خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

الاثنين ٥ جمادى الأولى ١٤٣٩

Monday, January 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
دکتر درویش نژاد؛
نماز نیاز فطری توام با زیبایی و عشق است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از نماز به عنوان یکی از نیازهای فطری بشر که توام با زیبایی و عشق است، یاد کرد و گفت: فضای مجازی ابزار مناسبی است که ما را برای دعوت انسان ها به این حکم زیبای ضروری و فطری یاری می رساند.

۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۰:۳۱

رونق اقتصادی و گردشگری در گرو توجه به بخش فرهنگ است
خخبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، با اشاره به نقش و جایگاه فرهنگ، سلامت جامعه و حتی رونق حوزه های اقتصادی و گردشگری را در گرو توجه به بخش فرهنگ دانست.

۱۳۹۶/۸/۱ - ۱۴:۱۰

عیادت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از غلامرضا صنعتگر
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با حضور در بیمارستان مدائن تهران از غلامرضا صنعتگر خواننده مطرح پاپ هرمزگان دیدار و در روند معالجه و بهبودی وی قرار گرفت.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۰۹:۳۲

دکتر درویش نژاد؛
مسجد بستری برای درمان دردهای روحی بشر است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از مسجد به عنوان بستری برای درمان دردهای روحی بشر نام برد و با بیان اینکه مسجد جایی برای سجده است، گفت: امام حسین(ع) در ظهر عاشورا، سجده را به صورت عملی تفسیر کرد.

۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۴:۴۳

امام رضا(ع) ضامن اندیشه اسلامی و شیعه است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: امام رضا(ع) ضامن اندیشه اسلامی و شیعه است.

۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۳:۳۲

ثبت نام فاز دوم تعاونی مسکن خانه مطبوعات هرمزگان آغازشد
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه فاز نخست تعاونی مسکن خانه مطبوعات بزودی افتتاح و کلید منازل به اعضا تحویل داده خواهد شد، گفت: کار ثبت نام فاز دوم نیز هم اینک آغازشده است.

۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۲:۴۸

دکتر درویش نژاد؛
ایجاد شور معنوی با راه اندازی کارگاه ساخت درب های حرم در هرمزگان/مشکلات با ترویج سبک زندگی اهل بیت رفع می شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، تجلیل از مفاخر دینی مذهبی را یک اصل دانست و تصریح کرد: رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی تنها با ترویج سبک زندگی اهل بیت(ع) میسر می شود.

۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۳:۱۸

دکتر درویش نژاد؛
همایش امامزاده سیدمحمد(ع) فرصتی برای تجلی وحدت در سایه محبت است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از امامزادگان به عنوان ملجا و پناهگاه محبین اهل بیت نام برد و تصریح کرد: همایش امامزاده سید محمد(ع) فرصتی برای تجلی وحدت مثال زدنی شیعه و اهل سنت در سایه آموزه‌ها و محبت اهل بیت(ع) خواهد بود.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۹:۲۰

قرآن و عترت مبنای محتوایی برنامه های فرهنگی و هنری هرمزگان است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: قرآن و عترت مبنای محتوایی برنامه های فرهنگی و هنری هرمزگان است.

۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۱۵:۵۴

تکریم اهالی فرهنگ و هنر وظیفه ذاتی فرهنگ و ارشاد است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، تکریم اهالی فرهنگ و هنر را وظیفه ذاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: پس از تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان و روزنامه نگاران مسئله بیمه این قشر تا حد زیادی مرتفع شده است.

۱۳۹۶/۳/۱۳ - ۱۴:۴۱

اجرای عموم نمایش های عروسکی در بندرعباس
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: سه نمایش عروسکی به مدت ۱۵ روز در بندرعباس به روی صحنه می رود.

۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۵:۱۳

دکتر درویش نژاد؛
فضای آرام و بدون تنش در حوزه فرهنگی هرمزگان محصول تعامل دستگاه هاست
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، ایجاد فضای آرام، متعادل و بدون تنش در حوزه فرهنگ و هنر استان را نتیجه همراهی و تعامل همه دستگاه ها برشمرد.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۷:۱۳

روح اسلامی قرآنی در همه فعالیت های فرهنگی موج بزند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: روح اسلامی و قرآنی باید در همه فعالیت های قرآنی موج بزند.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۴:۴۴

هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس دهم اردیبهشت ماه سال جاری در بندرعباس خبر داد و گفت: فعالیت دبیرخانه جشنواره در طول سال ادامه دارد.

۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۴:۰۲

گام برداشت در مسیر عمل به شعار سال از اولویت های کانون های مساجد است
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از کیفی سازی و تقویت کانون های فرهنگی هنری به عنوان اولویت برنامه های سال جاری نام برد و تصریح کرد: بررسی راه های عملیاتی کردن شعار سال و گام برداشتن در این مسیر از برنامه های مهم امسال است.

۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۲:۲۴

در صورت رفع مشکل؛
پروژه تالار مرکزی بندرعباس سال ۹۷ به بهره برداری می رسد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تالار مرکزی بندرعباس به عنوان یکی از پروژه های بزرگ و افتخاری برای استان یاد کرد و گفت: در صورت رفع مشکل، این پروژه ابتدای سال ۹۷ به بهره برداری می رسد.

۱۳۹۶/۱/۷ - ۱۳:۳۲

دکتر درویش نژاد؛
کانون های مساجد عامل خلاقیت هنری در حوزه اندیشه هستند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان از کانون های مساجد به عنوان عامل خلاقیت فکری، علمی وهنری در حوزه اندیشه نام برد و بیان کرد: کانون های فرهنگی هنری به لحاظ اندیشه، سیاست و ابعاد مختلف اجتماعی می توانند درحد وسیعی نظام را بیمه کنند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۹

دکتر درویش نژاد؛
مدهامّتان روستایی بیانگر توجه نظام به حوزه قرآنی است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه مفاهیم بلند قرآنی بوده است، تصریح کرد: جشنواره قرآنی مدهامّتان کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی بیانگر این نوع نگاه عالمانه است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۶

تربیت اندیشمندانه فاطمی به روش زینبی از نیازهای امروز است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، نقش زن در تداوم انقلاب اسلامی را امتداد نقش حضرت زینب(س) در تبیین فرهنگ عاشورا دانست و گفت: تربیت اندیشمندانه فاطمی به روش زینبی برای بقای انقلاب ضروری است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۲

تنها راه کاهش آسیب های اجتماعی تقویت کانون های مساجد است
خبرگزاری شبستان: معاون اداری مالی ستادعالی با اشاره به هجمه گسترده آسیب های اجتماعی، تنها راه کاهش مشکلات کنونی را جذب نسل جوان به مساجد با احیای کارکردهای متنوع این مکان مقدس که از طریق تقویت و فعال کردن کانون های فرهنگی هنری محقق می شود، دانست.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۷