر دهیم.

۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۰:۲۰

مسجدجامعی در گفت وگو با شبستان:
درباره کاهش سرانه مطالعه ایرانی ها اغراق می شود
خبرگزاری شبستان: مسجدجامعی با بیان اینکه در مورد کاهش سرانه مطالعه اغراق می کنند، گفت: ذوق و شوق به دانایی هست اما امروز راه های پاسخ دادن به دانایی متنوع شده است.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۹:۴۱

یک بازیگر:
چنگیز جلیلوند معمار «پدر» است
خبرگزاری شبستان: بهرامی گفت: لحظاتی است که نه می توانیم آنها را واقعیت بدانیم و نه خیال، چنین لحظاتی را باید بازی کرد.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۹:۴۳

چنگیز جلیلوند:
هیولای دوبلاژ مرا بلعید/ نداشتن مدرک آزارم می‌داد
خبرگزاری شبستان:جلیلوند با بیان اینکه باورم نمی شود در «پدر» بازی می کنم، گفت: این کار برایم هشداری است که بیشتر کار فکری کنم.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۹:۴۱

معاون فرهنگی شهر کتاب:
لزوم کار بیشتر روی مباحث میان‌رشته‌ای
خبرگزاری شبستان: محمدخانی با بیان اینکه گفت‌وگوی اهالی ادبیات، تئاتر و سینما ضروری است، گفت: شهر کتاب برای نمایش‌هایی که اقتباسی از ادبیات هستند، جلسات نقد برگزار می کند.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۹:۲۱

یک مترجم و بازیگر:
«پدر» برایم عجیب و غریب بود/آثار «زلر» خطی نیست
خبرگزاری شبستان: فلاح‌‌فرد گفت: ۲۳۰ نمایشنامه را از نویسندگان مختلف فرانسه مطالعه کردم و سپس ۳۰ نمایشنامه را برای مجموعه درام معاصر فرانسوی انتخاب کردم.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۹:۲۱

زنده‌نام:
۹۰ درصد «پدر» روی دوش جلیلوند/ فراموشی تم «پدر» است
خبرگزاری شبستان: زنده‌نام با بیان اینکه مضمون «پدر» جهانشمول است، گفت: فراموشی بسته به موقعیت می تواند دردناک یا برکت باشد.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۹:۱۹

مدیر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:
انتشار ۱۵۷ عنوان کتاب به خط بریل در کانون
خبرگزاری شبستان: موزونی گفت: کانون چاپ کتاب‌های بیشتر و متنوع به خط بریل با موضوعات دینی، حماسی،‌ علمی و ادبی را مدنظر دارد.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۳:۳۳

یک مربی فراگیر کانون:
فقدان نگاه واقعی به معلولان در جامعه
خبرگزاری شبستان: بشیر گفت: افراد با نیازهای ویژه آدم‌های عجیب غریب و یا توانمندی نیستند بلکه حواس خود را تقویت و تربیت می کنند.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۳:۳۳

یک روانشناس:
ضرورت تعامل بچه های با نیاز ویژه با بچه های بهنجار
خبرگزاری شبستان:دکتر ترابی میلانی پذیرش اجتماعی، آموزش‌های اثربخش و برنامه‌های منعطف برای بچه‌‌ها با نیازهای ویژه را امری مهم و ضروری دانست.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۳:۲۳

مدیر کل دفتر توانمندسازی بهزیستی:
معلولان ۴۳ رتبه زیر هزار کنکور امسال را کسب کردند
خبرگزاری شبستان: دکتر صفاری‌فرد با بیان اینکه لایحه جدید برای حمایت از معلولان تقدیم مجلس شده است، گفت: با تصویب این قانون بسیاری از مشکلات معلولان حل می‌شود.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۳:۲۲