خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٣ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه قربانی کردن
مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز:
انفاق در راه خدا از حکمت های قربانی عید قربان است
حجت الاسلام لرستانی، عید قربان را فرصت تقویت معنویت دانست و گفت: انفاق مال در راه خدا از جمله اسراسر و حکمت های قربانی، عید قربان است است.

۱۳۹۸/۵/۲۰ - ۱۲:۴۴

یادداشت اختصاصی
اسرار قربان و حکمت قربانی کردن
عيد قربان، مقدم داشتن وظيفه را بر غريزه به ما ياد مي‏ دهد و اين که چگونه حضرت ابراهيم عليه‏ السلام خشنودي خداوند و تکليف را بر تمايلات شخصي و غريزه فرزند دوستي خود مقدم داشت.

۱۳۹۷/۵/۳۱ - ۰۸:۵۰

۷ مرکز عرضه بهداشتی دام در زاهدان دایر شد
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: در آستانه فرا رسیدن عید قربان،۷ مرکز عرضه بهداشتی دام زنده به صورت موقت در زاهدان دایر شد.

۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۲:۲۲

معاون آموزشی دانشگاه علوم و معارف قرآن در گفت وگو با شبستان:
قربانی کردن، ردّیه عملی بر آراء اومانیستی است
خبرگزاری شبستان: اگر در عید سعید قربان آیین قربانی کردن در سراسر جهان اسلام اتفاق می افتد دلایل مختلفی دارد؛ بسیاری از فقرا حتی شاید سالی یکبار هم نتوانند از گوشت استفاده کنند در نتیجه از قربانی بهره مند می شوند، و این کاری عظیم است.

۱۳۹۶/۶/۱۰ - ۰۹:۳۹

بازار خرید و فروش گوسفند قربانی در کرمان
با فرا رسیدن عید سعید قربان، بازار خرید و فروش گوسفند رونق ویژه ای به خود گرفته است .

۱۳۹۶/۶/۹ - ۲۲:۵۷

عمل قربانی کردن همدوش کعبه
خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر و محقق استان مرکزی گفت: قرآن کریم عمل قربانی را همدوش«کعبه»و ماه حرام و وسیله‌ای برای برپا بودن مردم و صیانت جامعه از فسادو تباهی معرفی فرموده است.

۱۳۹۶/۶/۹ - ۱۱:۳۳

ذبح غیر اصولی دام در روز عید قربان ممنون است
خبرگزاری شبستان: مدیر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: ذبح غیر اصولی دام به دلیل ایجاد مشکلات برای شهروندان مشهدی در روز عید قربان ممنون است.

۱۳۹۳/۷/۱۰ - ۲۰:۵۸

عید سعید قربان:
بیش از40 نفر در بازرسی بهداشتی دام قربانی استان سمنان فعالیت دارند
خبرگزاری شبستان:مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: 15 اکیپ ثابت و15 اکیپ سیار بازرسی بهداشتی دام قربانی را در روز عید قربان در این استان بر عهده دارند.

۱۳۹۳/۷/۹ - ۱۶:۱۵

دام مورد استفاده روز عید قربان مورد بازدید ناظران شرعی قرار گرفت
خبرگزاری شبستان: مسئول واحد قربانی به همراه ناظران شرعی و تعدادی از ذابحان در مزرعه "عادل الحربی" یکی از دو پیمانکار تأمین دام مربوط به بانک توسعه اسلامی در حج سالجاری در جاده مدینه-جده حضور یافته و به جداسازی و تأیید ذبیحه های مطمئن از نظر شرعی پرداختند .

۱۳۹۳/۷/۴ - ۰۱:۰۴