خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸

السبت ١٧ ذو القعدة ١٤٤٠

Saturday, July 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تهذیب نفس
خدمت به روزه داران خالص و به قصد قربت الهی باشد
آیت الله حسینی خدمت به روزه داران را یک عبادت برشمرد و ابراز داشت: خدمت به خلق خدا یک تجارت و دارای سود بوده و باید این خدمت خالص و به قصد قربت الهی صورت گیرد.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۲۹

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد:
چهار ویژگی منحصر به فرد مقام معظم رهبری از دیدگاه رئیس جمهور روسیه
امام ‌جمعه موقت یاسوج رئیس جمهور روسیه را از انسان های متفکر و دارای نظریات خاصی دانست و گفت: پوتین بعد از دیدار با مقام معظم رهبری، چهار ویژگی منحصر به فرد معظم له را برای رسانه ها تشریح می کند.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۵:۰۲

آیت‌الله جاودان:
نجات از نفس اماره تنها در دنیا ممکن است
آیت‌الله جاودان گفت: پیش از مرگ بر نفس اماره غلبه کرده و آن را نابود کنید زیرا در آخرت نمی‌توانید از آن فرار کنید.

۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۲:۵۹

احیای کرامت زن از مهم ترین برکات انقلاب اسلامی است
مشاور و عضو هیئت اندیشه ورز معاونت فرهنگی حوزه علیمه خواهران قم، با اشاره به نقش تربیتی بانوان در خانواده، افزود: احیای کرامت زنان از برکات انقلاب اسلامی ایران است.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۲:۰۹

اجرای طرح بزرگ تهذیب نفس در مدرسه علمیّه طیّبات
طرح بزرگ تهذیب نفس با رویکرد سبک زندگی دینی در مدرسه علمیه طیبات اجرا می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۵:۱۰

تهذیب نفس اصل مهم خلقت/ سیره امام (ره) بر مدار ساده زیستی بود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه انزلی با بیان اینکه توجه به تهذیب نفس به عنوان اصل مهم خلقت، یک ضرورت است اذعان کرد: سیره امام (ره) بر مدار ساده زیستی بود و با وجود تمام امکانات، زندگی ساده ایی داشت.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۴:۱۶

مدیریت تغذیه و حلال‌خوری در نوروز
خبرگزاری شبستان: در پیشواز از بهار توصیه‌های سلوکی و تربیتی مختلفی عنوان شده که از جمله این سفارش‌ها مدیریت تغذیه و حلال‌خوری در تعطیلات نوروزی است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۱

استاد سطوح عالی حوزه علمیه امام قائم:
خداوند در قرآن کریم همواره انسان را به معرفت نفس دعوت می‌کند
خبرگزاری شبستان: استاد سطوح عالی حوزه علمیه امام قائم(عج) گفت: خداوند در قرآن کریم انسان را همواره به معرفت نفس دعوت می‌کند، زمانی که ما کمالات خدادادی وجود خود را بشناسیم به عظمت خداوند پی خواهیم برد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۱:۳۷

کم کردن ریخت و پاش ها در نظام اداری مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است
خبرگزاری شبستان: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی تهران کم کردن ریخت و پاش ها را در نظام اداری مصداق بارز اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید اقتصاد مقاومتی از حالت شعار خارج کنیم و در عرصه عمل بکار گیریم.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۰:۰۲

استاد دانشگاه عنوان کرد:
اعتکاف باید تهذیب نفس را به انسان هدیه بدهد
خبرگزاری شبستان:عزیزی با بیان اینکه اعتکاف باید تهذیب نفس را به انسان هدیه بدهد، گفت: چقدر خوب است در این مراسم غرور انسان از بین برود و تواضع و خشوع را تمرین کنیم، اعتکاف خیلی از شرایط انسانی را فراهم می‌کند.

۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۱۵:۵۸

با حضور بیش از ۱۲ هزار معتکف؛
آغاز مراسم معنوی اعتکاف در گیلان 
خبرگزاری شبستان:  معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه بیش از ۱۲هزار نفر در مراسم پر فیض اعتکاف در استان شرکت کرده اند گفت: ۱۰۰مبلغ دینی برای ارائه سخنرانی در مراسم اعتکاف به مناطق مختلف اعزام شدند.

۱۳۹۶/۱/۲۲ - ۱۳:۲۴

هدف از خلقت انسان، رسیدن به قرب الهی است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه با اشاره به اینکه رسیدن به قرب الهی جز با تزکیه و تهذیب نفس به دست نمی آید گفت: زمانی که بنده به امر و نهی خداوند متعال مشغول شود، دیگر مجالی نمی یابد تا از این امر فرصتی برای خودنمایی و تفاخر با مردم پیدا کند .

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱:۵۲

وسعت جهاد کبیر گسترده تر از جهاد نظامی است
خبرگزاری شبستان: مدير مركز تخصصي تفسير و علوم قرآني نرجس خاتون با اشاره به هر عمل صالحی که با نیت الهی باشد و حسن فاعلی داشته باشد، معنای جهاد می دهد گفت: جهاد صرفاً بحث قتال و نظامی گری نیست.

۱۳۹۵/۷/۲۵ - ۲۰:۱۶

تهذیب نفس از دیدگاه سید بن طاووس(شرح محاسبه النفس)
خبرگزاری شبستان:تهذیب نفس از دیدگاه سید بن طاووس(شرح محاسبه النفس) با تحقیق مصطفی خلیلی را نشر بوستان کتاب منتشر کرده است.

۱۳۹۵/۶/۲۹ - ۱۴:۳۰

اعتکاف دو هزار دانش آموز گیلانی در مساجد/در صورت شرایط مناسب اعتکاف رمضانیه نیز برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: رییس سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه اعتکاف دانش آموزی  خودسازی، تزکیه و تهذیب نفس را به همراه دارد، گفت: دو هزار دانش آموز گیلانی در اعتکاف شرکت دارند.

۱۳۹۵/۲/۳ - ۲۰:۳۷

اعزام بیش از ۱۰۰مبلغ دینی در ماه ضیافت الهی به مساجد لنگرود
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی لنگرود از اعزام بیش از یکصد مبلغ دینی در ماه مبارک رمضان به مساجد این شهرستان خبر داد .

۱۳۹۴/۳/۲۸ - ۱۲:۱۲

ماه مبارک رمضان، ماه تقرب به خدا و انسان سازی است
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه فومن گفت: ماه مبارک رمضان، ماه تقرب به خدا و انسان سازی و دوری از هوای نفس و خالی کردن قلب از کدورت ها و کینه‌ها و عقده‌هایی که نسبت به دیگران است می باشد.

۱۳۹۴/۳/۲۷ - ۱۳:۱۰

اعتکاف یک تقابل عملی و اجرایی با هجمه‌های فرهنگی دشمنان است
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه نفس‌های معتکفین گناه و کدورت و سیاهی را از فضای جامعه می‌زداید و یک فضای معنوی و نورانی در کشور به وجود می‌آورد، گفت: اعتکاف یک تقابل عملی و اجرایی با هجمه‌های فرهنگی دشمنان است.

۱۳۹۴/۲/۱۱ - ۱۱:۵۰

آیت‌الله‌ صافی در پیامی به مناسبت ماه رجب:
مسلمانان با تهذیب نفس در این ماه خود را برای نجات ممالک اسلامی آماده کنند
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله‌ صافی در پیامی به مناسبت ماه رجب گفت: مسلمانان، اوقات گران ‌بهای رجب را غنیمت داشته و برای خود و دیگران و برای نجات ممالک اسلامی از دشمنان اسلام و پیروزی و سربلندی مسلمانان جهان، دعا کنند.

۱۳۹۴/۲/۱ - ۱۴:۴۸

زیربنای جدیت در درس، تهذیب نفس است
خبرگزاری شبستان:استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه زیربنای جدیت در درس، تهذیب نفس است، تصریح کرد: طلاب باید عمل به واجبات، ترک محرمات و خلوص عمل را نصب العین خود قرار دهند و همه مردم را با عمل نه با زبان به سوی خدواند دعوت نمایند.

۱۳۹۳/۱۱/۲۰ - ۰۹:۲۲