خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶

الأربعاء ٢ ذو القعدة ١٤٣٨

Wednesday, July 26, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
قرآن و عترت مبنای محتوایی برنامه های فرهنگی و هنری هرمزگان است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: قرآن و عترت مبنای محتوایی برنامه های فرهنگی و هنری هرمزگان است.

۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۱۵:۵۴

تکریم اهالی فرهنگ و هنر وظیفه ذاتی فرهنگ و ارشاد است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، تکریم اهالی فرهنگ و هنر را وظیفه ذاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: پس از تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان و روزنامه نگاران مسئله بیمه این قشر تا حد زیادی مرتفع شده است.

۱۳۹۶/۳/۱۳ - ۱۴:۴۱

اجرای عموم نمایش های عروسکی در بندرعباس
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: سه نمایش عروسکی به مدت ۱۵ روز در بندرعباس به روی صحنه می رود.

۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۵:۱۳

دکتر درویش نژاد؛
فضای آرام و بدون تنش در حوزه فرهنگی هرمزگان محصول تعامل دستگاه هاست
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، ایجاد فضای آرام، متعادل و بدون تنش در حوزه فرهنگ و هنر استان را نتیجه همراهی و تعامل همه دستگاه ها برشمرد.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۷:۱۳

روح اسلامی قرآنی در همه فعالیت های فرهنگی موج بزند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: روح اسلامی و قرآنی باید در همه فعالیت های قرآنی موج بزند.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۴:۴۴

هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس دهم اردیبهشت ماه سال جاری در بندرعباس خبر داد و گفت: فعالیت دبیرخانه جشنواره در طول سال ادامه دارد.

۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۴:۰۲

گام برداشت در مسیر عمل به شعار سال از اولویت های کانون های مساجد است
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از کیفی سازی و تقویت کانون های فرهنگی هنری به عنوان اولویت برنامه های سال جاری نام برد و تصریح کرد: بررسی راه های عملیاتی کردن شعار سال و گام برداشتن در این مسیر از برنامه های مهم امسال است.

۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۲:۲۴

در صورت رفع مشکل؛
پروژه تالار مرکزی بندرعباس سال ۹۷ به بهره برداری می رسد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تالار مرکزی بندرعباس به عنوان یکی از پروژه های بزرگ و افتخاری برای استان یاد کرد و گفت: در صورت رفع مشکل، این پروژه ابتدای سال ۹۷ به بهره برداری می رسد.

۱۳۹۶/۱/۷ - ۱۳:۳۲

دکتر درویش نژاد؛
کانون های مساجد عامل خلاقیت هنری در حوزه اندیشه هستند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان از کانون های مساجد به عنوان عامل خلاقیت فکری، علمی وهنری در حوزه اندیشه نام برد و بیان کرد: کانون های فرهنگی هنری به لحاظ اندیشه، سیاست و ابعاد مختلف اجتماعی می توانند درحد وسیعی نظام را بیمه کنند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۹

دکتر درویش نژاد؛
مدهامّتان روستایی بیانگر توجه نظام به حوزه قرآنی است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه مفاهیم بلند قرآنی بوده است، تصریح کرد: جشنواره قرآنی مدهامّتان کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی بیانگر این نوع نگاه عالمانه است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۶

تربیت اندیشمندانه فاطمی به روش زینبی از نیازهای امروز است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، نقش زن در تداوم انقلاب اسلامی را امتداد نقش حضرت زینب(س) در تبیین فرهنگ عاشورا دانست و گفت: تربیت اندیشمندانه فاطمی به روش زینبی برای بقای انقلاب ضروری است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۲

تنها راه کاهش آسیب های اجتماعی تقویت کانون های مساجد است
خبرگزاری شبستان: معاون اداری مالی ستادعالی با اشاره به هجمه گسترده آسیب های اجتماعی، تنها راه کاهش مشکلات کنونی را جذب نسل جوان به مساجد با احیای کارکردهای متنوع این مکان مقدس که از طریق تقویت و فعال کردن کانون های فرهنگی هنری محقق می شود، دانست.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۷

دکتر درویش نژاد؛
کانون های مساجد مهمترین مرکز تربیت نیرو برای آینده نظام/برای تداوم انقلاب راهی جز کادرسازی وجود ندارد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه برای تداوم انقلاب اسلامی راهی جز کادرسازی وجود ندارد، تصریح کرد: کانون های مساجد یکی از مهمترین مراکز تربیت نیرو برای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شوند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۳:۵۲

همایش کریمه اهل بیت(س) از اقدامات موثر کانون های مساجد برای تحقق اهداف نظام است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از همایش کریمه اهل بیت(ع) به عنوان یکی از اقدامات موثر کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای تحقق اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی یاد کرد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۰:۵۴

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از پروژه در حال ساخت سالن پلاتو سیریک
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از پروژه درحال ساخت سالن پلاتو شهرستان سیریک در ساحل مکران بازدید کردند.

۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۵:۵۳

دکتر درویش نژاد؛
نقش موثر کشف استعدادهای هنری در رونق اقتصادی/سفر دریایی تخیل را فعال می کند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از فرهنگ به عنوان زیربنای اقتصاد نام برد و تصریح کرد: کشف استعدادهای فرهنگی هنری نقش موثری در تحول و رونق اقتصادی دارد.

۱۳۹۵/۹/۲۶ - ۱۰:۱۵

هرمزگان پایتخت ترویج فرهنگ و پژوهش اهل بیت می شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که با تاسیس موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه، هرمزگان به پایتخت ترویج فرهنگ و پژوهش اهل بیت تبدیل می شود.

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۳:۴۳

آثار هنری باید با مبانی فکری و اعتقادی همراه باشد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه آثار هنری باید با مبانی فکری و اعتقادی همراه باشد، گفت: در حوزه معرفت شناسی به ترکیب بین شهود قلبی و مبانی عقلی معتقدیم که یکی از مصادیق آن در حوزه فرهنگ، پرداختن به آثار هنری ارزشمند است.

۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۰۹:۰۷

صحیفه سجادیه تفسیر کاربردی قرآن و مبانی دین است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه هر جا که در فهم قرآن دچار مشکل شویم صحیفه سجادیه می تواند راهگشا باشد، گفت: صحیفه سجادیه، تفسیر کاربردی قرآن و مبانی دین است.

۱۳۹۵/۸/۱۱ - ۱۵:۱۲

۷ اندیشمند خارجی میهمان ویژه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) هستند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از حضور هفت اندیشمند و محقق شیعه، اهل سنت و مسیحی خارجی در ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) خبر داد و گفت: وزیر سابق اوقاف کشور یمن یکی از این میهمانان است.

۱۳۹۵/۸/۴ - ۱۶:۴۸