خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١

Monday, October 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مدعیان دروغین مهدویت
به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان؛
سلسله نشست های آموزشی «مهدویت، آخرالزمان و مدعیان دروغین» برگزار می‌شود
دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با همکاری امور فضلای حوزه علمیه اصفهان سلسله نشست های آموزشی مهدویت، آخرازمان و مدعیان دروغین را برگزار می کند.

۱۳۹۸/۳/۵ - ۰۸:۵۲

حدیث انتظار...
راه تشخیص مدعیان دروغین در کلام صادقین(ع)
خبرگزاری شبستان: علائم ظهور ممکن است از نظر زمانی با ظهور فاصله زیادی داشته باشند، اما علائمی که کارکردشان تعیین هویت و تشخیص امام مهدی(عج) هستند، باید نزدیک ظهور رخ دهند تا این خاصیت در آنها تحقق پذیرد.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۳۵

پژوهشگر و استاد دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
پاسخ مستدل به پرسش های مهدوی، دکان مدعیان دروغین را تخته می کند
خبرگزاری شبستان: باید با ارائه پاسخ های درست، شفاف و روشن پاسخگوی مردم بود و جلوی سوءاستفاده ها و فرصت طلبی مدعیان دروغین را گرفت. با این کار جلوی ترویج خرافات در بحث مهدویت و نسبت های دروغین به امام زمان (عج) گرفته می شود.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۰۹:۲۳

حدیث انتظار...
نظر امام صادق(ع) درباره تعیین کنندگان وقتِ ظهور
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) در حدیثی شریف صریحاً نظرشان درباره آنها که برای ظهور وقت معین می کنند را بیان کرده اند.

۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۰:۰۳

مهدویت در بازار نشر...
روایت «رهنمای کور» از واقعیت ادعایِ یمانی بصری
خبرگزاری شبستان: کتاب «رهنمای کور» با زیر عنوان نقد مدعی یمانی بصری، به قلم محمد شهبازیان و از سوی بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) منتشر شده است.

۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۱۲

جریان شناسی مدعیان دروغین در «دکان‌های کاغذی»
خبرگزاری شبستان: کتاب دکان‌های کاغذی با موضوع جریان شناسی مدعیان دروغین مهدویت از سده نخست اسلام تا عصر حاضر تدوین شده است تا بتواند گامی در مسیر روشنگری و تحلیل لایه‌های پنهان سردمداران جریان‌های مدعی مهدویت بردارد.

۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۳:۰۰

ماجرای منجی‌گراییِ مردم در دوران امام کاظم(ع) و فتنه مدعیان دروغین مهدویت
خبرگزاری شبستان: دوران امام کاظم(ع) اوج فتنه مهدویت دروغین و مهم‌ترین مسأله در تاریخ زندگانی امام صادق(ع) و امام کاظم(ع) بود؛ متأسفانه در مطالعه تاریخ اسلام و تاریخ حدیث، به این وجه به ندرت می‌پردازند لذا برداشت‌ها سطحی می‌شود.

۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۰:۴۲

با محور مبارزه با مدعیان دروغین؛
جلسات آشنایی با زندگانی امام کاظم(ع) برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: سلسله جلسات آشنایی و تحلیلی از دوران زندگی امام کاظم(ع) با محور «مبارزه با مدعیان دروغین مهدویت» به همت کانون‌های مهدویت دانشجویی و با همکاری معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.

۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۰:۰۶

آیا تمامی مدعیان دیدار با امام زمان(عج) دروغگو هستند؟/ توصیه هایی به جوانان
خبرگزاری شبستان: از آنجايى كه قطعا نمى توان توقيع را ردّ كرد، بايد تا حدّ امكان به مفاد آن عمل نمود و مدعيان ديدار و مشاهده را - به خصوص در جاهايى كه هيچ قرينه و شاهدى بر اثبات ادعاى آنها وجود ندارد - تكذيب كرد.

۱۳۹۶/۴/۲۳ - ۱۳:۲۶

مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) خراسان رضوی در گفت وگو با شبستان تاکیدکرد:
انزوای مدعیان دروغین با فعال سازی«مهدیه» های رسانه ای و مجازی
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سوءاستفاده مدعیان دروغین مهدویت از فضای مجازی و رسانه ها، گفت: در مقابل، استفاده از فضاهای موجود برای تقویه بنیه اعتقادی مردم، امری است واجب که همه باید به این مسئولیت شرعی عمل کنند.

۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۲:۱۶

گفتمان مهدویت در رسانه ها (۳)
پاسخگویی به شبهات مهدوی آنلاین شود/چگونه فضای مجازی را تبدیل به مهدیه کنیم؟!
خبرگزاری شبستان: امروز در فرهنگ رسانه ای، برتری محسوسی برای اینترنت و فضای مجازی وجود دارد؛ مقصود از فضای مجازی شبکه های اینترنتی، شبکه های اجتماعی، تالارهای گفتگو، گپ خانه ها و بلاگ هاست که باید بتوانیم از ظرفیت آنها برای مهدویت استفاده کنیم.

۱۳۹۶/۲/۳ - ۰۹:۳۳

شگرد مدعیان کذّاب ارتباط با امام عصر(عج)!
خبرگزاری شبستان: مدعیان دروغین مهدویت، برای جلب نظر عموم مردم و مستند جلوه دادن ادعاهای خود، درپی آنند که نظرات خود را بر آیات قرآن، تحمیل کرده و به عنوان دلیلی بر صحت ادعاهای خود، از آن سوء استفاده کنند.

۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۲:۵۴

مدعیان دروغین مهدویت را چگونه بشناسیم؟!
خبرگزاری شبستان: مراد از مدعیان دروغین، کسانی هستند که به دروغ و باطل مردم را به سوی خود فراخوانده و به نوعی خود را مهدی، نایب وی، وکیل یا فرستاده او معرفی می‌کنند. سطحی‌نگری و عقل‌گریزی و خرافه‌پردازی و عوام‌زدگی از ویژگی های آنها است.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۱۲

در برنامه «گفت و گوی فرهنگی» مطرح شد:
بازار شیادان مهدوی با مهجوریت قرآن در جوامع اسلامی رونق می گیرد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام آخوندپور با اشاره به مکتب ها و شیادانی که خود را رابط امام زمان(عج) معرفی می کنند، تاکید کرد: علت شیوع چنین مواردی عدم اتصال و بهره مندی درست از قرآن در جامعه اسلامی است.

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۱:۴۱

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
سلسله روایات امام باقر(ع) دوره کامل مهدویت است/راهبرد باقرالعلوم(ع) راه مبارزه با انحرفات مهدوی!
خبرگزاری شبستان:  امام باقر (ع) در روایاتشان از ولادت مخفی امام عصر (عج)، مادرشان، ویژگی های ظاهری امام زمان(عج)، کیفیت غیبت ایشان که حتی به دو غیبت امام اشاره کرده اند، اوضاع عصر غیبت، رجعت و بویژه حکومت امام عصر (عج) را تشریح کرده اند.

۱۳۹۵/۶/۱۹ - ۱۲:۰۲

تا جمعه ظهور. . .
بهره گیری مدعیان دروغین مهدویت از تخیل و خواب سازی
خبرگزاری شبستان: توهمات و تخیلات شیاطین نیز می تواند ایجاد تخیل و خواب سازی کند. در حالی که خواب هیچ حجت و اعتباری ندارد، اما متاسفانه مدعیان دروغین مهدویت از همین حربه در انحراف مردم استفاده می کنند.

۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۲

حجت الاسلام شهبازیان در گفتگو با شبستان(6):
ادعای کذب احمد الحسن و نخستین یار امام عصر(ع) از بصره
خبرگزاری شبستان: پژوهشگر مهدوی بااشاره به روایتی ساختگی که نمونه ای دیگر از تقطیعات صورت گرفته به دست احمد است، گفت: امام علی(ع) فرمود: نخستین یاران مهدی(ع) از بصره هستند، پس احمد بصری از یاران امام عصر(ع) است.

۱۳۹۳/۷/۱ - ۱۴:۰۳