خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸

السبت ٩ ربيع الثاني ١٤٤١

Saturday, December 7, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه زندگی پس از مرگ
آیت‌الله جاودان:
هر چه عمل انسان بهتر باشد فهم او بیشتر می‌شود
آیت‌الله جاودان گفت: هر چه عمل انسان بهتر باشد فهم او بیشتر می‌شود، حرکت انسان در دنیا یا به سوی آسمان یا به سوی پستی‌های زمین است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۱

آیت‌الله رشاد:
اهل تقوی همواره در شوق پرواز به سوی خدا هستند
آیت‌الله رشاد گفت: اهل تقوا دارای فضایل زیادی هستند و چون بر ثمره اعمال خود اطمینان دارند همواره در شوق پرواز به سوی خدا هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۷:۲۷

آیت الله قرهی:
سختی مرگ سبب پاکی انسان از گناه است
خبرگزاری شبستان: آیت الله قرهی گفت: یکی از مواقعی که گناهان انسان پاک می‌شود لحظه سختی‌های مرگ است، یاد و حب حضرت ولی‌عصر(عج) عامل نجات انسان است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۴

حیات پس از مرگ - بخش ششم
توصیف نهج البلاغه از فنای دنیا
خبرگزاری شبستان:در نهج البلاغه، در خطبه ای حضرت می فرماید:"و بعد از فنای دنیا خداوند تنها می گردد و هیچ شیئی همراه او نیست. و همانطور که قبل ازخلق عالم تنها بوده، همانگونه هم بعد از فنای آن تنهاست.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۱:۳۷

آیت الله قرهی:
دلیل ترس از مرگ نبود شناخت نسبت به آن است
خبرگزاری شبستان: آیت الله قرهی گفت: علت ترس از مرگ نبود شناخت کافی نسبت به مرگ است گاهی با همین مرگ انسان مومن از برخی امتحانات سخت الهی رهایی یافته و به راحتی می‌رسد.

۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۰۹:۵۷

حیات پس از مرگ - بخش پنجم
معنای نفخ صور چیست؟
خبرگزاری شبستان:راجع به نفخه اوّل، تنها در دو آیه از سوره های «نمل» و «زمر» صحبت به میان آمده است، لکن در مواضع مختلف قرآن، از آن به «صیحه»، «زجره»، "صاخه"- صیحه شدید- و «نقر» تعبیر گشته است.

۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۶:۰۳

حیات پس از مرگ - بخش چهارم
تجسّم ارواح در برزخ چگونه است؟
خبرگزاری شبستان: از حضرت صادق علیه السلام نقل است که:"هنگامی که خدا روحی را قبض می نماید، آن روح را به شکلی همانند آنچه که در دنیا داشته، به بهشت می فرستد.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۱:۴۵

حیات پس از مرگ - بخش سوم
کج فهمی های رایج درباره عالم برزخ
خبرگزاری شبستان:وقتی ما می گوییم برزخ، ماده ندارد و یا لذایذ برزخ خیالی است و یا تنها لذت عقلانی وجود دارد پنداشته اند که مراد ما این است که آنها وهم و سرابی بیش نیستند و جز در وهم و خیال، هیچگونه وجودی در خارج ندارند.

۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۱۱:۴۲

حیات پس از مرگ – بخش دوم
بیان امیدبخش امیرالمومنین (ع) درباره شفاعت پس از مرگ
خبرگزاری شبستان:در حدیثی از امیرالمؤمنین علیه السلام نقل شده است: "هان! هیچیک از دوستداران من نخواهند مُرد مگر این که مرا در جایی که بدان شوق دارند بیابند.

۱۳۹۶/۹/۱ - ۰۹:۵۵

حیات پس از مرگ - بخش اول
ماجرای فروریختن ترس از مرگ، با یک مثال از معصوم (ع)
خبرگزاری شبستان:در «معانی» از حسن بن علی نقل شده که:«علی بن محمد علیهما السلام بر بیماری از اصحابش وارد می شود در حالی که بیمار از خوف مرگ می گریسته و جزع می نموده است. علی بن محمد به او می گوید که ای بنده خدا! تو از مرگ می هراسی چون آن را نمی شناسی.

۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۳:۲۴

ضرورت تبیین فلسفه قیام عاشورا/از ورود خرافات به عزاداری های حسینی جلوگیری کنیم
خبرگزاری شبستان: امام جمعه کلاچای با بیان اینکه شور عزاداری های حسینی همراه با شعور باشد گفت: باید رهرو سید الشهدا باشیم و آسیب های عزاداری را شناسایی و از ورود آن به مجالس حسینی جلوگیری کنیم.

۱۳۹۶/۷/۷ - ۱۳:۲۵

تبلور اعمال انسان در قیامت/ زندگی پس از مرگ به زندگی دنیایی انسان روح می‌بخشد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه اعمال خوب و بد انسان در قیامت تبلور می‌یابد گفت: قیامت و زندگی پس از مرگ به زندگی دنیایی انسان روح می‌بخشد و کسی که معتقد به زندگی بعد از مرگ باشد در این دنیا مراقب اعمال و کردار خود خواهد بود

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۰:۵۷

روایت ساعت شنی از مواجهه انسان ها با مرگ!
خبرگزاری شبستان: ساعت شنی در گفت وگو با انسان هایی با مرگ مواجهه جدی داشته اند، روی آنتن شبکه مستند می شود .

۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۱۰:۳۱