خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امام جواد (ع)
کرامات «موسی مبرقع» دومین فرزند امام جواد(ع)
حـضرت امام جواد(ع)دو سال بعد از میلاد امـام هـادی(ع) از سمانه دارای فرزندی گـردید کـه از سوی والد بزرگوارش به نام جدش امام کاظم(ع) موسی نامیده شد که طـبق قـانون وراثت از نیاکان خویش فصاحت و بلاغت در گـفتار را به ارث برد.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۱۲:۲۱

جوادالائمه(ع)، خوش رویی و اخلاق نیکو را موجب کسب رضایت مردم می دانست
امام جمعه میاندرود با تاکید بر لزوم بهره گیری از سخنان ارزشمند امام جواد(ع)، گفت:امام محمدتقی(ع)، خوش رویی و اخلاق نیکو را موجب کسب رضایت مردم می دانست.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۴:۳۵

اهدای ثواب طرح «تلاوت نور» کانون های مساجد فارس به امام جواد (ع)
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام جواد (ع)، گفت: ثواب طرح «تلاوت نور» کانون های مساجد فارس به امام جواد (ع)، هدیه شد.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۲:۲۳

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
راهبرد مکاتباتی امام جواد(ع) در خفقان خلفا
استاد حوزه گفت: امام جواد(ع) در شرایطی زندگی می کردند که خلیفه به شدت به ایشان سخت گیری می کرد و عبور و مرورها به شدت کنترل می شد، اما با این وجود حضرت(ع) در هر فرصتی که پیش می آمد با پیروان خود مکاتباتی داشتند.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۳۴

روایتی از حج رفتن امام جواد(ع)
با توجه به فرارسیدن موسم حج و شهادت امام جواد(ع) روایتی از حج رفتن آن حضرت را برای شما آماده کرده ایم.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۲۴

حدیث انتظار
تعبیر امام جواد(ع) از فرجام انتظار فرج
«... اگر از عمر دنیا فقط یك روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را چنان طولانی گرداند تا اینكه قائم ما در آن روز خارج شده و ظهور نماید. پس با ظهورش جهان را از عدل و داد پر كند، چنانكه از ظلم و ستم پر شده است.»

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۰۳

امام جواد (عليه السلام) تجسم صلابت
امام جواد(ع)با دو خليفه نيرنگ‏ باز عباسى يعنى مامون و معتصم ‏معاصر بود. به گواهى متون تاريخى مامون مکارترين و منافق‏ ترين‏ خلفاى عباسى است. هدف نهائى مامون از تشکيل مجالس مناظره با امامان شيعه،شکست آنان و در نهايت ‏سقوط مذهب تشيع بود.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۰:۵۸

شهر قم در سوگ جوادالائمه (ع)سراسرعزا و ماتم است
همزمان با سالروز شهادت جوادالائمه (ع) شهر مقدس قم سراسر عزا و ماتم است.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۰۹:۵۱

عمق اندیشی علمی، هدیه امام جواد(ع) به جامعه علمی تشیع
بررسی مناظرات حضرت جوادعلیه السلام، ژرف‌نگری ودقت بسیار زیاد حضرت درمسایل علمی را نشان می دهد که امروز جوان دانشجو یا طلبه مابایداین ریزبینی و دقت‌نظر علمی را الگو قرارداده وبه پاسخ های سطحی واقناعی اکتفا نکند.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۰۸:۵۸

برگزاری مراسم شهادت امام «جواد» و امام «باقر» در هلند
موسسه فرهنگی الکوثر مراسم عزاداری را به مناسبت شهادت امام جواد(ع) و امام محمد باقر (ع) در لاهه هلند برگزار خواهد کرد.

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۳:۰۱

برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت امام جواد علیه السلام
مراسم سوگوارى شهادت حضرت امام محمد تقی علیه السّلام در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام برگزار می شود.

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۲:۲۳

همزمان با سالروز ولادت امام جواد(ع)
سومین اجلاس اعتاب مقدسه جهان اسلام آغاز شد
خبرگزاری شبستان:همزمان با سالروز ولادت امام جواد(ع) سومین اجلاس اعتاب مقدسه جهان اسلام به میزبانی حرم امامین جوادین علیهما السّلام آغاز شد.

۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۴:۳۲

دلیل علاقه فراوان حضرت رضا علیه السلام به جواد الائمه چه بود؟
خبرگزاری شبستان: کتاب شریف کافی در رابطه با اهمیت ولادت امام جواد علیه السلام روایاتی دارد که با توجه به برخی مقدمات می توان درک کرد که امام رضا علیه السلام تا چه حد از این ولادت خوشحال و خرسند بودند و چرا چنین تعابیری از ولادت حضرت جواد( ع) دارند.

۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۴:۲۶

حدیث انتظار...
نظر امام جواد(ع) درباره بداءپذیر بودن قیام صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: ... فرمودند: «قطعاً قائم از وعده‏ هاست»؛ سپس با استناد به آیه ۹ سوره مبارکه آل‌عمران فرمودند: «خداوند خلاف وعده خود رفتار نمى ‏كند؛ اللَّهُ‏ لا يُخْلِفُ‏ الْمِيعادَ».

۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۱:۰۳

کارشناس مباحث مهدوی در گفت و گو با شبستان:
مهدویت در سیره امام جواد(ع)/نظر جوادالائمه(ع) درباره نحوه نام بردن از امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: نفس ولادت حضرت جواد(ع) زمینه سازی برای دفاع از مهدویت است. چرا که اولین امام خردسال در تاریخ اسلام حضرت جواد(ع) بودند که در حقیقت زمینه را برای پذیرش مسئله امامت حضرت ولیعصر (عج)‌ در خردسالی را فراهم کردند.

۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۰:۳۸

محقق و مولف سیره اهل بیت(ع) در گفت وگو با شبستان:
میراث امام جود و سخا برای شیعه/کیفیت مبارزه جوادالائمه(ع) با انحرافات
خبرگزاری شبستان: عصر کنونی با عصر امام جواد(ع) شباهت هایی دارد، در آن زمان افرادی از به ظاهر دین مداران به خاطر دنیای خود با دین خدا بازی می کردند و به اسم دین علیه دین و مذهب عمل کردند؛ اکنون نیز دشمنان بهترین شیوه مبارزه را همین روش دیده اند.

۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۰:۲۵

همزمان با سالروز شهادت جوادالائمه (ع:
شهر قم سراسر عزا و ماتم است
خبرگزاری شبستان: همزمان با سالروز شهادت جوادالائمه (ع) شهر مقدس قم غرق در سوگ و ماتم است.

۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۰:۴۲

واکاوی انگیزه های مامون در انتخاب جواد الائمه به دامادی خویش
آیا امام جواد(ع) تنها فرزند پسر امام هشتم بود؟
خبرگزاری شبستان: شاید مامون در پی این بود که از ازدواج امام جواد(ع) با دخترش مولودی به دنیا بیاید که از دو تیره علوی و عباسی باشد و با خلافت وی نزاع دیرینه این دو قبیله از بین برود.

۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۰۹:۴۱

پیش بینی حضور بیش از ۴۰ هزار زائر
آیین بزرگداشت سالروز شهادت امام جواد(ع) در امام زاده موسی مبرقع برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: آیین بزرگداشت سالروز شهادت امام جواد(ع)پیشوای نهم شیعیان جهان ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه همزمان با شب وروز شهادت آن امام همام در امام زاده موسی مبرقع (ع) فرزند بلافصل آن حضرت در شهر مقدس قم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۲:۰۸

محل دفن امام جواد(ع) کجاست؟
خبرگزاری شبستان: امام کاظم(ع) در ایامی که در شهر بغداد بود زمینی را در قبرستان قریش خرید تا در آن دفن شود، پس از شهادت آن حضرت در آن زمین دفن شد، امام جواد علیه السلام پشت قبر جدش در آن محل دفن گردید، این بقعه در طول زمان دچار مصیبتهای بسیاری گردید.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۰:۳۲