خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شورای شهر
شهرداری تهران لایحه تعیین ماموریت ها و حدود اختیارات و مسئولیت های شوراهای معماری مناطق را ارایه کند
رییس کمیته شهرسازی شورا با اشاره به افزایش فعالیت شوراهای معماری مناطق گفت: فعالیت شوراهای معماری مناطق بی ضابطه و بدون چهارچوب است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۳:۴۸

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز بیان کرد:
موزه طراحی در شیراز ایجاد می شود
دهقانی خبر داد: با توجه به جمع آوری آثار هنرمندان از زندیه تاکنون توسط یک هنرمند شیرازی در شیراز موزه طراحی ایجاد می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۸:۰۲

مطالبه پیمانکاران بررسی می شود/شهرداری تهران مخاطب تجمع کنندگان است
رییس شورای شهر تهران در خصوص تجمع پیمانکاران مقابل ساختمان شورا گفت: مخاطب پیمانکاران شهرداری است و قرار شد این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۳:۰۳

ایرادات کمیسیون شهرسازی شورا به لایحه تعیین تعرفه جابجایی درختان
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به ایرادات لایحه شهرداری تهران برای تعیین تعرفه جابجایی درختان گفت: با این لایحه مخالف هستیم.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۲:۴۴

انتقاد از ارسال یک طرح محیط زیستی به کمیسیون شهرسازی و معماری
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا از ارسال طرح محیط زیستی تعیین تعرفه جابجایی درختان به کمیسیون شهرسازی و معماری انتقاد کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۵

هاشمی:
تحول ساختاری در شهرداری تهران به جراحی نیاز دارد
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ایجاد تحول در ساختار مدیریت شهری گفت: بهبود عملکرد شهرداری بدون جراحی و اصلاحات بنیادین در پیکره شهرداری تهران محقق نمی شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۱:۳۷

استقرار کارشناسان حقوقی در جلسات شورا
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اتفاقات جلسه گذشته شورا گفت: از رییس و هیئت رییسه شورا درخواست می کنیم از حضور کارشناسان حقوقی در جلسات استفاده کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۱:۳۴

تذکر شورا به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص عدم رعایت شأن نظارتی شورا در بخشنامه صادره معاونت حمل و نقل و ترافیک تذکر داد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۱:۱۱

در جلسه شورای اسلامی شهر قم عنوان شد
شهرداری باید حامی مساجد باشد
هفتاد پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با حضور اعضای شورا و شهردار قم امشب (دوشنبه ۳ دی) برگزار شد که مصوباتی به همراه داشت.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۰۷:۴۷

شبستان گزارش می دهد
از راه اندازی کوهستان پارک در قم تا تخفیف ۳۵درصدی عوارض تابلوهای تبلیغاتی
هفتاد و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم امروز (دوشنبه ۲۶ آذر) برگزار شد که لایحه تخفیف ۳۵ درصدی عوارض تابلوهای تبلیغاتی قم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۰۰:۳۵

رئیس شورای شهر شیراز بیان کرد:
فقط ۳۰ درصد مردم شیراز از مترو استفاده می کنند / فناوری راهکار حل ترافیک
دستغیب گفت: باید به سمت فرهنگ سازی مردم در استفاده از خدمات عمومی تمرکز کنیم اکنون فقط ۳۰ درصد مردم از ظرفیت یکصد نفری مترو استفاده می کنند.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۵:۲۳

شهردار تهران:
شبکه گسترده حمل و نقل عمومی در تهران اجرایی شود
حناچی توسعه حمل و نقل عمومی را راهکار کاهش آلودگی هوا و ترافیک در تهران عنوان کرد و گفت: شبکه گسترده حمل و نقل عمومی در تهران باید اجرایی شود.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۲:۰۰

عضو شورای کلانشهر اراک
پویایی و سرزندگی از مشخصات بارز فنی و حرفه ای است
مرادی گفت: پویایی و سرزندگی از مشخصات بارز اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی است

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۶:۵۷

در یک هفته اخیر محقق می شود؛
قول مساعد استاندار زنجان مبنی بر حل مشکلات بیمارستان ولیعصر زنجان
استاندار زنجان بر حل مشکلات بیمارستان ولیعصر زنجان در طول یک هفته اخیر قول مساعد داد.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۳:۱۷

فرمانده انتظامی تهران بزرگ :
واکنش پلیس به حذف طرح زوج و فرد/تصویب هر طرحی باید با نظر نهایی پلیس باشد
سردار رحیمی گفت: حذف طرح زوج و فرد با قانون مغایرت دارد اگر قرار باشد طرحی تصویب شود ،پلیس باید نظر نهایی را بدهد چرا که وظیفه کنترل ترافیک بر عهده پلیس است.

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵:۰۱

شفعتی:
کنار گذر شهری، راهکار توسعه همه جانبه خوانسار
شهردار سابق خوانسار با بیان اینکه این شهرستان راه برون رفت ندارد، گفت: توجه ویژه به حمل و نقل و ترافیک شهری خوانسار ضروری است.

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۳:۰۱

دولت و مجلس خود را جدا از مدیریت شهری نبینند
اباذر صرامی گفت: مدیریت شهری در کشور ما ساختاری منفک از سایر ارکان حاکمیتی ندارد و باید دستگاه های موثر به ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی در کمک به شوراهای اسلامی و شهرداریها بیش از پیش تا تحقق کامل و اصلاح ساختارها و قوانین با این حوزه همراهی کنند.

۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۷:۰۳

کارآمدترین نوع اداره جامعه واگذاری امور به مردم است
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: کارآمدترین نوع اداره جامعه واگذاری امور به مردم و خودداری دولت و حاکمیت از تصدی گری است.

۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۰:۳۷

محسن هاشمی:
شوراهای شهر و روستا بزرگترین نماد مردم سالاری دینی است
رئیس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها گفت: چالش های همزاد نظیر کاهش منابع درآمدی شهرداری ها ، موج تورمی و تشدید تحریم ها مدیریت شهری را احاطه کرده و این شرایط دشوار آزمونی برای مسئولان است.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۲۱:۴۵

عملیات احداث شهرک معارفی قم با رای قاطع شورا/کانون هاي فرهنگی هنری مورد اعتماد شورایی ها
عملیات احداث شهرک معارفی در قم با رای قاطع و نظر مثبت اعضای شورای اسلامی شهر قم به همت یکی از کانون های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم احداث می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲:۱۶