خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

الأحد ٨ شوّال ١٤٤١

Sunday, May 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مکتب ملاصدرا
آیت‌الله محقق‌داماد بیان کرد
راه شنیدن صدای خدا و هم‌صحبتی با او/ معنای جام جم در اشعار حافظ
یک استاد فلسفه اسلامی با بیان‌اینکه اگرچه نبوت ختم شده اما راه وصول به حق که بسته نشده است، گفت: اگر می‌خواهید صدای خدا را بشنوید و با خدا هم‌صحبت شوید، عمل صالح انجام دهید «فَمَنْ كَانَ يَرْجُو لِقَاءَ رَبِّهِ ...».

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۳

بررسی فلسفه سیاسی در ایران در «چراغ مطالعه»
«چراغ مطالعه» با بررسی فلسفه و اندیشه سیاسی در ایران و با حضور شریف لک‌زایی روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۰

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی:
قیامت باطن این عالم است/جلوه های روز حشر از نگاه صدرالمتألهین
آیت الله محقق داماد با اشاره به اینکه قیامت در ملکوت این جهان بوده و در واقع باطن این عالم است، گفت: هر انسانی در آ‌ن روز اعمال خود را مجسم می بیند. صدرالمتالهین در این مورد دیدگاه های خود را بیان و جلوه های روز حشر را مطرح کرده است.

۱۳۹۸/۴/۱ - ۱۰:۵۰

غلامرضا اعوانی:
اصل دین حکمت است
استاد دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه اصل دین حکمت است، گفت: اسلام تنها دینی است که همه رسل الهی را تایید می‌کند و یک دین جهانی است لذا حکمت قرآنی حکمت جهانی است.

۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۵:۴۶

در آئین بزرگداشت ملاصدرا مطرح شد
ظرفیت اندیشه صدرایی برای پاسخ به چالش‌های جدید جهانی
آئین بزرگداشت ملاصدرا فیلسوف نامی در زادگاهش شهر شیراز برگزار شد و حاضران در این مراسم، متفق القول بودند که اندیشه صدرایی توان پاسخ به چالش های جدید جهانی را دارد.

۱۳۹۸/۳/۵ - ۰۹:۵۰

آیت الله محقق داماد بیان کرد
اصل عرفان اسلامی بر پایه حُب است/انسان ها بنابر مَلَکات و اعمال شان محشور می شوند
استاد دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه افراد بر اساس اعمال و مَلَکاتی که در دنیا انجام داده اند، چند گونه حشر دارند، گفت: معیار عرفان اسلامی حب است، چنان که بنابر بر حدیث نبوی اگر کسی سنگی را دوست داشته باشد با همان محشور می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۳:۲۵

بررسی حکمت زیبایی بر اساس مبانی صدرایی
خبرگزاری شبستان: نشست «حکمت زیبایی بر اساس مبانی صدرایی» به همت کارگروه علمی فلسفه هنر در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۱۰:۳۸

برگزاری نشست علمی «بازاندیشی امت اسلامی در پرتو ملاصدرا» در شیراز
خبرگزاری شبستان: نشست علمی «بازاندیشی امت اسلامی در پرتو ملاصدرا» از ۳۰ تیر تا اول مرداد ماه سال جاری در شیراز برگزار می شود، این برنامه از سری برنامه های شیراز، پایتخت جوانان جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ است.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۹:۵۱

ملاصدرا در استامبول شناخته شده تر از شیراز است/ عدم توجه به وقف نامه مدرسه خان
خبرگزاری شبستان: معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به اینکه ملاصدرا در استامبول شناخته شده تر از شیراز است، گفت: سازمان اوقاف به نیت واقف مدرسه خان مبنی بر تدریس حکمت و فلسفه در این مدرسه، توجهی نمی کند.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۴:۳۷

هویت جدید در جهان امروز با فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: فضای مجازی یکی از مولفه های جدی دنیای مدرن است که می تواند ما را از وجود و آگاهی نسبت بدان دور کند و در زمینی دیگر غیر از وجود سکنی دهد و در پی این سکونت جدید، هویت نویی را رقم زند.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۰:۰۸

فلسفه صدرایی؛ راه رهایی از بندگی فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: تنها راه رهایی از چنین بندگی ماشینواری، پرداختن جدی به فلسفه و به ویژه فلسفه خردگرای ملاصدراست. در واقع، قدرت و تسلطی که ما بر تکنولوژی و فضای مجازی داریم، بدون قدرت و تسلط بر خودمان هیچ فایده ای در بر ندارد.

۱۳۹۶/۳/۱۳ - ۱۴:۵۸

کتاب «مراتب معنوی انبیاء(ع) از دیدگاه ابن عربی و ملا صدرا» منتشر شد
خبرگزاری شبستان: کتاب «مراتب معنوی انبیاء(ع) از دیدگاه ابن عربی و ملا صدرا» توسط دکتر محمد بیدهندی، دکتر ابراهیم رضایی و حمیده حائری تألیف و به بازار عرضه شده است.

۱۳۹۵/۵/۱۶ - ۱۰:۱۲

نقد مکتب مبادله معنا از دیدگاه حکمت صدرایی
خبرگزاری شبستان: نشست تخصصی نقد مکتب مبادله معنا از دیدگاه حکمت صدرایی به همت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌شود.

۱۳۹۵/۴/۲۷ - ۱۴:۲۸